BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze

Ići dole 
+55
Aleks
Boby
Bookmaker
Frenky
Nikolaj3
Zoranecc
Zalad
Ars Vivendi
Drag65
Big Mile
Novosadjanin007
C R A Z Y
Zeljko
Drasko
Sahbaz
Zak10
Strbac
Opalac
Greta
Berza011
Aritmeticar
NEBOJSAe
StM
FatCat
HUACHUMA
Niche
Dkolak
iki
Sasa965
Mali akcionar
BoS
Mister No
Sneki
pakodazna
kaktusic
MarkoJTD
prevarant
Mikans
Bond
vatreni
Atomski mrav
pepsiman
Mima
Slaskovic
Dragan
GogaAna
Yudejavu
nepet
KRUSKA
StefanMR
Dusan
Kobe Bryant
Admin
Friz
Djelovic
59 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
nepet
VIP
VIP
nepet


Broj poruka : 413
Points : 1029
Datum upisa : 03.06.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 13:50

Friz ::
Djelovic ::
Friz ::
Ne bih da kvarim žurku ali ovo neće potrajati!

Fritz, zašto tako misliš? Sve je vrlo regularno, plaćamo berzi pretplatu svakog meseca, i namera nam je da ovo bude besplatno od sada pa do kraja sveta. (Nadam se mnogo posle 2012. :) )

Već sam objasnio Stefanu privatno na mail zašto ovo radimo, kada malo dođem do vremena napisaću detaljnije objašnjenje za sve.

Dejan

Zašto?? Suspect
Ako BelexInfo naplaćuje to što ti nudiš, ako QS, Reuters i Bloomber to ne nude svakome za dž. pitanje je šta si to naumio?


da mozda ne bi bilo lose da se sve objasni u startu. da se ne bi pojavljaivale sumnje, iako postoji samo dobra namera.

eto pojavio se program za pracenje promena u crhovu, sad ovo... sve ide u tome da se malom investitoru omoguci bolje pracenje berze. samo reci hvale s moje strane.

ovo ce biti pravi test za forum. pojavili su se alternativni izvori informacija. mora se priznati da su dubinske table i promene u crhovu bile jedan od osnovnih kvaliteta foruma. sada je red na forumu da odgovori i ponudi neki novi kvalitetan sadrzaj. analize, kvalitetne diskusije i sl.
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 15:37

nepet ::
ovo ce biti pravi test za forum. pojavili su se alternativni izvori informacija. mora se priznati da su dubinske table i promene u crhovu bile jedan od osnovnih kvaliteta foruma. sada je red na forumu da odgovori i ponudi neki novi kvalitetan sadrzaj. analize, kvalitetne diskusije i sl.

Forum vredi koliko mi kao članovi doprinosimo. Ja sam ovde bio i pisao dok tabli nije bilo, niti su table za mene bile razlog što sam ovde.

Jedna korektna, konstruktivna i vedra atmosfera je ono što je ovaj forum krasilo sve ovo vreme, tako da bi bilo lepo da takvu praksu nastavimo, sa ili bez tabli, svejedno :)

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 15:57

U pravu je Dusan i razni drugi sadrzaji cine forum. Ovde su mnogi i zbog

razmene iskustva na mnogim temama, i da podele informacije. Jeste da

dolazi do napretka, ali ziva komunikacija nece zameniti elektronika :D

Ziveo je ovaj forum i pre ovoga, a zivece i posle toga. santa
Nazad na vrh Ići dole
Bond
Moderator
Bond


Broj poruka : 13777
Localisation : Novi Sad
Points : 51599
Datum upisa : 03.06.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 16:44

Stigao sam tek sada da pogledam i veoma sam zadovoljan. Videćemo koliko će biti dostupno po ovoj "popularnoj" ceni :D
Nazad na vrh Ići dole
Mikans
VIP
VIP
Mikans


Broj poruka : 66
Localisation : Novi Sad
Points : 105
Datum upisa : 06.07.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 17:04

vatreni ::
Djelović, može li se nekako skinuti ovo ograničenje za Proxy, obzirom da na poslu koristim net, a nema šansi da dobijem odobrenje od administratora za dobijanje šifre pristupu proxy-ju?

Ja imam isti problem, ima li sansi da se nadje resenje za ovakve slucajeve?
Nazad na vrh Ići dole
prevarant
VIP
VIP
prevarant


Broj poruka : 936
Godina : 58
Localisation : Novi Sad
Points : 971
Datum upisa : 22.07.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 17:20

ja ovo vidim kao mogućnost da dosadašnji postavljači kao što su Dušan i Stefan imaju više vremena za analize i komentare.

a ljudi koji su ponudili ovu mogućnost mogu sasvim lepo da žive i od reklama na svom sajtu, jer će očigledno biti veoma popularan.

_________________
Ako se zagledate u daleku budućnost, zapećete za kamen sadašnjosti.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.laganica.in.rs
Djelovic
Partner
Partner
Djelovic


Broj poruka : 43
Points : 125
Datum upisa : 06.12.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 17:33

Mikans ::
vatreni ::
Djelović, može li se nekako skinuti ovo ograničenje za Proxy, obzirom da na poslu koristim net, a nema šansi da dobijem odobrenje od administratora za dobijanje šifre pristupu proxy-ju?

Ja imam isti problem, ima li sansi da se nadje resenje za ovakve slucajeve?

Mikans, vatreni:

Izvinjenje na kasnom odgovoru.

Ajmo redom:

Ukoliko kuci/u firmi imate direktan izlaz na Internet, onda vam ne treba da uopste popunjavate proxy stranu. Samo unesite korisnicko ime i lozinku i sve ce da radi.

Ukoliko vam je izlaz _samo_ kroz SOCKS proxy (cesto po velikim firmama i bankama), onda nam treba nacin da i mi izadjemo kroz taj SOCKS proxy da bi mogli da stignemo do naseg servera.

U vecini firmi SOCKS proxy je anoniman, dovoljno je uneti samo njegovu adresu i port. Tamo gde nije morate uneti svoj SOCKS proxy username i password.

Dejan
Nazad na vrh Ići dole
http://ticktail.com
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 20:33

Sve pohvale za ovaj projekat!
Nazad na vrh Ići dole
Djelovic
Partner
Partner
Djelovic


Broj poruka : 43
Points : 125
Datum upisa : 06.12.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 21:31

MarkoJTD ::
Sve pohvale za ovaj projekat!

Hvala Marko!

Dejan
Nazad na vrh Ići dole
http://ticktail.com
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 21:35

Hoće li biti poboljšanja programa? :)

Ako hoće, po neki predlog da dam...

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
pepsiman
VIP
VIP
pepsiman


Broj poruka : 1774
Godina : 70
Localisation : Melenci_Banja Rusanda
Points : 3428
Datum upisa : 05.01.2008

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 21:41

Nema boljeg poklona za forumase od vaseg. :D Bas fino za kraj godine.

Vi ste nasi santa santa santa
Nazad na vrh Ići dole
vatreni
VIP
VIP
vatreni


Broj poruka : 333
Godina : 44
Localisation : Beograd
Points : 425
Datum upisa : 06.08.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 21:44

Djelović,

hajde pomozi malo ako možeš: Radim u poprilično velikoj firmi i definitivno imam problem sa Proxy serverom. Nisam toliko informatički potkovan da bih znao da li je anoniman ili ne, ali hajdemo jednu po jednu opciju:
1. ako je anoniman, da li mogu sa svog računara da vidim adresu i port ili moram da kontaktiram administratora (što mi nikako ne odgovara)?

2. ako nije anoniman, da li je ikako moguće da se logujem a da ne preklinjem administratora da mi da šifru, što mi sigurno neće dati...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.topholidaydestination.info/
vatreni
VIP
VIP
vatreni


Broj poruka : 333
Godina : 44
Localisation : Beograd
Points : 425
Datum upisa : 06.08.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 21:46

Inače, sve pohvale za programčić, ovako nešto treba svakom malom investitoru... Dok god je ovako povoljna cena, koristiću ga sigurno :D Ako možemo da pomognemo klikovima na linkove, koje bi eventualno ubacili u radnu površinu, ja verujem da bi se svi potrudili koliko i ja to želim!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.topholidaydestination.info/
Djelovic
Partner
Partner
Djelovic


Broj poruka : 43
Points : 125
Datum upisa : 06.12.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 22:07

Dušan ::
Hoće li biti poboljšanja programa? :)

Ako hoće, po neki predlog da dam...

Dušane, naravno, ovde ili na dejan.jelovic@ticktail.com. Ne mogu da obećam da će sve što poželiš biti urađeno, ali trudićemo se.

Dejan
Nazad na vrh Ići dole
http://ticktail.com
Djelovic
Partner
Partner
Djelovic


Broj poruka : 43
Points : 125
Datum upisa : 06.12.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/7/2009, 22:12

vatreni ::
Djelović,

hajde pomozi malo ako možeš: Radim u poprilično velikoj firmi i definitivno imam problem sa Proxy serverom. Nisam toliko informatički potkovan da bih znao da li je anoniman ili ne, ali hajdemo jednu po jednu opciju:
1. ako je anoniman, da li mogu sa svog računara da vidim adresu i port ili moram da kontaktiram administratora (što mi nikako ne odgovara)?

2. ako nije anoniman, da li je ikako moguće da se logujem a da ne preklinjem administratora da mi da šifru, što mi sigurno neće dati...

Vaterni, trebalo bi da može da se vide podešavanja proxy-ja u Control Panel -> Internet Options -> Connections -> LAN settings -> Advanced -> Socks. Alternativno mogu biti u konfiguracionom skriptu u istom dijalog.

Videću da li možemo da ih u nekoj od narednih verzija "automagično" pokupimo odatle.

Dejan
Nazad na vrh Ići dole
http://ticktail.com
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 00:08

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 10kom.th << staje 10 tabova po strani - sasvim dovoljno.
Kada se klikne na "Zatvori sve prozore", sačuva se 'radna površina'.

Primedbe i sugestije neću da pišem prvi dan, već samo pohvale. :)
Nazad na vrh Ići dole
kaktusic
VIP
VIP
kaktusic


Broj poruka : 206
Points : 389
Datum upisa : 14.01.2008

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 08:14

Dobro jutro,
imam isti problem kao i Vatreni; inače, verujem da
je ovakav program od neprocenjive koristi za
nas male pačiće na BB.
Hvala i pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
pakodazna
Still learning
Still learning
pakodazna


Broj poruka : 141
Points : 311
Datum upisa : 04.06.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 08:17

Super stvar, stvarno imam samo reci hvale....pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
vatreni
VIP
VIP
vatreni


Broj poruka : 333
Godina : 44
Localisation : Beograd
Points : 425
Datum upisa : 06.08.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 08:35

Djelovic ::
vatreni ::
Djelović,

hajde pomozi malo ako možeš: Radim u poprilično velikoj firmi i definitivno imam problem sa Proxy serverom. Nisam toliko informatički potkovan da bih znao da li je anoniman ili ne, ali hajdemo jednu po jednu opciju:
1. ako je anoniman, da li mogu sa svog računara da vidim adresu i port ili moram da kontaktiram administratora (što mi nikako ne odgovara)?

2. ako nije anoniman, da li je ikako moguće da se logujem a da ne preklinjem administratora da mi da šifru, što mi sigurno neće dati...

Vaterni, trebalo bi da može da se vide podešavanja proxy-ja u Control Panel -> Internet Options -> Connections -> LAN settings -> Advanced -> Socks. Alternativno mogu biti u konfiguracionom skriptu u istom dijalog.

Videću da li možemo da ih u nekoj od narednih verzija "automagično" pokupimo odatle.

Dejan

Ok, Dejane,

pogledao sam kako si mi i naveo, međutim, polje Socks mi je prazno, a ime proxy-ja je u formatu xxx-yy-zzzzzzzz, a takvo ime ne prihvata Ticktail. Pomoć? :o
Nazad na vrh Ići dole
http://www.topholidaydestination.info/
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 11:01

Nema ažuriranja podataka, osim kod prvog pokretanja programa.

Zato moram povremeno da se odjavim, pa ponovo prijavim.....
Nazad na vrh Ići dole
Atomski mrav
Moderator
Atomski mrav


Broj poruka : 1071
Godina : 46
Points : 1232
Datum upisa : 19.11.2007

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 11:24

Meni ne pomaze ni kad se odlogujem. Po dubini je tacno, ali sum bid na AGBN stoji 382 vec vise od pola sata.
Nazad na vrh Ići dole
Djelovic
Partner
Partner
Djelovic


Broj poruka : 43
Points : 125
Datum upisa : 06.12.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 11:44

Dragane, Atomski mrave:

Upravo smo primetili da ne saljemo dobro update za Quote :(. Ispravićemo u toku dana.

Izvinjavam se na ovome. Nesto smo grubo zeznuli u optimizaciji.

Dejan
Nazad na vrh Ići dole
http://ticktail.com
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 11:50

Ja koliko shvatam ... svo ovo zezanje mu dodje, da momci uz vašu pomoć iztestiraju celu aplikaciju(da im forumaši pronadju greške i sl.) a kada sve bude gotovo i program doteran, onda će da vidimo za cenu, a vama (forumašima) "puno hvala"! :D i "vidimo se" kad nam opet zatrebate.... Suspect

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
MarkoJTD
VIP
VIP
MarkoJTD


Broj poruka : 1164
Godina : 35
Points : 3673
Datum upisa : 19.10.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 11:55

^Cak i da je tako, a verovatno nije, ja se ne bi bunio, ko jos sem volontera radi za 0 din. :)
Nazad na vrh Ići dole
Djelovic
Partner
Partner
Djelovic


Broj poruka : 43
Points : 125
Datum upisa : 06.12.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 13:00

Sneki ::
Ja koliko shvatam ... svo ovo zezanje mu dodje, da momci uz vašu pomoć iztestiraju celu aplikaciju(da im forumaši pronadju greške i sl.) a kada sve bude gotovo i program doteran, onda će da vidimo za cenu, a vama (forumašima) "puno hvala"! :D i "vidimo se" kad nam opet zatrebate.... Suspect

Sneki,

Uvek mozes da dodjes do mene da ti napisem, potpisem, i lupim pecat firme da nije taj slucaj.

Dejan
Nazad na vrh Ići dole
http://ticktail.com
Djelovic
Partner
Partner
Djelovic


Broj poruka : 43
Points : 125
Datum upisa : 06.12.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 13:06

Da dalje ne razvijamo teorije zavere:

TickTail je, i namera je da bude, besplatan od sada pa do sudnjeg dana.

Razlog sto ga dajemo besplatno je to sto je namera da u nekoj budućnosti pravimo dodatne usluge (sem prikaza sirovih podataka) koje će se naplaćivati.

Dejan
Nazad na vrh Ići dole
http://ticktail.com
Mister No
Still learning
Still learning



Broj poruka : 42
Points : 124
Datum upisa : 09.07.2008

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 13:26

svaka cast momci, a i devojke ako su ucestvovale u procesu pravljenja aplikacije :sunny:
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 13:32

Ja moram još jednom da pohvalim program, ali najviše IDEJU da real-time podaci treba da budu besplatni i javno dostupni SVIMA!
Imajte na umu da je program u upotrebi od juče (računam dane kada je bilo trgovanja), i da su programeri vrlo raspoloženi da odgovore na naše zahteve.
Mislim da će uz par intervencija ova aplikacija postati nezaobilazna alatka svakog "trgovca" na Belexu! :)

Hvala još jednom na trudu!

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 13:59

StefanMR ::
Ja moram još jednom da pohvalim program, ali najviše IDEJU
da real-time podaci treba da budu besplatni i javno dostupni SVIMA!
Pridružujem se pohvalama i ideji o besplatnim podacima, javno dostupnim svima!
Zato apelujem na autora programa na donjem linku, da se pridruži ovakvoj ideji :
https://www.aikb.net/info-f5/wwwsrbstockbiz-pracenje-portfolija-i-promena-u-crhov-t951-32.htm
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 14:05

1. Ja napravim sebi tabelu sa hartijama i sledeći put kad se ulogujem (ili kad kliknem na neku drugu opciju) tabele više nema, tj. stoji prazno. Postoji li mogućnost da to ostane sačuvano?

2. Takođe, ne prikazuje sve cene, kao što se vidi na slici.

3. Ne postoji mogućnost promene širine kolona, tako da je meni preširoko za ekran.

4. Prilikom logovanja uvek mi je širi program od ekrana, te moram da klikćem na prozorčić da bude unutar ekrana.

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 280qsug

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
StefanMR
Dr. Economy
Dr. Economy
StefanMR


Broj poruka : 2983
Points : 2867
Datum upisa : 30.05.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 14:06

Hehehe... kapiram prozivku, ali je situacija mnogo drugačija...

_________________
Forumski portfolio:
AGBN (30%), ENHL (30%), TGAS (10%), JMBN (10%), DNOS (10%), SJPT (10%)
Nazad na vrh Ići dole
Djelovic
Partner
Partner
Djelovic


Broj poruka : 43
Points : 125
Datum upisa : 06.12.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 20:39

Samo da javim, trebalo bi da smo ispravili problem sa quotesom. Sutra cemo to u toku dana naravno proveriti.

Problem je izasao na videlo tako sto je nase server "samarao" odjednom veliki broj klijenata, a iz prilicno obskurnih razloga nije izasao na videlo pri nasim stress-testovima.

Izvinjam se svima na ovoj brljotini. Trudicemo se da budemo bolji od ovoga ubuduce.

Dejan
Nazad na vrh Ići dole
http://ticktail.com
Djelovic
Partner
Partner
Djelovic


Broj poruka : 43
Points : 125
Datum upisa : 06.12.2009

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 20:45

Dušan ::
1. Ja napravim sebi tabelu sa hartijama i sledeći put kad se ulogujem (ili kad kliknem na neku drugu opciju) tabele više nema, tj. stoji prazno. Postoji li mogućnost da to ostane sačuvano?

Dusane, svi prozori sa sadrzajem se mogu snimiti izlaskom iz programa na opciju More/Još -> Save all Windows -> Snimi sve prozore.

Dodaćemo i opciju da pojedinačni prozori mogu da se sačuvaju, kao i Undo za zatvaranje prozora. Za sada su tu "Back" dugme i right-click na neki simbol za otvaranje sadrzaja u novom tabu ili prozoru.

Dušan ::
2. Takođe, ne prikazuje sve cene, kao što se vidi na slici.

Dušane, imali smo veliki bag koji je doveo do toga da se Quotes ne azurira. Trebalo bi da je to sređeno.

Dušan ::
3. Ne postoji mogućnost promene širine kolona, tako da je meni preširoko za ekran.

To je česta zamerka, sredićemo. Hvala!

Dušan ::
4. Prilikom logovanja uvek mi je širi program od ekrana, te moram da klikćem na prozorčić da bude unutar ekrana.

Proverićemo šta je, mi svi radimo na jako velikim ekranima pa je moguće da nismo primetili.

Izvinjavam se na problemima, trudićemo se da to lepo ispeglamo

Hvala,
Dejan
Nazad na vrh Ići dole
http://ticktail.com
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 20:50

Djelovic ::
... nije izasao na videlo pri nasim stress-testovima.
Izgledada ste bili mnogo 'nježni' sa tim stress-testovima. :)

Idemo sutra ponovo. ... i sve tako dok je 'beta' verzija, a onda....
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze   Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze - Page 2 Icon_minitime12/8/2009, 21:01

Veliko HVALA Dejanu i njegovoj ekipi !!! :cheers:

Ovaj program je ogroman napredak u odnosu na praćenje tikera na BB ili na traženje tabli preko foruma (a neke naše kolege, na čelu s Dušanom, baš pošteno zalegoše da bi nam otškrinuli prozor u svet "velikih investitora"). Sada automatika radi za narod i to besplatno!
Prosto da čovek ne poveruje da je tako nešto moguće u zemlji Srbiji.

Nažalost, već smo navikli da "malog čoveka" (i "malog investitora") samo lažu i potkradaju, da o njegovim interesima malo ko brine. Zato ovakav gest - da se javni podaci učine stvarno javnim, upotrebljivim i besplatnim, i to ne od strane države, već grupe poslovnih ljudi i entuzijasta - predstavlja prvorazredan događaj. Na vašem primeru bi mnogi u ovoj zemlji trebali da uče.

Ne znam kakva je vaša poslovna konstrukcija (mada ste u jednom postu to nagovestili) i ne znam da li ćete istrajati u svom naumu, ali i za ovo što ste do sada uradili još jednom VELIKO HVALA - pokazali ste da je tako nešto moguće.
Želim vam puno uspeha, a programu TICK TAIL da se stalno usavršava i da dugo traje! :sunny:
Nazad na vrh Ići dole
 
Besplatni real-time podaci sa Beogradske Berze
Nazad na vrh 
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
 Similar topics
-
» 12. Konferencija Beogradske Berze - 2013god
» Ogroman pad Beogradske berze...sta raditi u ovom trenutku???
» BESPLATNI OGLASI !!!
» BESPLATNI KURS O FOREXU
» Krah Berze?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: