BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 jednakost akcionara

Ići dole 
+9
Al Kapone
Boranija
maxxxii
Nemesis
Nebosky
BBrroo
Voiceoflaw
Pilence
albatros
13 posters
AutorPoruka
albatros
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 30
Datum upisa : 21.03.2016

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime3/21/2016, 23:01

Nekad smo zaista imali berzu i bio je solidan promet. Medjutim,situacija je sve gora i ovo sad vec skoro da i ne lici na berzu. Ja sam skoro prestao da trgujem. Prometi su sve manji. U odnosu na proslu godinu znacajno je smanjen promet. Neki razlog za to mora da postoji. To nije slucajno. Verovatno su narusena neka prava akcionara. Neko je na ovom forumu pisao o jednakosti akcionara.  Iako nisam mnogo pratio primetio sam da na nekim akcijama apsolutno nema jednakosti akcionara. Desava se cesto da neki brokeri koji su u kontaktu sa prodavcima namestaju sebi kupovine a ostali obicni akcionari nemaju tu sanse da kupe. Ovo ne moze biti u skladu sa berzanskim zakonima i lako bi mogao biti jedan od razloga zasto nam investitori beze sa berze.
Nazad na vrh Ići dole
Pilence
Just looking
Just looking



Broj poruka : 2
Points : 2
Datum upisa : 18.06.2010

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime3/22/2016, 08:54

Pa pazi druže, nemaš čime ni da trguješ. Da ne kažem šta sve rade Kostići i ostali uz pomoć "Korupcije" ovaj mislim Komisije :)
Nazad na vrh Ići dole
Voiceoflaw
VIP
VIP
Voiceoflaw


Broj poruka : 541
Points : 1212
Datum upisa : 20.05.2011

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime3/22/2016, 12:46

Neka se nadje nekom da procita:

http://scindeks-clanci.ceon.rs/data/pdf/0550-2179/2014/0550-21791402057A.pdf



police
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime3/22/2016, 20:02

Voiceoflaw ::
Neka se nadje nekom da procita:

http://scindeks-clanci.ceon.rs/data/pdf/0550-2179/2014/0550-21791402057A.pdf



police
aplauz
Nazad na vrh Ići dole
Nebosky
Just looking
Just looking



Broj poruka : 27
Points : 115
Datum upisa : 31.08.2013

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime3/23/2016, 08:46

Centralni registar izmenio pravila poslovanja kojima je omogućeno da se izvrši prinudna prodaja akcija koja su pod zalogom. Pravila stupila na snagu 22.03.2016. 
Ova izmena je omogućila da svi tajkuni konačno otkupe akcije od manjinskih akcionara. Prvo što mi je palo na pamet je AIKB, a mislim da će se i ostali forumaši setiti još po neke akcije.
Nazad na vrh Ići dole
Nemesis
VIP
VIP
Nemesis


Broj poruka : 791
Godina : 40
Points : 3448
Datum upisa : 11.02.2010

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime3/23/2016, 12:14

Uskoro ce na ovoj listi biti i TETO, takodje gdin. Secerko je kupac... Pitanje je samo da li ce neko uopste stavljati zalogu jer se ovim procedurama obesmisljava ceo proces + kosta male akcionare upis zaloge...
Nazad na vrh Ići dole
albatros
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 30
Datum upisa : 21.03.2016

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime3/23/2016, 21:08

Jos jedan potez gospode iz komisije protiv nas malih akcionara,koje bi oni po pravilu trebalo da brane.  Mozda su akcionari malo preterali sa zalogama,ali ako hoce da ukinu zaloge morali su onda da gledaju i nasu stranu. Sto se tice nas nema boljeg resenja nego da se prag prinudnog otkupa pomeri na 95%.  Da su to uradili ovo i ne bi bilo tako strasno. Ovako,ako ovo stvarno prodje, ovo je jos jedna
pljacka malih akcionara u reziji ovih sto nam sede u komisiji u saradnji sa Koletom i Bojovicem.
Nazad na vrh Ići dole
maxxxii
Still learning
Still learning



Broj poruka : 63
Points : 262
Datum upisa : 21.04.2016

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime4/21/2016, 21:12

Ajde i ja da napisem neki komentar. Jednakost akcionara samo na papiru. U stvarnosti na nekim akcijama se jasno vidi da nema jednakosti medju akcionarima. Kao tipican primer neka posluzi MOIN,o kome se ovde dosta pisalo. Dok se trgovalo velikim kolicinama oko 16000 jasno se videlo da tu nisu akcionari ravnopravni. Ko je hteo da kupi video je da je to vrlo tesko. Oni su unapred dogovarali transakcije i u sekundama su uparivali neloge. Drugi akcionari ovde su vrlo tesko mogli da kupe. Na kojoj god ceni da ste pokusavali oni ce ubaciti kupovni nalog nekoliko dinara ispred vas i odmah posle toga prodajni nalog. Kupiti je bilo skoro nemoguce osim da stavite cenu mnogo iznad trzisne. Ovo je po meni bio tipican primer neravnopravnosti akcionara. Ostali koji su pratili trgovanje pre nego sto je cena skocila na 17000 neka napisu svoje komentare. Oni koji se malo bolje razumeju u zakone neka napisu da li je ovo krsenje prava malih akcionara i kako je ovde komisija trebala da reaguje.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime4/23/2016, 02:27

Na tvoju žalost tu nema ničeg nezakonitog....
Osim ako imaš konkretna saznanja da se radi o dogovorenom trgovanju, maninipulaciji cenom.
Povezanim licima koja su manipulisala, sve sa imenima i primerima...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime4/23/2016, 13:59

maxxxii ::
Ajde i ja da napisem neki komentar. Jednakost akcionara samo na papiru. U stvarnosti na nekim akcijama se jasno vidi da nema jednakosti medju akcionarima. Kao tipican primer neka posluzi MOIN,o kome se ovde dosta pisalo. Dok se trgovalo velikim kolicinama oko 16000 jasno se videlo da tu nisu akcionari ravnopravni. Ko je hteo da kupi video je da je to vrlo tesko. Oni su unapred dogovarali transakcije i u sekundama su uparivali neloge. Drugi akcionari ovde su vrlo tesko mogli da kupe. Na kojoj god ceni da ste pokusavali oni ce ubaciti kupovni nalog nekoliko dinara ispred vas i odmah posle toga prodajni nalog. Kupiti je bilo skoro nemoguce osim da stavite cenu mnogo iznad trzisne. Ovo je po meni bio tipican primer neravnopravnosti akcionara. Ostali koji su pratili trgovanje pre nego sto je cena skocila na 17000 neka napisu svoje komentare. Oni koji se malo bolje razumeju u zakone neka napisu da li je ovo krsenje prava malih akcionara i kako je ovde komisija trebala da reaguje.

U pravu si . I meni se slicno desavalo kada sam hrteo da likvidiram neke pozicije 2007
godine, a isto tako i ranije kod kupovine SJPT , davno kada je bila  1500 i 3000 din , pre deljenja dobiti i splitova. Kada se zavrsila akumulacija cena je sa vrlo malim prometom otisla 2,5 puta za vrlo kratko vreme a nisi mogao da kupis, tj vrlo tesko po niskim cenama.
Isto je bilo i kod drugih fundamentalno tada dobrih akcija.
 
Ovakvo plitko trziste ja jako opasno i na zalost vidis  da nema investitora na njemu ...

Njateze je biti u kesu , kada mislis da je jeftino. Zato je ovde po meni struktura
vlasnistva  najvazniji faktor .....
Nazad na vrh Ići dole
Al Kapone
VIP
VIP



Broj poruka : 1154
Points : 2806
Datum upisa : 06.12.2011

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime10/26/2016, 10:31

Zorana je najavila da ce se drzava pozabaviti ZASTITOM MALIH AKCIONARA u toku naredne godine. Nije rekla sta konretno nameravaju, a'l ajd da se nadamo nekim lepim vestima...

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/ekonomija/2502524/mihajlovic-plasman-na-duing-listi-veliki-uspeh-za-srbiju.html

P.S. U tekstu toga nema, jer je to je rekla u Dnevniku (video snimak).

_________________
NAJNOVIJE VESTI
Nazad na vrh Ići dole
goxi
Our family
Our  family



Broj poruka : 216
Points : 816
Datum upisa : 03.03.2011

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime10/26/2016, 14:15

Ima i u tekstu i u dnevniku.
Nazad na vrh Ići dole
vento
Just looking
Just looking



Broj poruka : 5
Points : 17
Datum upisa : 20.04.2017

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime4/20/2017, 02:49

Da bi se zastitili mali akcionari mora da se stane na put razno-raznim manipulacijama cenom koje su konstantno prisutne na trzistu. Manipulacijama i prevarama malih akcionara skoro uvek se bave veliki igraci iz grupe tajkuna,koji su ovde cesto pominjani na forumu. Ponekad nalaze i rupe u zakonu da bi iskoristili mogucnost da prevare male akcionare.
Nazad na vrh Ići dole
vento
Just looking
Just looking



Broj poruka : 5
Points : 17
Datum upisa : 20.04.2017

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime4/20/2017, 03:05

Medjutim,tajkuni i ostali koji se sluze prevarama uz pomoc kojih nam urusavaju trziste nazalost imaju svoje savetnike ili asistente. Asistenti koji poznaju stvari na berzi bolje od njih sluze im da im objasne kako da prevare male akcionare i da otkupe akcije od njih po nizoj ceni. Ponekad im i sami predlazu neke manipulacije,takodje na nasu stetu. Da nemaju svoje asistente koji im do detalja objasne sve ove prevare Kole,Gobeljic,Bojovic a pre svega lopovi koji se nalaze medju direktorima raznih firmi mnoge stvari ne bi ni znali. Nazalost,imaju ih i cesto su ti asistenti medju brokerima ili saradjuju sa njima. Prema tome,upravo ovi asistenti za nas su najveci problem. Pre svega,vrlo je tesko saznati ko su uopste oni. Ono sto je sigurno,to je da uz pomoc ovih prevara strahovito zaradjuju. Za prevaru akcionara gde mogu da nas isplate po mnogo manjoj ceni od realne lopovi koji se nalaze medju direktorima firmi i vecinskim vlasnicima izuzetno ce dobro da ih nagrade. Sve to ide preko nasih ledja.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime4/20/2017, 13:50

Vento, sve si u pravu, ali sta predlazes ?  Kako se boriti sa ovom nepravdom ?
Nazad na vrh Ići dole
kaktuss
Just looking
Just looking



Broj poruka : 12
Points : 41
Datum upisa : 04.04.2016

jednakost akcionara Empty
PočaljiNaslov: Re: jednakost akcionara   jednakost akcionara Icon_minitime5/18/2017, 19:51

Ovo sto je napisao kolega je sve tacno. Verujem da direktori i ostali mutljarosi imaju nekog ko im pomaze. Da bi se borili protiv ovoga svega prvo moramo da znamo ko su ti koje on naziva "asistentima"?  Jasno je da nam oni prave velike probleme i ocigledno izvlace pare iz dzepa. 
Ali,zna li neko koji su to brokeri,neki ljudi iz brokerskih kuca ili neki sa strane koji ucestvuju u prevarama i saradjuju sa raznim prevarantima i tajkunima na nasu stetu?
Nazad na vrh Ići dole
 
jednakost akcionara
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Prava akcionara...
» SPISAK AKCIONARA
» Likovi sa spiska akcionara
» Borba malih akcionara

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: ZAKONSKA REGULATIVA-
Skoči na: