BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Fmember moji stavovi o politici i ostalo...

Ići dole 
+47
Roman Abramovich
Dragan555
Voiceoflaw
Tenerife
zekapeka
zORAn
Ivan00
Igi-bg
Folio
Djepeto83
Big Mile
Dejansss
Aca kurbla
Admin
Maca
Stane Dolanc
Sutra
ivan45
ingglick
Ceras
Popaj
philips1
Bojjan
Zeljko321
Friz
Boby
FatCat
Dalaj Lama
MORNAR
Kobe Bryant
LUMTDZOS
Drag65
Prokuplje
Fast
Teletrader
Boza Belex
Fmember
Steve McQueen
Ars Vivendi
Kupi akcije
Nikola
Smile
Boranija
Posejdon
Momir
Sneki
Limited011
51 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
AutorPoruka
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2023
Points : 5444
Datum upisa : 07.05.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime4/28/2015, 18:13

ZOKI
Preterana mržnja, ozlojedjenost, kao i preteran ljubav zaslepljuje i čini mi se da gubiš objektivnost u svojim razmišljanjima i postovima.
Naravno da ni jedan političar nije idealan i da može bolje, kao i da mu je veoma važan rejting, danas je tako u celom svetu.

Ne znam koje je tvoje političko opredeljenje, ali ako OBJEKTIVNO sagledaš stanje u Sbiji rezultat je sledećI. Ova opozicija u Srbiji nema nikakvih ozbiljnih izgleda da u skoroj budućnosti ugrozi vlast (SNS), bez formiranje sasvim nove političke opcije ova vlast ima mirnu i sigurnu budućnost.

Sadšnja opozicija sve i da se ujedini na izborima ne bi mogla ništa konkretno da uradi i to ne zato što su oni nesposobni, već zato što kod njih ima ljudi koji su kompromitovani o od njih nema leba....

To je pokazao i DS miting u Beogradu: jad i beda ne više od 5000 posetilaca, po procenama iz DS.

Seti se samo kada je SNS bio opozicija i Toma (stiropor) gladovao, na tom mitingu je bilo 10 x više, čak po proceni Olje Bečković koja je i sam bila zabezeknuta...

A ta preterana mržnja i kritika na internetu i mrežama, ona je možda i veštačka, botove imaju i jedni i drugi, čak i Saša Radulović, a i lagodno je i ostalima da pišu sve što im padne na pamet, od toga nema mngo vajde.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
zORAn
VIP
VIP



Broj poruka : 98
Points : 165
Datum upisa : 07.05.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime4/28/2015, 22:20

Limited011 ::
ZOKI
Preterana mržnja, ozlojedjenost, kao i preteran ljubav zaslepljuje i čini mi se da gubiš objektivnost u svojim razmišljanjima i postovima.
...
Dragi kolega Limited,
veoma sam zahvalan na diskusiji, ali moram da primetim da niste shvatili pitanje .
Ja sam izrazio sumnju u uspeh borbe protiv raznih mafija. U tom smislu bi mi dobro dosla pomoc kako bih pronasao neku pravosnaznu presudu protiv istih...nesto mi ne polazi za rukom...
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime4/29/2015, 01:25

Samo polako. Sudjenja traju i po 10 god. u Srbiji.
Mada ne vidim u cemu je to ova vlast gora od prosle?

Da nije sud radio bolje u doba Tadica?

Diskusija postaje smesna, jer postoji ipak velika razlika izmedju ove i predjasnje vlasti.
Ali razumem, svako ko gubi ima pravo da se ljuti...

Ziveli cyclops

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime4/29/2015, 01:38

U suštini, izbori kad budu, sve će pokazati, a uvek će neko biti nezadovoljan.
Poslednji izbori su jasno pokazali koga glasači podržavaju a koga ne.
Sve ostalo je posle toga nebitno, sve do sledećih izbora.

To je kao na tabli na Belexu, tražnja i ponuda sve govore kakva je neka akcija.
Tako će i na izborima za 3 godine narod opet reći šta misli o vlasti, a i o opoziciji.

Ovim se isključujem iz diskusije do sledećih izbora.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime5/21/2015, 14:42

Posto mi je clan Friz skrenuo paznju da je ovde mesto za politiku evo iznecu par zapazanja.
Da li se secate premijerovog euforicnog kacenja zvezde na autobus? Tekst je propracen sa preko 700 komentara sto govori koliko je interesovanje izazvao ovaj dogadjaj. Pritom slavodobitnicke reci doveli smo Mercedes u Srbiju. Mislio sam da se toga svi secaju i da je nepotrebno navoditi izvor. Evo da se podsetite. E sad da li je to bila predizborna kampanja da se obmanu biraci nek svako proceni sam za sebe. I ako smem da iznesem svoje zapazanje akcija Ikarbusa je u tom trenutku vredela 980 dinara a danas 150 dinara.
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/448361/Ovo-je-prvi-Ikarbusov-mercedes
http://www.blic.rs/Vesti/Ekonomija/442807/RadulovicMercedes-ce-u-Srbiji-samo-prodavati-delove

Da dodamo tome STOP PARTIJSKOM ZAPOSLJAVANJU, bolji zivot za dve godine, nulta stopa tolerancije za mito i korupciju... Nesto pomislih da zuti nisu doveli FIAT i Gasprom sad bi svi pozeleli da letimo Etihadom u jednom pravcu.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime5/25/2015, 01:28

Ti uzmi tu "kartu u jednom pravcu" ja neću, ja ću se boriti da Srbija postane dobro (ne idealno) nmesto za život, a ti idi tamo gde je sve "idealno" !!
Od nas samih zavisi kakva će ovo zemlja biti.

A tebi: Srećno ti bilo..
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime5/25/2015, 13:11

Roman Abramovich ::
Ti uzmi tu "kartu u jednom pravcu" ja neću, ja ću se boriti da Srbija postane dobro (ne idealno) nmesto za život, a ti idi tamo gde je sve "idealno" !!
Od nas samih zavisi kakva će ovo zemlja biti.

A tebi: Srećno ti bilo..

Ukazivanje na neispunjena obecanja politicara je korak u dobrom pravcu. Recimo da li smatras da bi bilo lose doneti zakon o poreklu imovine? Vucic je najavljivao ovaj zakon jos 2013 godine. Zasto je odustao i zasto ga vise i ne spominje? I zasto se nasi politicari toliko plase da izglasaju zakon o poreklu imovine? Ako bi pod udar tog zakona automatski potpadali svi koje uhvate u primanju mita pa uhvate carinika za 2000 eura na primer. Oni mu po danasnjim zakonima sude samo za tih 2000 a mozda je do sad za 20 godina primio milion ili dva mita. Plata mala a imovina impozantna. Sve im je drugo prece i svakodnevno izglasaju bar po neki zakon ali za ovaj tako koristan kojim bi se mito sveo na neke evropske norme e za njega nikad nemaju vremena i nikad nije na dnevnom redu. Zasto?
Nazad na vrh Ići dole
Joca
VIP
VIP
Joca


Broj poruka : 159
Points : 325
Datum upisa : 29.06.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime5/25/2015, 22:26

Dragan555 ::

i nikad nije na dnevnom redu. Zasto?


Zato što smo svi mi deklarativno za red i zakon. Problem je kada to nekog od nas lično pogodi. Onda se postavljaju pitanja: Zašto sad, a što od mene, a vidi druge ... itd.

Tipično za Srbistan.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1617
Points : 4744
Datum upisa : 04.06.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime5/25/2015, 22:28

Takav zakon vec postoji. Sva imovina za koju je dokazano da je stecena na bilo koji kriminalni nacin se oduzima.
To je doneseno jos za vreme Tadica.
To je do sada vise puta primenjeno, Saric itd...

Posao utvrdjivanja porekla imovene treba da vrsi poreska uprava. AKo vozis besan auto i zivizs u vila, a nesta ne radis, oni treba da dodju i da te pitaju odakle ti sva ta imovina.

Osim toga radi se na novom krivicnom zakonu i uvode se nova krivicna dela, to ce biti i osnov za utvrdjivanje porekla imovine, bez toga ne moze:
Evo ovde https://www.aikb.net/t1788-nova-kriviena-dela-u-srbiji
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime5/26/2015, 09:30

Primenjeno jeste ali samo na kriminalcima i to izuzetno. Ako cete tako znam kriminalca koji je stekao 7 stanova u BG i noko ga ne pita. A meni i ne bodu oci klasicni krimosi pa njih i u Svajcarskoj i u Svedskoj ima. Verovatno i u Vatikanu :D Problem su oni sto namestaju tendere, dodeljuju izvozne i uvozne dozvole, taxi dozvole u BG na primer, gradjevinske dozvole (prica o dozvoli od 28 dana je smesna jer za sve ostale papire prodje dve godine) opstinske lokale...Ko zna koliki je spisak. E to su osnovne stvari koje nas sprecavaju da postanemo normalna zemlja. Sad zamisli da svako od njih zna da ako ga uhvate da je primio mito celokupna imovina podleze proveri. Retko koji bi se usudio i pritom bi morao svaki evro da opere kroz legalan posao pa bi opet drzava imala koristi i od takvih. Ali vecina bi digla ruke od tako rizicnog posla. Dodaj tome i zakon koga uhvate da dobije otkaz bez mogucnosti da se ikada ponovo zaposli bilo gde na budzetu digli bi ruke od mita 99% njih na celu sa saobracajnom policijom. Zar Srbija tad ne bi bila mnogo lepse mesto za zivot i pored loseg standarda? A zasto da ne? Bar je nezaposlenih koliko god zelite.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan00
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 158
Datum upisa : 31.08.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime5/29/2015, 09:28

Premijer nam je do skoro pricao za koliko godina ce nam biti bolje 
a sada smo vec ozdravili.Tvrdim da ovaj covek ne moze da prodje
ni sistematski pregled.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=05&dd=28&nav_id=997719
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime5/29/2015, 11:05

Friz ::
SNS ima +50% i mora da se trpi, izbori su bili demokratski i niko ih nije osporio - kome se dopada ili ne - sve jedno je.
Brzo će izbori... a sa ovakvom opozicijom, oni nemaju čega da se boje.

Valjda će do novih izbora da se pojave neke nove snage, ako ne - opet dobro.
Jedino o tome vredi razmišljati i diskutovati.
Apsolutno se slazem sa svim napisanim. Na izbore necu ni da izlazim ako se ne pojave neki novi, Jedino mi uvek zasmeta kad neko napise da je narod izabrao SNS. Na izborima 2014 jeste a 2012 je SPS izabrao ko ce da vlada bas kao i 2008. A najveca sreca za SNS je sto nemaju opoziciju i dok opozicija to shvati (a tajkuni se sa tim saglase) i dok izbace neke nove ljude na povrsinu ostaje nam da trpimo jos jedan izborni ciklus. Mada opet tajkuni ce nam kad tad ponuditi nova neukaljana imena koja ce pricati lepo a kad pobede radice kako im se kaze. Znaci kako se ko snadje a od njih se dobrom ne valja nadati.
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 709
Points : 1905
Datum upisa : 30.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/11/2015, 16:51

Vučić: Stvari se komplikuju, budimo jedinstveni
Premijer Srbije Aleksandar Vučić pozvao je građane na potpuno jedinstvo jer u narednim danima i mesecima "mora da se očuva puna politička stabilnost".

Kako je rekao, to je neophodno da bi mogla da se unapredi ekonomija i obezbedi sigurna budućnost.

On je na konferenciji za novinare rekao da će narednih mesec dana biti teško za Srbiju i da će razgovori Beograda i Prištine 23. jula u Briselu biti teški, navodeći da se situacija u regionu komplikuje.

Vučić je dodao da sinoć nisu uspeli razgovori o Makedoniji, da je evropski komesar Johanes Han otkazao posetu BiH.

"Stvari na zapadnom Balkanu se veoma komplikuju, postoje veliki unutrašnji problemi na Kosovu, to postoji u Makedoniji, u Bosni su sve veća trvenja. Hrvatska 5. avgust želi da slavi kada mi budemo plakali", kazao je Vučić.

"Sa svim moramo da se suočimo i prevaziđemo", dodao je Vučić i naglasio da će Vlada donositi odluke u interesu građana, a ne u interesu popularnosti.

"Veoma težak period je pred nama, što po mom licu možete da vidite. Nikad nisam bio naročito lep, ali sad baš ne ličim ni na šta", kazao je Vučić.

Premijer Vučić je rekao da bi voleo da je Srbiju neko nešto pitao o najavljenoj rezolucijij o Srebrenici - ali nije, te da zato ne može i neće to da komentariše. On je dodao da je "taj krug koji se pravi za nas veoma, veoma težak i nažalost pomalo opasan".

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Jarbol
Still learning
Still learning



Broj poruka : 44
Points : 113
Datum upisa : 27.12.2013

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/11/2015, 20:40

@Dalaj Lama
"Veoma težak period je pred nama, što po mom licu možete da vidite. Nikad nisam bio naročito lep, ali sad baš ne ličim ni na šta", kazao je Vučić.

Курјачки, ништа ти не брини за проблеме, а самим тим ни за лепоту свога лица. Све док у вашим редовима постоје генијалци као што је државни секретар у Министарству привреде Драган Стевановић нема тих проблема које ви не можете да згазите као плитак поток.
 
Kako postati državni sekretar? Odgovor na to pitanje potražićemo u slučaju Dragana Stevanovića Bosketa, državnog sekretara u Ministarstvu privrede.
PUT DO FUNKCIJE
Ovako izgleda napredni put Dragana Stevanovića, zvanog Boske, državnog sekretara u Ministarstvu privrede:
1) Jedva završiš srednju školu u Travniku u Bosni. 2) Doseliš se u Surdulicu. 3) Budeš mašinski tehničar i lepiš Šešeljeve plakate. 4) Budeš konobar u kafiću u Surdulici. 5) Postaneš poslanik Srpska radikalne stranke. 6) Skontaš da i šef Toma ima završen fakultet. 7) Kupiš diplomu u Sremskim Karlovcima za 3.000 evra. 8) Kupiš još jedan komad za suprugu. 9) Napišeš diplomski na temu rada firme svoga tasta koja je u blokadi 600 dana. 10) Napadaš Tomu i Vučića. 11) Više nisi mašinski tehničar, sada si na listi poslanika kao ekonomista. 12) SRS ne pređe cenzus. 13) Seliš se u SNS. 14) Dobiješ funkciju državnog sekretara u Ministarstvu privrede i zadatak da sprovodiš reforme u privredi.
Pre nego što je postao državni sekretar u Ministarstvu privrede, Stevnović je bio član Radikala sa Vučićem i Nikoliće. Od 2004. do 2006. godine bio je predsednik Skupštine opštine Surdulica. Dve godine kasnije, tačnije, 2008. godine, izabran je za narodnog poslanika sa liste Radikala. Kada su se Vučić i Toma odvojili, Stevanović je ostao veran Šešelju, pa je u javnosti otvoreno pljuvao na sadašnjeg predsednika i premijera Srbije. Kada je shvatio da od Šešelja nema više vajde, Stevanović odlučuje da napokon uključi mozak i dolazi do zaključka da će mu ipak biti bolje u SNS-u. Stevanović je u jednoj emisiji samouvereno i odlučno objasnio “glupom” narodu da se u državnim institucijama zapošljavaju stranački kadrovi SNS-a i da će se tako nastaviti i u budućnosti. 
Kako piše na sajtu Ministarstva, Stevnović ima diplomu Više škole za poslovne sekretare i menadžment iz Sremskih Karlovaca. Sa tom diplomom je stekao zvanje “ekonomiste”. Kako je Stevnović studirao? Studije je završio za PET dana! Prema pisanju lista “Alo”, koji je imao uvid u dokumentaciju Škole, Stevanović je čak sedam predmeta sa prve godine dao tokom nekoliko dana juna 2006, a ostalih 10 ispita položio je u periodu od 11. do 15. juna naredne godine! Tako je, na primer, genijalac Stevanović uspeo da 13. juna 2007. položi Osnove informatike, Poslovnu statistiku i Preduzetništvo, sutradan Poslovno pravo, a dan kasnije još dva ispita – Poslovni menadžment i Engleski jezik. Stevanović je diplomirao na temu “Finansijska analiza poslovanja preduzeća DD GTS Komerc u 2006. godini”. Reč je o firmi njegovog tasta Dragiše Stankovića koja je skoro dve godine u blokadi. Stevanović je diplomirao na temu “Finansijska analiza poslovanja preduzeća DD GTS Komerc u 2006. godini”. Reč je o firmi njegovog tasta Dragiše Stankovića koja je skoro dve godine u blokadi. Osnovne akademske studije završio je na Fakultetu za poslovno industrijski menadžment, Union univerziteta u Beogradu. Koincidentno, to je isti univerzitet na kojem je diplomirao i sam ministar privrede Željko Sertić, ali i lažno doktorirao Aleksandar Šapić. 
Opremljen lažnim diplomama, Stevanović vam se danas pojavljuje na RTS-u kao stručnjak Ministarstva privrede za ekonomiju i reforme! Dragan sada lepo uživa i, prema podacima Agencije za borbu protiv korupcije, prima čak dva plate i naknadu za odvojen život: 
državni sekretar – 86.275 dinara - Komisija za javno privatno partnerstvo pri Vlade Srbije – 59.746 dinara - naknada za odvojen život – 38.374 dinara (!)
Stevanović, na osnovu lažnih diploma i dodvoravanja Aleksandru Vučića, danas zarađuje 184.395 dinara! Dobio je od države čak i stan na korišćenje veličine 40 kvadrata. 
Sada znate kako se postaje državni sekretar u “modernoj, evropskoj Srbiji”!
Nazad na vrh Ići dole
Joca
VIP
VIP
Joca


Broj poruka : 159
Points : 325
Datum upisa : 29.06.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/11/2015, 22:07

Jarbol ::
"...Sada znate kako se postaje državni sekretar u “modernoj, evropskoj Srbiji”!

Ako je ovo istinito onda nemam reči osim - tragedija  89
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/11/2015, 22:51

Ma nema kadrova u Srbiji, to je još Beko rekao...

Kakve su karijere Šutanovca (ministar vojni - ing. mašinstva), Dulića (ortoped - ministar prostornog planiranja, Malovićke (bez dana prakse - ministarka pravde), ili Z.Petrovića, advokata koji je bio ministar poljoprivrede?

Nema ih! Pomirite se s tim...
I mora da se živi sa ovim što imamo....

Ko ne bi voleo da Bil Gejts ili Bafet budu ovde ministri?
Mada mislim da bi Srbi i njima našli zamerku... kafa

A da je ovih mesec-dva veoma zajebano, to je tačno. Ništa Vučko nije slagao, bio je u SAD, ide u Moskvu x 2, dolazi mu Merkelova, pa Cipras iz Grčke...
Republika Srpska se bori za opstanak, a verovatno će Kosovo dobiti i stolicu u UN!

Desničari, tipa DSS, SRS i Dveri trljaju ruke i raduju se...
Ali se pitam ČEMU? Možda misle da oni imaju kadrove?

Koliko su oni sposobni pokazao je Koštunica.
Da neće oni da kažu "NE" Merkelovoj ili Obami?
Možda ako žele da nas vode u
Propast, izolaciju, JOŠ VEĆU bedu....
titanik
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/11/2015, 23:23

Ne preterujte da ne pocne Zeljo da skuplja glasove i po kucama. Meni je daleko veci fenomen kako je to nekoliko stotina hiljada ljudi odjednom potpuno promenilo misljenje i postalo evropski orjentisano? Istog meseca kad i Vucic i Nikolic. Mozete li da zamislite ceo Novi Beograd koji voli slatko a ne voli ljuto a preko noci svi postanu ljubitelji cili papricica a torte i kolace od tog dana preziru? Bas se to desilo u SNS.
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/11/2015, 23:27

Ništa neobično...
Politika je to!
Za čas se sve promeni i ko bi gore sad je dole i obrnuto.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/11/2015, 23:33

Dragan555 ::
Ne preterujte da ne pocne Zeljo da skuplja glasove i po kucama. Meni je daleko veci fenomen kako je to nekoliko stotina hiljada ljudi odjednom potpuno promenilo misljenje i postalo evropski orjentisano? Istog meseca kad i Vucic i Nikolic. Mozete li da zamislite ceo Novi Beograd koji voli slatko a ne voli ljuto a preko noci svi postanu ljubitelji cili papricica a torte i kolace od tog dana preziru? Bas se to desilo u SNS.
Dragane, kako ti nije jasno ?
Narod voli lidere. Verovali su demokratama, pa su ih ovi preveslali kao niko do tada. Upropastise sve sto su mogli.
Sada imaju lidera kome veruju, a videcemo dokle ce to trajati.
Za sada deluje prilicno iskren i trudi se, ali to sto nema kadrove...  I ja bih pre postavio nekog svog prijatelja kome verujem, nego kadar iz lopovske druzine.  Ako me taj prijatelj osramoti, nadrljao sam i ja.
Opusti se, bice izbora kad im dodje vreme, pa cemo ocenjivati sta su ovi do tada uradili.  roshtilj
Nazad na vrh Ići dole
Jarbol
Still learning
Still learning



Broj poruka : 44
Points : 113
Datum upisa : 27.12.2013

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/12/2015, 00:29

Joca ::
Jarbol ::
"...Sada znate kako se postaje državni sekretar u “modernoj, evropskoj Srbiji”!

Ako je ovo istinito onda nemam reči osim - tragedija  89
Јоцо, нажалост истина је још и гора. Зар од чињеница о дотичном полуинтелигенту, која су саме по себи ужасне, није страшније што симпатизери лажног вође имају оправдања типа:
Ma nema kadrova u Srbiji, to je još Beko rekao... Најгоре зло које су досадашњи корумпирани властодршци, нарочито издајници жуто-црвене и ове нове плаво-црвене коалиције, учинили Србији је што су већину убедили да нема способних и поштених стручњака и политичара.
Desničari, tipa DSS, SRS i Dveri trljaju ruke i raduju se... Па зар мораш бити десничар да би осетио гађење према овој гротескној полуписменој камарили која је тренутно на власти, а и сигуран сам да се ни један прави припадник и симпатизер ових странака, као и свако ко је остао при здравој памети без обзира на идеолошко опредељеље, не радује несрећи у коју нас гурају корумпирани лажни дипломци и докторанти.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/12/2015, 01:28

Jarbol, znamo da si za Dveri ili sl. ok i tvoje pravo...

Ne vidim neke face, "kadrove" ni tu ni u DSS, a da SRS ne pominjem, ali ok, možda grešim.

Glavno je ovde pitanje: ŠTA MI TO ŽELIMO?
KUDA ŽELIMO DA IDEMO?
KAKVU DRŽAVU ŽELIMO?

Ovde nema kosenzusa, potpuno rasulo i antipatrioizam na delu....

Ako je ideja da se sve ispljuje i da niko ne valja onda nećemo daleko dogurati.
Takodje ako je ideja da radikal nikad ne može da bude demokrata - svodimo se na isto.

Ali ako smo patrioti (DS ili DSS) onda valjda želimo da ova država bude bolje mesto za život, ili ne?
Država je izgubila svaki ugled i sada neko pokušava da joj vrati kakav-takav ugled, sa "kadrovima" koji su mu na raspolaganju - valjda nismo protiv toga?

Ako jesmo, onda više ništa i nije važno, nek zavlada haos i bezumlje, neka se ne zna ko je na vlasti a ko u opoziciji...

Ako su najvažnije teme da li je Toma kupio cipele od 400 evra ili da li je neko završio Megatrend ili državni univerzitet, onda LAKU NOĆ!

P.S. Kažeš - gadiš se ove vlasti? A JEL TI PROŠLA SA DS BILA BOLJA?
KOJA JE TO VLAST KOJA BI TEBI BILA PO VOLJI?

Ako NVO država finansira da bi pljuvali državu, za najsitnije stvari onda nećemo daleko dogurati...

Evo OVO trba da pogledaš:

http://media.rtv.rs/sr_lat/pravi-ugao/12748

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/12/2015, 09:38

A ko moze da mu bude po volji? Evo da se podsetimo necijih reci. Sve zivo rasprodase i pokradose. Evo sad si vlast pa sto ih ne hapsis sto ne oduzimas imovinu za nauk buducim i sadasnjim? A da da neko  vas ne bi hapsio sutra za ista dela. Vezano za bus plus: Pogledajte samo te njuske i sve ce vam biti jasno. Ugasicemo NVO. Nulta stopa tolerancije za mito i korupciju. Stop partijskom zaposljavanju. Fabrika cipova ne znam gde je trebala da bude pa onda doveli smo Mercedes u Srbiju i kacenje zvezde na Ikarbusov autobus. E sad sve ovo sam zapamtio ja koji ne prati politiku osim dela vezanog za ekonomiju. Kad me prijatelj za nesto vazno slaze to boli. Kad me prevari zavrsili smo jer mi nije ni bio prijatelj cudan je fenomen kako je sasvim prirodno da te politicar laze i da ga i dalje podrzavas.
Nazad na vrh Ići dole
Ivan00
Still learning
Still learning



Broj poruka : 98
Points : 158
Datum upisa : 31.08.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/12/2015, 10:22

Najmanji je problem sto su se novi napredni kadrovi okoristili za nekoliko drzavnih plata,naknada
ili stanova.Problem je kakve donose odluke i sta savetuju,kako upravljaju ministarstvima,drzavnim institucijama, preduzecima i imovinom, ti i takvi strucnjaci bez ikakvog realnog znanja i obrazovanja.A svako ko radi u ili sa nekom drzavnom institucijom moze da potvrdi kakvi su kadrovi stigli sa naprednjacima-u dve reci neznanje i bahatost.Rezultate rada takvih cemo tek da vidimo i osetimo
ali nije istina da u Srbiji nema kvalitetnijih ljudi i kadrova od polusveta sa diplomama,samo sto oni ne sede u strankama jer ne mogu sa fukarama.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/12/2015, 10:37

Ne trošite energiju i emocije na gluposti...
Biće opet izbori pa glasajte pametno.

Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan555
Old member
Old member
Dragan555


Broj poruka : 1489
Points : 3162
Datum upisa : 18.01.2014

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/12/2015, 12:07

Ivan00 ::
Najmanji je problem sto su se novi napredni kadrovi okoristili za nekoliko drzavnih plata,naknada
ili stanova.Problem je kakve donose odluke i sta savetuju,kako upravljaju ministarstvima,drzavnim institucijama, preduzecima i imovinom, ti i takvi strucnjaci bez ikakvog realnog znanja i obrazovanja.A svako ko radi u ili sa nekom drzavnom institucijom moze da potvrdi kakvi su kadrovi stigli sa naprednjacima-u dve reci neznanje i bahatost.Rezultate rada takvih cemo tek da vidimo i osetimo
ali nije istina da u Srbiji nema kvalitetnijih ljudi i kadrova od polusveta sa diplomama,samo sto oni ne sede u strankama jer ne mogu sa fukarama.
Pravo u metu. Kako razmislja onaj ko ima ime u svojoj bransi-Cuva ugled a pare uvek moze da zaradi. Kako razmislja onaj koji se docepao fotelje a nema ni znanje ni iskustvo- Ko zna koliko ce ovo trajati, daj da se obezbedim sto vise mogu sutra da me smene.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2052
Points : 5697
Datum upisa : 06.12.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/12/2015, 14:25

Dobro, lepo ste se isplakali, otkrili "toplu vodu" i šta sad?

Da organizujemo pobunu, kolektivno samoubistvo, atentat, štaaaa?

Ili da čekamo sledece izbore?

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/12/2015, 17:11

Momir ::
Dobro, lepo ste se isplakali, otkrili "toplu vodu" i šta sad?

Da organizujemo pobunu, kolektivno samoubistvo, atentat, štaaaa?

Ili da čekamo sledece izbore?


u svakom slučaju od kukanja nema vajde.

Ko je nestrpljiv da čeka izbore, može da se u međuvremenu politički angažuje, pristupi nekoj stranci,  i da restera "fukaru".

Pošto "fini ljudi" ne mogu sa "fukarama" onda "fukare" mogu same da nam kroje sudbinu.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2023
Points : 5444
Datum upisa : 07.05.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/12/2015, 23:26

Prvi put da se slažem sa kolegom.... love3

Za to kako nam je sami smo krivi. Neangažovanje, beli listići, bojkot izbora, ležernost, čekanje da neko umesto nas nešto uradi, čekanje da padne plafon, šta li?....

Ko će da dovede do promene?

Ko bi to trebalo da bude? EU? Neće biti... eno vam Bugarske i Rumunije, pa i Grčke, ništa EU nije uradila jer je i ne interesuje, gradjani Nemačke ili Francuske ne žive u tim "divljim" državama pa ih i ne zanima kolika je tamo korupcija.

Poznato je da je Čerčilu jedan njegov saradnik rekao: Ali vi podržavate Tita! On je komunista!
A na to je Čerčil uzvratio:
Jel vi imate nameru da posle rata živite u Jugodslaviji? Pa šta onda j... g...

Pa onda kako ima pametnih i sposobnih ali "neće da se prljaju" - ali hoće da pljuju druge, kakvi god da su oni?
Šta ti "pametni" u stvari hoće? Boljitak?
Pa onda moraju da se ukljuce i zasuku rukave...

Pa što se ne angažuju, što ne udju i u te "etablirane" partije DS ili SNS i pokažu šta znaju?
Što ne osnuju svoju partiju? Gradjansku inicijativu?

Lako je pljuvati i tudjim kur... gloginje mlatiti!
POKRENITE SE AKO VAM NIJE DOBRO!

Sad će lokalni izbori, tu ne treba mnogo para ni truda (500 potpisa) i možete da budete na izbornoj listi.
Tako se počinje. Pobedite na lokalu, pa se širite, jer je jasno da za republičke izbore treba bar milion evra.

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 709
Points : 1905
Datum upisa : 30.11.2010

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/13/2015, 18:51

Zašto hleb uvek pada na namazanu stranu?

Britanski naučnik Robert Metju ističe da se to dešava zbog "fundamentalnih okolnosti" univerzuma, kao što je gravitacija. "Hleb sa stola pada na namazanu stranu jer je univerzum tako sazdan"!!

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime6/22/2015, 15:51

Mudre su ove reči Dalaj Lame, a ko bi to i mogao bolje? love3

Meni je za oko zapala jedna vrlo perfidna izjava Pajtića: "Ova vlast (misli na SNS) je počela da hapsi nosioce vlasti iz prethodne vlasti, a time nije svesna da će i kada oni odu sa vlasti biti hapšenja!

Pa nego šta!
Naravno, sve kriminalce iz DS ili SNS ćemo da hapsimo Pajtiću!!

I neće biti lažnih opravdanja da se radi o političkom progonu!
Oliver Dulić i Šutanovac su kriminalci i moraju da idu u bukagije...
A ako Vučko bude krao i on će u bukagije!

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime7/9/2015, 20:42

Angela Merkel je prilikom ove posete juče pozitivno ocenila i reforme koje je Srbija preduzela i poručila da one daju prve rezultate, te da procene MMf vode u tom pravcu.

"Ljudi moraju da stežu kaiš, ali te mere daju prve rezultate, a u tom pravcu idu i procene MMF", rekla je Merkelova i dodala da to pokazuje da srpska privreda radi na dobroj osnovi.

Vučić je, nakon sinoćne večere sa Merkelovom sumirajući utiske, za Blic rekao:

"To je počast za Srbiju, ali i satisfakcija za mene lično, to jest potvrda da sam radio vredno i posvećeno, a neka mi se u Srbiji i dalje smeju i neka misle da ne znam šta radim".

Merkelovu je danas na aerodromu "Nikola Tesla" ispratio upravo premijer.

Premijer je nakon toga na svom Twitter nalogu napisao: "Zadovoljni smo posetom kancelarke Merkel, njenom ocenom reformi koje sprovodimo i podrškom našem evropskom putu".

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2023
Points : 5444
Datum upisa : 07.05.2009

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime7/11/2015, 16:57



I sta sad?
Jesmo li opet mi krivi?

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2052
Points : 5697
Datum upisa : 06.12.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime7/11/2015, 22:59

BEOGRAD - Napad na premijera Aleksandra Vučića u Potočarima je unapred i odavno planiran, smatra kriminolog Zlatko Nikolić, koga ne bi iznenadilo da se pokuša "svaljivanje krivice na žrtve" današnjeg napada, po nekim već viđenim scenarijima.

"Sve pokazuje da je odavno pripremano i da se unapred planiralo i koliki će biti taj suženi krug za prolaz, gde se, da tako kažem, lovina uteruje, da bi mogli da budu dostupni za one koji su gađali i za sva poniženja koja su planirana", rekao je Nikolić.

On je naveo da je bruka na organizatoru, odnosno na članu Predsedništva BiH Bakiru Izetbegoviću.

"To što će pokušati da svale krivicu na žrtve, to je već viđen scenario. Ništa novo, reklo bi se", rekao je Nikolić. On je ocenio da je bilo i "sinhrono delovanje" sa pojedinim nevladinim organizacijama u Srbiji, a u vezi sa skupovima koji su za danas bili najavljeni u Beogradu.

"Sinopsis je sasvim jasan, već prepoznatljiv i u saglasnosti sa svim što je bilo vezano za jednu i drugu rezoluciju, mislim na američki Kongres, Ujedinjene nacije i Savet Evrope", pojasnio je Nikolić.

On smatra i da je zloupotrebljen položaj Republike Srpske i njene policije koja je "u nekakvom vakum prostoru zbog međunarodnih aktera koji su se danas upleli da se pokažu u Srebrenici, pa su neki od njih bili čak i kolateralna šteta poput (slovenačkog predsednika Boruta) Pahora i jordanske kraljice Nur".

MUP Srbije je, ocenio je, sve na vreme signaliziralo i premijeru i ostalim službama, a smatra i da je dobro što su zabranili skupove i okupljanja "jer bi scenario i u Beogradu bio nastavljen", odnosno došlo bi do ekscesa i sukoba. "Dobro je da do toga nije došlo i čestitam rukovodstvu MUP-a na takvoj proceni", zaključio je Nikolić.


DŽEVAD GALIJAŠEVIĆ: Klasičan pokušaj ubistva Vučića, navijači dobili signal iz Sarajeva i Londona!
"Ove razbojničke grupe u tome nisu bile same. One su dobile signale iz Sarajeva i sa Zapada da to urade. Tome je posebno doprinijelo insistiranje Direkcije za koordinaciju policijskih agencija BiH da samo oni obezbeđuju premijera Vučića i da to nije u nadležnosti MUP-a Republike Srpske, o čemu su napadači i obavešteni", istakao je Galijašević.

On je rekao da su "za ovaj pokušaj ubistva premijera Srbije posebno zaslužni Velika Britanija i njene tajne službe, upravo onako kako su zaslužni za već viđeno ubistvo još jednog premijera Srbije - Zorana Đinđića".

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2052
Points : 5697
Datum upisa : 06.12.2008

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime7/11/2015, 23:19

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 2vjvixe

Gomila je uzvikivala "Četniče, idi kući!"

Aleksandar Vučić,  nakon incidenta uspešno je evakusan zajedno sa članovima delegacije ka Skelanima, na granici Srbije i BiH- rekao je Tanjugu ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Dragan Lukač.

- S obzirom na to da smo očekivali ovako nešto mi smo ubacili jedan broj ljudi u civilu u masu i oni su odmah reagovali kada je krenuo napad na premijera Vučića - kazao je Lukač.

Dogodilo se, rekao je, ono što smo očekivali i na šta smo upozoravali.

Kamenje je, kako kaže Lukač, letelo sa svih strana, Vučić je dobio više udaraca i polomljene su mu naočare.

Udarce kamenjem zadobili su i pripadnici policije i obezbeđenja srpske delegacije, precizira Lukač i dodaje da se u svemu tome uspelo da premijer Vučić bude blagovremeno izvučen iz mase.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Fmember moji stavovi o politici i ostalo...   Fmember moji stavovi o politici i ostalo... - Page 8 Icon_minitime7/12/2015, 03:13

Da, veoma zanimljiva nedelja je iza nas.
A Vučko je lepo upozorio da slede teški dani i molio za jedinstvo, ali uzalud, ljudi mu nisu verovali.

Prvo je neki ex-novinar (B92?) iz LONDONA, baš iz Londona "spontano" pokrenuo akciju sedamhiljada, gde je trebalo toliko ljudi da legne pred skupštinu Srbije- nije bilo dovolj no da se klekne, nego da se legne!??

Onda je V.Britanija (kao osvedoćeni neprijatelj Srbije) podnosila x verzija nekakve rezolucije u kojoj bi Srbija bila proglašena krivom za svo zlo koje se desilo u ex-YU i naravno za genocid, a iz toga bi posle proizašli i zahtevi za oštetu i nadoknadu štete...

A onda su "Žene u crnom" i gomila NVO bili razočarani što je taj performans zabranjen - po njima je to čisto kršenje ustava, ali su održale performans na trgu republike sa ogromnim belim platnom po kojem su umačući noge u crvenu boju simulirale krvave tragove Srbije - krive za sva zla na ex-YU!

A tu je bio i neizbežni Šešelj, ni sam ne znajući (bolest valjda uzela maha?) u čemu učestvuje, uz Dveri, DSS & co.

HAOS je bio na vidiku.

Onda Rusi stavljaju veto na suludu rezoluciju Britanaca, ambasadorka USA besni i preti....

Hapsi se pa pušta Tači - prilog NATO članice i nama voljene Slovenij, da se malo dolije ulje na vatru.

A i "neutralna" Švajcarska dobija zadatak: hapsi Orića, pa ga pušta posle nekoliko dana prepucavanja izmedju Sarajeva i Beograd.

Bakir Izetbegović otkazuje već ugovorenu posetu Nikolića Sarajevu - Srbija kriva jer traži hapšenje Orića. Toma (ma šta mislili o njemu) u nebranom groždju! Očigledan diplomatski skandal, naručen sa strane...

Onda se vrši pritisak na Vučka da ode u Srebrenicu pošto-poto i tamo samo što ga nisu linčovali neki ljudi koji nemaju veze sa žrtvama iz tog gradića.

Nemački mediji govore kako se mora razumeti bes "bošnjaka" i kako je sve to normalno za Balkan?

Jel stvarno mislita da je sve ovo bilo slučajno?

A nešto ne čujem da je Kandićka osudila napad na Vučka u Srebrenici, ili te žene u crnom?

Njima je valjda sad srce na mestu!
ajkula

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
 
Fmember moji stavovi o politici i ostalo...
Nazad na vrh 
Strana 8 od 9Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći
 Similar topics
-
» Lepe zene u politici!
» CITADEL (portfolio & ostalo) !!!
» Valjevo, privreda i ostalo...
» Stefanakuv - MTBN i ostalo...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Bar street-
Skoči na: