BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu

Ići dole 
+23
Popaj
Aritmeticar
Maca
Fmember
Smile
Boza Belex
Ars Vivendi
Sahbaz
Drag65
Cicija
pepsiman
MarkoJTD
Greta
GogaAna
StefanMR
FatCat
Limited011
gogloee
Friz
Kobe Bryant
Sneki
Momir
Gargamel011
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime3/7/2012, 10:38

Citat :
Sent: Tuesday, March 06, 2012 2:46 PM
Subject: Mr Captain Daniel Watac


My name is Captain Daniel Watac Chinaemerem,personal bodyguard to the late president of Libya, Muammar Gaddaffi.

During my service with him,He used to send me to different countries to hide valuable materials such as money and gold for him without someone else idea.
As am sending you this email,he had about 11 million united state dollars and some gold which he hid in Ghana,west Africa in a finance security company.

I am the only person that knows the company and the way to retrieve all these valuable material. I am looking for someone that can help me to get this money because,if I do it on myself, the government of Libya will suspect me and ask me to prove how i become too rich over night.

I am looking for an aid outside this Africa that can help me to move the money outside African and then help me to invest the money in a good investment..I have decided to give out 30% to the person.
Please get back to me if you are interested in helping me in this lucrative transaction:(daniel103watac@yahoo.com )
Best Regards,

Captain Daniel Watac Chinaemerem

Dirljivo.
udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime12/20/2012, 21:40

Mafija

Novi Sad: divlja gradnja i urbanistički haos uz odobrenje vlasti

Zidanje bez pitanja

Građevinska mafija neometano hara Novim Sadom, jer ima podršku podmitljivih tužilaca i sudija. Sporovi koje prevareni i opljačkani kupci vode protiv nesavesnih investitora traju godinama, sve dok tuženo preduzeće ne ode u stečaj pošto je prethodno vlasnik na sigurno sklonio novac.

http://www.magazin-tabloid.com/casopis/index.php?id=06&br=274&cl=16
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1617
Points : 4744
Datum upisa : 04.06.2008

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime12/21/2012, 19:50

Prevara: Kamata na kredit od 3 %
Izvor: Danas
Beograd -- Ovih dana na mejl građana naše zemlje stižu i ponude stranih „finansijskih institucija“ za davanje ekstremno povoljnih kredita, piše Danas.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2012&mm=12&dd=21&nav_id=671100
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2023
Points : 5444
Datum upisa : 07.05.2009

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime2/20/2013, 23:37

Trikovi koje koriste trgovci da bi namamili kupce i prodali im proizvode koje nisu planirali da kupe, uglavnom se svode na napise „sniženje do 70 odsto”, „rasprodaja poslednjih brojeva”, „finalna rasprodaja”... Međutim, Živojin Petrović, doktor ekonomskih nauka i preduzetnik, podigao je trgovačku dovitljivost na viši nivo.

On je na svom Tviter nalogu napisao 10 saveta kako je privlačio mušterije u svojoj firmi „Procesor komerc”, koja prodaje tehniku. Evo tih saveta:

Lekcija 1. Stavim popust 15 odsto, slabo ide. Onda ulubim rukom sa strane uređaj, napišem popust zbog oštećenja 15 odsto i ide kao alva.

Lekcija 2. Na uređaje koje niko nije kupovao napišem „prodato”, „rezervisano”, „kaparisano”... I odmah svi traže isti takav. Cena nije važna.

Lekcija 3. Na uređaj koji dugo nije prodat napišem „Uzorak. Nije za prodaju”. I svi baš taj hoće. Onda zovem magacin, pa kao preko veze...

Lekcija 4. Sa uređaja koji se slabo prodaje skinem cenu (paziti na inspekciju) i odmah se svi raspituju za isti.

Lekcija 5. Kupci su mi uvek tražili novo. Ok, ako već nemam stalno nove modele, dnevno sam premeštao istu robu po izlogu i radnji - i eto novog.

Lekcija 6. Na svim TV-ima u prodavnici namestim isti program, ali samo na modelu koji se najslabije prodaje pustim fudbal.

Lekcija 7. Ako baš nemam uređaj koji mi kupac traži, isti nabavljam i donosim mu kući. Kasnije ga zovem da čujem da li je zadovoljan.

Lekcija 8. Uvek sam vodio računa da u radnji imam podjednako interesantne robe i za muškarce i za žene. U suprotnom, kupovina kraće traje.

Lekcija 10. Preduzetnik mora da bude ljubazan i pažljiv. Na kraju, ako ste uočili da nedostaje lekcija 9 - onda ste prava osoba za biznis..


_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2052
Points : 5697
Datum upisa : 06.12.2008

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime2/21/2013, 13:35

od
Prava slika naseg mentaliteta...

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime2/21/2013, 13:48

Momir ::
od
Prava slika naseg mentaliteta...

ovajs slučaj nije pravilo on je izuzetak.
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime3/6/2013, 23:53

Citat :
Rekonektivno isceljivanje

Rekonektivno isceljivanje® je najviši oblik isceljivanja koji je trenutno poznat na zemlji. Začudujuće je jednostavan i izuzetno efikasan. Ovde je moć više inteligencije na delu. Iscelitelj je tu da se napravi spona, da se ponovo uspostavi harmonija izmedu Čoveka i Univerzuma. Brojna su dokumentovana lečenja bolesti opasnih po život, ozbiljnih anatomskih deformacija i mentalnih problema. Rekonekcija® aktivira povezivanje DNK lanaca.To stvara uslove da se brže razvijamo na svim planovima. Obavlja je ovlašćeni praktičar Rekonekcije® trećeg stepena. Ovaj proces nas približava našem optimalnom genetskom kodu, povećava naše potencijale i često izaziva velike promene i napredak u životu pojedinca i njegovom opštem zdravlju.

Citat :
Energija koja se javlja tokom seanse, značajno se razlikuje od svih dosad poznatih isceljujućih energija. Pre svega, odlikuje je izuzetna inteligencija, autonomnost u radu i nemogućnost njenog voljnog usmeravanja. Sama vrši dijagnostiku, određuje prioritete i sprovodi svoj terapijski plan, što u potpunosti isključuje greške ili štetne nuspojave. Prema mnogim istraživanjima, visoke frekvencije ove energije nisu do sada registrovane na Zemlji. Iako je izuzetno snažna – kada bi je uporedili sa toplotnom energijom, njena temperatura bi prelazila 300 stepeni Celzijusa – nema neprijatnih reakcija, a za razliku od elektromagnetnih energija, pojačava se sa udaljavanjem od izvora zračenja. Deluje podjednako uspešno na svim nivoima: duhovnom, mentalnom, emocionalnom, vitalnom i fizičkom. Efekti su često brzi, ali nekad je potrebno više nedelja, pa i meseci, zbog potpunosti i sveobuhvatnosti promena.
Cena: Tretman Rekonektivnog lečenja® - 40 e
Kompletan proces Rekonekcije® - 225 e

Kontakt: 065 84 30 117 ili e-mail uspensky77@hotmail.com

http://rekonekcija.blogspot.com/

ajkula

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime3/31/2013, 12:26

Citat :
Worldventures u srbiji
Putovanja iz snova za svačiji džep i raspored
Putujte besplatno i zaradite putujući


200+50 dollara za rad u turizmu
Pozvan sam na razgovor za posao saradnika u marketingu turistickih aranzmana. (pismo čitaoca) Tamo WorldVentures mi je receno da se u stvari radi o mreznom marketingu-uclanim se za 200 dolara + 50 dolara mesecno odrzavanje i imam smestaj u mnogim hotelima,krstarenja,avio karte... po nabavnim cenama,jer agencija ciji sam clan zivi od tih clanarina,a ne od zarade na pomenutim sadrzajima. Onih 50 dolara prestajem da placam ako nabavim 4 ljudi koji ce preko mene da se uclane (da postanu deo moje mreze), a na svakom sledecem coveku imam dodatnu zaradu. Posle odredjenog broja ljudi imam fiksnu zaradu od 200 dolara, pa zatim 1000 (sve zavisi od toga do koje pozicije u kompaniji doguram-na osnovu broja ljudi u mrezi).

A ako ipak poželite da postanete član ovog lanca sreće imate link http://www.putovanjaizsnova.info/kako-postati-clan/
Gde piše:
Postovani posetioci, ljubitelji putovanja, zarade, i potencijalni clanovi naseg kluba, da bi ste se uclanili, potrebno je da kontaktirate predstavnika WorldVentures kluba, za vas region. A to mozete uciniti na bilo koji od ponudjenih nacina za kontakt:

1. Putem Skype-a na Skype username adria.team

2. E-mailom na admin@putovanjaizsnova.info

Zeljno vas iscekujemo,
WorldVentures Tim Srbija

Nemaju ni adresu ni telefonski broj u Srbiji, ali organizuje "prezentacije" !!
ČUVAJTE SE ...


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1617
Points : 4744
Datum upisa : 04.06.2008

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime2/21/2014, 18:28

citat ::
Good morning,
I Hope you get this on time. I'm very sorry to bother you with my troubles but I'm in some terrible situation right now and need your urgent help, I know I didn't mention anything about it to you but we are in trouble right now. I'm stranded in Kiev, Ukraine and need your help getting back home. I made a trip down here this past weekend but unfortunately for me, I was robbed at gunpoint at a taxi park. Everything I had on me including my phone, credit cards were all stolen, It was a terrible experience to go through but looking on the bright side, I wasn't seriously hurt or injured and I'm still alive which is the most important thing. The good thing is that I still have my passport but I just don't have enough money to sort my hotel bills and travel back home. Unfortunately for me, I can't have access to funds without my credit card since the robbers have my card now, I've made contact with my bank to block my cards but it would take atleast a week to get a new one to me, I also made a report at the nearest police station. I've been to the embassy and they are helping me with my documentation so i can fly out.Please I would really appreciate if you could help me out here. I was wondering if you could help me with a quick Loan and I promise to refund you as I get back in two days time. All I really need is about $3,250 but if the whole amount can't be covered, I would gladly appreciate any amount you can put in to help. Western union is the best way to get the funds to me. Please kindly let me know if this is possible so that I can provide my wiring details needed to make the transfer. Looking forward to hearing from you, I will check my email every 30 minutes for your reply because it's the only way i can reach you.



Stephan

 ajkula 
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2023
Points : 5444
Datum upisa : 07.05.2009

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime10/8/2014, 20:34

Kompanija Red Bul složila se da plati 13 miliona dolara odštete na osnovu grupne tužbe u SAD zbog toga što je se njen slogan "Red Bul daje vam krila" pokazao kao neistinit, prenose strani mediji.

Red Bul je u svojim reklamama tvrdio da ovaj energetski napitak može da poboljša koncentraciju i brzinu reakcije, ali u tužbi se navodi da su ove tvrdnje lažne i da nemaju naučnu potporu.

I dok tužba nije otkrila da li su osobe koje su tužie kompaniju bile razočarane zbog toga što im nisu izrasla krila, u njoj stoji da se Red Bul u velikoj meri oslanja na termine kao što su "krila“ i "poboljšanje“ kako bi korisnicima dao utisak da im napitak pruža određeno fizičko ili psihičko poboljšanje.

Ukoliko sud prihvati predloženu nagodbu, kompanija će morati da isplati 6.5 miliona dolara u poseban fond u roku od nedelju dana.

Red Bul će takođe morati da razočaranim mušterijama, koji su kupili ovo energetsko piće u periodu od 1. januara 2002. pa do 3. oktobra 2014, dostavi ček na 10 dolara, ili kupon za kupovinju njegovih proizvoda u vrednosti od 15 dolara.

Potrebno je kako navode na sajtu BuzzFeed popuniti formular do 2. marta 2015. godine. Kako navode, nije potreban dokaz o kupovini Red Bula.

Kada se otvori formular možete izabrati zemlju iz koje dolazite. Primetili smo doduše da Srbija nije na spisku, ali da ima Jugoslavija.

Ovde imate imate formular  Arrow
http://energydrinksettlement.com/claim

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime2/28/2015, 20:02

PET VELIKIH PRAVARA U SRBIJI

Lažni radnik lizing kuće „zaradio” stotine hiljada evra

Tridesettrogodišnji prevarant Z. P. iz Beograda uspeo je da, bar na godinu dana, ubedi svoju okolinu i „poslovne saradnike” da je, u najmanju ruku, uspešan biznismen. Komšije su čak sumnjale da radi za jednu od tajnih bezbednosnih službi. Imao je lepe manire, bio je elegantno obučen i često je menjao najluksuznije automobile. On je došao na ideju kako da iskoristi jednu od mnogobrojnih posledica ekonomske krize – odlučio je da postane radnik lizing kuće i da se predstavlja kao osoba, koja može da po znatno povoljnijim cenama „dobije” vozila, koja su zaplenjena zbog neisplaćenih rata vlasnika. Vozila čije su cene bile od 20.000 do 60.000 evra „nabavljao je” za mnogo manje novca.

Da bi zadobio poverenje i pokrenuo „biznis”, prvih nekoliko vozila je „uredno” isplatio, jer je njihove rate pokrivao od prodaje sledećih skupljih, luksuznijih automobila. Niko ništa nije posumnjao sve do trenutka dok nisu počele da izostaju uplate rata za vozila, kao i njihova isporuka navodnim kupcima.

„Bogati naslednik” u zamku namamio više od 20 osoba

„Nasledio sam veliku imovinu u inostranstvu i mnogo novca na bankovnom računu. Fali mi novac da završim papirologiju u vezi sa ostavinskom raspravom i da platim visoke sudske takse”, ovako je, u najkraćem, pedesetogodišnji S. L. namamljivao u „zamku” svoje žrtve. Kako bi potkrepio tvrdnje, pokazivao im je navodnu dokumentaciju na nemačkom jeziku. Po potrebi je otvarao torbu sa paketima upakovanih novčanica, uz objašnjenje da je to deo novca. Tražio je pedeset i više hiljada evra, uz obećanje da će vratiti dvostruko ili trostruko više novca. „Laka zarada” navela je čak više od 20 osoba da mu pomognu.

Prevarant je „zaradio” oko 200.000 do 300.000 evra, novac koji policija nikada nije našla. Uhapšen je početkom godine.

Konuzinov prijatelj

Najbolji prijatelj mu je Aleksandar Konuzin, ambasador Rusije, dok je sa Vladimirom Putinom, predsednikom Rusije išao u vojnu školu. Uz pominjanje imena i nekih visokih funkcionera MUP-a Srbije, ovo je kao adute u prilog tome da govori istinu, na saslušanju u policiji nekoliko puta ponovio sredovečni N. V, uhapšen zbog prevare. Ne samo što je svoje žrtve ubedio da je predsednik Nove komunističke partije, koji zahvaljujući kontaktima može da im obezbedi poslovne aranžmane sa Gadafijem u Libiji i preko Fidela Kastra nabavi potrebni lek sa Kube, već je, kako se inspektorima to činilo zaista verovao u to što priča.

Od oštećenih je za svoju uslugu tražio od dve do tri hiljade evra, „za usputne troškove”. Upoznavao ih je i birao na prijemima i koktelima gde su se okupljali ugledni privrednici i biznismeni. Uvek je bio skupo i elegantno obučen, a na prijeme je odlazio luksuznim automobilom sa vozačem. Policija je utvrdila da je u toku ove i prošle godine prevario više osoba, za ukupnu sumu od 20.000 do 30.000 evra.

Zarađivala na markicama GSP-a

Četrdesetogodišnja I. V. je kao poslovni sekretar jedne škole bila zadužena za nabavku mesečnih GSP markica za potrebe te ustanove. Godinama radeći isti posao, u jednom trenutku shvatila je da može da iskoristi manjkavost, sada već zastarele procedure nabavke markica i zaradi više od plate. Ukratko, procedura je bila takva da nije bilo moguće otkriti da li iz jedne škole stiže više spiskova za potraživanje markica. I. V. je izradila oko 20 blanko spiskova. Višak podignutih markica je zadržavala za sebe. U međuvremenu je proglašena tehnološkim viškom i ostala je bez posla u školi. Otkrivena je, jer se ubrzo po njenom otkazu iz škole promenila procedura nabavke markica. Uhapšena je sredinom godine zbog štete od oko 25.000 evra.

Lečila neizlečivo

„Radim ljubavnu i skidam crnu magiju. Ako imate probleme u ljubavi, nazovite odmah. Radim uroke sa svećama i ružama. Uroke radim svaku noć, prva u svetu! Vraćam voljenu osobu za 10 dana. Radim trajnu zaštitu. Lečim neizlečive bolesti. Gledam u budućnost i prošlost. Ne postoji problem koji ne mogu da rešim. Uspeh zagarantovan!”

„Sve može samo ako se plati”, govorila je Romkinja D. Ž. Nesrećnicima, od Prištine do Berlina, koji su se javljali na njen oglas objavljen u časopisima.

Oko 30 oštećenih nikada nije videlo ovo ženu. Komunikacija sa njom obavljana je putem telefona, usmeno ili SMS-om. Novac su slali „post net” uplatnicama ili autobusima. Slali su i stvari „potrebne da se magija uradi” – pramenove kose, sveće, odeću, krpe, stolnjake. Zaradila je i oko 20.000, 30.000 evra.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Aritmeticar
Moderator
Aritmeticar


Broj poruka : 725
Points : 2414
Datum upisa : 01.12.2009

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime7/29/2015, 13:07

Igrate li loto ili samo trgujete na berzi?

https://www.youtube.com/watch?v=uUBKrXRQG3U

Au, blama.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1617
Points : 4744
Datum upisa : 04.06.2008

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime7/30/2015, 02:35

BEOGRAD - Premijer Aleksandar Vučić danas se, u obraćanju uživo iz Vlade Srbije povodom godišnjice ekonomskih reformi, dotakao i sinoćnjeg skandala u igri na sreću Loto kada se usred TV izvlačenja na ekranu pojavio broj 21, a u istom trenutku iz bubnja izletela kuglica broj 27?!

Stanje u Državnoj lutriji je loše, ali je za nijansu bolje od katastrofalnog. Vidim jutros da je Tužilaštvo reagovalo, da policija radi svoj posao... Takvo rušenje poverenja... A svi koji su u tome učestvovali, ako je bilo izvršenja krivičnog dela, zna se gde će da borave i da putuju... Put do zatvora je kratak - rekao je Vučić govoreći da je užasno ljut na sebe što i u Lutriju nije uvedeno nešto poput Er Srbije - 51 odsto državnog vlasništva ili 49 odsto našeg menadžmenta, kao i da je pogrešio što je godinu dana slušao one koji su mu tvrdili da će ko dođe sa strane krasti dok smo sve vreme potkradali sami sebe - državu.

Ako je bilo izvršenja krivičnog dela, ti ljudi će odgovarati. Za takvo kršenje poverenja treba da se snosi odgovornost - rekao je premijer i dodao da je prihod Državne lutrije oko milion evra, a da ni jedan jedini dinar nije dat državi, kao i da bi bilo najbolje naći strateškog partnera za lutriju.
Nazad na vrh Ići dole
Popaj
VIP
VIP
Popaj


Broj poruka : 1166
Localisation : Srbija
Points : 3037
Datum upisa : 12.09.2007

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime7/30/2015, 13:23

Smile ::
... rekao je premijer i dodao da je prihod Državne lutrije oko milion evra, a da ni jedan jedini dinar nije dat državi, kao i da bi bilo najbolje naći strateškog partnera za lutriju.
Pa gde odose ostali milioni ?
Zasto transparentno ne objave detalje poslovanja ?
Ako nista nije dato drzavi, kome je onda dato ?
E moj Vucicu, ako ovo ne rasturis, eto tebi blama.
Jos ce narod pomisliti da si i ti povezan sa njima.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime7/30/2015, 22:24

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Tijana10

Ne zaboravite da je ova "lutka" uspela da LUTRIJU SRBIJE uvede u minus, za šta STVARNO treba imati talenta....

od

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime8/31/2015, 14:22

Onlajn prijava prevare

I u Srbiji postoji sistem za digitalno prijavljivanje prevara preko interneta koje se, ako im vrednost premaši 5.000 dinara, direktno prosleđuju policiji.

Osmišljen je u KupujemProdajem.com, najvećem i najposećenijem portalu za oglašavanje, a u saradnji sa Odeljenjem za visokotehnološki kriminal MUP Srbije.

Forma za prijavu obuhvata sve potrebne podatke za pronalaženje počinioca prevare, ali i kontakt podatke oštećenog, kako bi MUP mogao da ga kontaktira.

Tako će se prijave prevara čija je vrednost veća od 5.000 dinara prosleđivati direktno MUP. Odnosno, prijavljivač prevare će biti pošteđen dodatnog trošenja energije i vremena, kao i stresa koji uz to ide.

"Glavni cilj je pomaganje oštećenim korisnicima da što pre reše svoj problem ubrzavanjem čitavog procesa i efikasnijom saradnjom sa nadležnim organima", pojašnjava osnivač KupujemProdajem.com Bojan Leković.

Osim ovog vida saradnje sa Odeljenjem za VTK, oni im, kaže, početkom svakog meseca prosleđuju izveštaj sa svim prijavama prevara (uključujući i one čija je procenjena vrednost ispod 5.000 dinara).

"Pošto se prevare dešavaju i u svakodnevnom životu, očekivali smo ih i u digitalnoj sferi. Zato je KupujemProdajem.com, kao najveći portal za oglašavanje, još 2011. godine lansirao online formu za prijavu prevara, gde je oštećeni korisnik mogao da dobije sve potrebne podatke za podnošenje krivične prijave", ističe na kraju Bojan Leković.

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime10/20/2016, 21:08

Policija je uhapsila Z.C. (62) iz Kragujevca zbog sumnje da je, lažno se predstavljajući kao savetnik u kabinetu predsednika Vlade Republike Srbije Aleksandra Vučića, od dvoje oštećenih uzeo 30.000 evra i 350.000 dinara kako bi im, navodno, za uzvrat učinio neke usluge.

Lažno se predstavljajući kao savetnik u kabinetu premijera Miroslav Milenković on je od jedne Nišlijke uzeo 30.000 evra kako bi posredovao u sprečavanju navodno politički motivisanog hapšenja. Z.C. se sumnjiči i da je od drugog oštećenog, lažno se predstavljajići i obećavajući zaposlenje u Narodnoj banci Srbije, tražio i uzeo oko 350.000 dinara.

-Osumnjičeni je, prilikom susreta sa oštećenima koristio automobil „citroen C5“, crne boje, sa zatamnjenim staklima, na kome je povremeno postavljao krovno plavo rotaciono svetlo kao i treptače koje koriste službena vozila. Kada nije bio u blizini oštećenih, osumnjičeni im je govorio da se nalazi tamo gde se u tom trenutku nalazio i predsednik Vlade Republike Srbije. Osumnjičeni je uhapšen u Kragujevcu, a sumnja se da je krivično delo počinio u Nišu - saopštila je niška policija.

Zbog postojanja osnova sumnje da je počinio krivično delo prevara, osumnjičenom je određeno zadržavanje do 48 časova i uz krivičnu prijavu će u zakonskom roku biti priveden nadležnom tužilaštvu u Nišu.

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2052
Points : 5697
Datum upisa : 06.12.2008

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime11/17/2016, 22:44

Trgovački lanac Lidl morao je u Poljskoj pre vremena da prekine promociju proizvoda tokom koje je novac vraćan nezadovoljnim kupcima zato što su Poljaci masovno uzimali robu, pojeli ili potrošili, a potom žurili da vrate Lidlu prazno originalno pakovanje i navodno nezadovoljni dobiju natrag pun iznos koji su platili.

Lidl je u Poljskoj započeo promociju svojih brendova kampanjom „Duhovito i jeftino“ 27. oktobra i pozvao je Poljake da robu vrate ako ne budu u potpunosti zadovoljni. Za isplatu punog iznosa bilo je dovoljno prazno originalno pakovanje.

Nakon nekoliko dana nemački trgovački lanac je morao pre vremena da prekine promociju zato što su mnogi Poljaci iskoristili priliku da kupuju za džabe.

U prodavnicima Lidla stvarale su se gužve, izbijale su svađe, počele su nestašice nekih proizvoda, jer zaposleni nisu stizali da pune rafove. Pred kasama su se stvarali dugi redovi navodno nezadovoljnih kupaca koji su samo prebacili robu u drugo pakovanje, a došli odmah da vrate originalno i uzmu novac.

Šokiran što su Poljaci tako masovno požurili da dobiju i „jare i pare“ Lidl je iznenada 8. novembra prekinuo promociju koja je trebalo da traje do kraja meseca.

Lidlu sada preti još i kazna Udruženja za zaštitu potrošača, zato što nije nedelju dana unapred objavio da odustaje od nepromišljene promocije, pošto su ga prijavili Poljaci nezadovoljni što im je prekinuo izvor besplatne robe, javlja poljska televizija TVNBiznis.

Lidl je slične promocije održao u Nemačkoj i Švajcarskoj, ali tamo su ljudi vraćali proizvode u minimalnim količinama i pokušaji zloupotrebe su bili minimalni.

Britanski trgovinski lanac Tesco ima sličnu kampanju u Poljskoj kao Lidl, ali problema nema, jer je bolje promislio i nije dovoljno da nezadovoljni kupac vrati samo prazno originalno pakovanje već i ostatak robe.

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
GogaAna
VIP
VIP
GogaAna


Broj poruka : 505
Localisation : NIŠ
Points : 1336
Datum upisa : 16.11.2007

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime4/20/2017, 13:06

OVAJ SRBIN JE IZMISLIO NOVI VID KRIMINALA: Kupio 400 propalih firmi, policija tek sada shvata zašto!

http://www.espreso.rs/vesti/hronika/137953/ovaj-srbin-je-izmislio-novi-vid-kriminala-kupio-400-propalih-firmi-policija-tek-sada-shvata-zasto

Robert se sumnjiči da su mu prodali svoje firme, tačnije rečeno predali, tek nakon što su izvukli sve što je u njima bilo "zdravo": novac, zalihe i nepokretnosti. Prilikom toga pravljeni su ugovori o prenosu udela bez naknade, uz opasku da će se sve zalihe i kompletna dokumentacija predati njemu, u šta Tužilaštvo i policija sumnjaju. Postoji sumnja da su oni uništili dokumentaciju i sve rasprodali da bi on potom preuzeo preduzeće samo s dugovima.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime4/27/2018, 18:22

Poverenik za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti Rodoljub Šabić saopštio je da učestalo pristižu prijave građana povodom lažnih nagradnih igara koje se postavljaju na internetu, napominjući da je u pismu upućenom tužilaštvu sugerisao da se na ovu pojavu obrati pojačana pažnja.

Organizatori lažnih nagradnih igara, postavljenih na društvenim mrežama, preko mobilnih aplikacija i slčno, služe se nazivom nekog od poznatih privrednih društava ili brendova i od učesnika traže dostavljanje fotografije ili skeniranog ličnog dokumenta, uglavnom lične karte ili pasoša, na kojoj je potrebno da se vidi fotografija tog lica, navodi se u saopštenju.

Nakon kratkog vremenskog perioda, navedena internet stranica ili nalog na društvenoj mreži na kojoj je postavljena lažna nagradna igra se gasi. Šabić upozorava da pribavljeni lični podaci građana, odnosno kopije njihovih ličnih dokumenata, ostaju u posedu nepoznatih lica, sa ne malom verovatnoćom da mogu biti zloupotrebljeni.

Preko izvora na kojima su postavljene lažne nagradne igre ne može se utvrditi ko ih organizuje, niti sprovesti nadzor nad primenom Zakona o zaštiti podataka o ličnosti njihovog organizatora, napomenuo je Poverenik, upozoravajući da su u navedenim radnjama prepoznatljivi elementi više mogućih krivičnih dela koja se gone po službenoj dužnosti, a koja se vrše korišćenjem interneta (prevara, neovlašćena upotreba tuđeg poslovnog imena i druge posebne oznake robe ili usluga).

Poverenik je u pismu upućenom tužilaštvu, sugerisao da se na ovu pojavu obrati pojačana pažnja.

Građane koji mu se obraćaju tim povodom, Poverenik upućuje da podnesu krivičnu prijavu Posebnom odeljenju za borbu protiv visokotehnološkog kriminala pri Višem javnom tužilaštvu u Beogradu, na vtk@beograd.vtk.jt.rs.


_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
boban75
VIP
VIP
boban75


Broj poruka : 787
Localisation : Vojvodina
Points : 2642
Datum upisa : 03.01.2014

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime7/24/2018, 22:46

Letnja sezona nam je donela seriju turističkih afera, a na pomolu je još jedna. Ovog puta u pitanju je "Global travel", agencija iz Pančeva koja je, kako saznajemo, u ponedeljak privremeno zatvorila vrata svojim putnicima.
- Prvi put smo otišli do agencije 11. jula i istog dana dali na ruke 1.650 evra za četvoročlano putovanje u Bugarsku. Sutradan smo dodali novac za još dve osobe u iznosu od 820 evra. Nekoliko dana pred putovanje, vlasnik agencije nam je rekao kako je sav novac dao hotelu, ali da čeka na vaučer i da dođemo dan pred putovanje do agecije po njega. Sutradan smo došli, ali vaučera nije bilo - žalila se jedna od prevarenih putnica, dodavši da je na dan putovanja njen tata zvao vlasnika, Branislava Bogosavljeva, kako ne bi opet došlo do greške, ali da mu je vlasnik agenicije rekao "kako su oni pogrešili i da mi zapravo putujemo sutradan".
Nadležni su dobro upoznati sa celom situacijom.
  - Inspekcija je danas otišla na teren i biće u njihovoj agenciji tokom popodneva, kako bi rešili i neke prijave od ranije - potvrdila je Vera Božić Trefalt, pomoćnica ministra trgovine i turizma.

Opširnije:
https://www.blic.rs/vesti/beograd/platili-letovanje-ostali-kod-kuce-na-pomolu-nova-afera-turisticku-agenciju-u-pancevu/fmlrm9k

https://www.kurir.rs/vesti/drustvo/3091143/dokle-vise-ljajicu-zastiti-putnike-platili-letovanje-ostali-kod-kuce-jos-jedna-prevara-turisticke-agencije-na-pomolu

_________________
Loša vest je da vreme leti. Dobra vest je što ste Vi pilot. - Majkl Altšuler

A Bird in the hand, is worth two in the bush. - Ezop 600. p.n.e.

If one equity analyst its raining and the other says its sunny... yuor job as an investor is to ignore them both and instead look out the  window.
Nazad na vrh Ići dole
Jegulja
VIP
VIP



Broj poruka : 540
Points : 1139
Datum upisa : 18.12.2007

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime3/19/2019, 10:20

Kompanija Lidl Srbija upozorila je potrošače da su se na pojedinim sajtovima, kao i na profilima na društvenim mrežama, pojavili oglasi za prodaju Lidl poklon kartica, po cenama nižim od njihove vrednosti.

Kako je navedeno u saopštenju Lidla, u pitanju su mahom kartice ukradene iz Lidl prodavnica, koje nisu prošle proces aktivacije, pa ih samim tim nije moguće iskoristiti kao sredstvo plaćanja u tom diskontnom lancu.

Lidl poklon kartice moguće je kupiti isključivo u Lidl prodavnicama i mogu da se koriste kad ih aktivira prodavac.

titanik
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime10/25/2019, 18:42

Odbačena krivična prijava desetak građana zbog navodne prevare
Izgubili dva miliona evra na berzi, tužilaštvo „oslobodilo“ posrednika

Grupa od desetak prevarenih građana obratila se Danasu nakon što je tužilaštvo odbacilo njihovu krivičnu prijavu protiv izvesnog Nemanje Vidića (sasvim slučajno, imenjaka poznatog fudbalera), koji ih je ubedio da mu od 2012. godine daju ukupno gotovo dva miliona evra kako bi im kroz ulaganje na berzi uvećao kapital.

Reč je uglavnom o građanima koji rade u inostranstvu, pa su neki od njih dali ušteđevinu, drugi su prodavali nekretnine ili podizali kredite. Neki od njih imali su pisani ugovor, drugi usmeni dogovor pred svedocima, a novac su predavali ili lično Vidiću ili su uplaćivali na njegov račun.

Do 2017. godine Vidić im je čak slao i izveštaje o navodnoj dobiti, preko mejlova ili aplikacija za dopisivanje, ali im nije vratio ni pozajmljeni novac niti isplatio zaradu. Navodno, sve je ulagano preko digitalne platforme Admiral marketsa, koja kod nas nema licencu za obavljanje brokerskih poslova.

Prema izjavi Miška Štekovića, koju je dao Prvom osnovnom javnom tužilaštvu u Beogradu, Vidić mu je svake sedmice predočavao izveštaje sa berze Admiral Marketsa na osnovu prve uložene tranše od 20.000 evra. Za godinu dana zaradio je 10.000 evra i na njegov zahtev Vidić mu je taj novac isplatio na ruke, nakon čega je Šteković uložio još 260.000 evra.

Krivično delo

Zakon o tržištu kapitala, u odeljku krivična dela u članu 283 navodi:

„Ko neovlašćeno pruža investicione usluge u nameri da sebi ili drugom licu ostvari imovinsku korist, kazniće se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.

Ako je delom iz stava 1. ovog člana pribavljena imovinska korist ili drugim licima naneta imovinska šteta u iznosu koji prelazi milion i petsto hiljada dinara, učinilac će se kazniti zatvorom do tri godine i novčanom kaznom“.

Nerazjašnjeno

– Tužilaštvo nije razjasnilo okolnosti pod kojima su sredstva prikupljana, da li je to tuženi činio kao ovlašćeno ili neovlašćeno lice, da li je reč o zloupotrebi, da li je Uprava za borbu protiv pranja novca proveravala transakcije, koliki je obim prikupljenih sredstava i da li ima još oštećenih ili kojim se poslovima tuženi tačno bavio, da li je bilo nezakonitih transakcija s obzirom da je bilo i isplata velikih suma na ruke. Očigledno je reč o masovnoj prevari u koju tužilaštvo nije želelo da se upušta – kaže za Danas Nikola Stanojević, advokat i bivši tužilac.

https://www.danas.rs/ekonomija/izgubili-dva-miliona-evra-na-berzi-tuzilastvo-oslobodilo-posrednika/

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
marjanovicgane
VIP
VIP
marjanovicgane


Broj poruka : 951
Points : 2044
Datum upisa : 10.09.2018

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime10/25/2019, 19:05

Mislim da je Admiral markets FOREX platforma i da na njoj ne možete kupiti akcije već samo CDF-ove na akcije......... Sada će ovi ljudi pričati da ih je prevario FOREX    udrimile.........
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu   Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu - Page 2 Icon_minitime10/29/2022, 20:19

Srbi ovome ne mogu da odole: Obećavanje braka, lažni tiketi i nagradne igre, internet prevare haraju društvenim mrežama...

Internet prevare su gotovo svakodnevne, a najčešće se baziraju na tome da "institucije" građanima javljaju da su osvojili neodoljive nagrade, te žrtve olako nasedaju i najčešće izgube velike svote novca. Uprava carina je upozorila građane da se pojavila nova prevara, a u pitanju su mejlovi u kojima se prevaranti lažno predstavljaju i pozivaju korisnike da preuzmu svoje pakete koje su osvojili, a jedini uslov je hitno izmirenje troškova poštarine. Nova.rs vas podseća na nedavne i najčešće oblike internet prevara, kako ne biste postali žrtva.

Drskost prevaranata ide dotle da se građanima obraćaju u ime carinske službe Srbije, bilo lažnim predstavljanjem u ime Uprave carina ili navođenjem adresa carinskih ispostava kao mesta za preuzimanje navodnih nagrada ili pošiljaka. Ipak, da biste pošiljku ili nagradu dobili, zahtevaju da izmirite dažbine u vrlo kratkom vremenskom roku.

Ako vam se desi da dobijete takav mejl, prvo čega treba da se setite je da Uprava carina ne organizuje nikakve nagradne igre, da obaveštenja Uprave carina stižu putem elektronske pošte sa zvaničnog domena carina.rs, a ne sa popularnih besplatnih servisa za elektronsku poštu (gmail, yahoo itd.), kao i da vam Uprava carina zvanično obaveštenje nikada neće poslati preko društvenih mreža.

Pošta Srbije neretko izdaje saopštenja u kojima upozorava građane da ne nasedaju na lažne mejlove prevaranata koji koriste logo Pošte.

https://nova.rs/vesti/hronika/srbi-ovome-ne-mogu-da-odole-obecavanje-braka-lazni-tiketi-i-nagradne-igre-internet-prevare-haraju-drustvenim-mrezama/

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
 
Sve vrste prevara u zemlji SRBIJI i svetu
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» NEKRETNINE u Srbiji i svetu
» SDU postala Partija radikalne levice
» Kretanja na berzama u Srbiji i svetu
» DA LI JE PRIVATIZACIJA PREVARA?
» KO JE KRIV ZA KRIZU???

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Bar street-
Skoči na: