BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd

Ići dole 
+36
Zalad
Red max
Dragan555
$
trind
Dusan
Miros Lav
Teletrader
Boranija
adamm
goxi
Friz
Steve McQueen
Roman Abramovich
Bojjan
milan72
Jovan04
Beli
Smile
Maca
Optimista
Jarbol
majka
Jumbo
Ars Vivendi
Momir
Matans
ILoveRoses
gormid
MMcorp
Zexx
tsar
Sneki
Kobe Bryant
Cucla
Ilirika.bg
40 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 20.01.2009

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeČet 6 Feb - 22:49

Uvezi sa propalim bankama i drugim firmama koje se bankrotirala: kako da mi dokumentujemo poreskoj upravi kapitalni gubitak?
Šta je tu potrebno od papira priložiti?

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ilirika.bg
Partner
Partner
Ilirika.bg


Broj poruka : 32
Points : 156
Datum upisa : 21.04.2011

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeČet 6 Feb - 23:10

Pozdrav,

Papiri koje možete priložiti a koji se najlakše nabavljaju su izvod iz APR-a i odluka Beogradske berze o obustavi trgovanja određenim akcijama (u čijem se obrazloženju vidi da je nad emitentom pokrenut stečaj ili je u likvidaciji). Oba dokumenta se mogu odštampati sa pomenutih sajtova kao dokaz da je ostvaren kapitalni gubitak jer akcija koju posedujete nema nikakvu vrednost.
Nazad na vrh Ići dole
majka
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 28.01.2014

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 19 Feb - 1:44

Molim Iliriku da mi odgovori da li je i kada ce biti prenete hartije od vrednosti klijenata KBM banke a.d.Kragujevac na ILIRIKU INVESTMENTS.Imam vlasnicki racun tamo i akcije i sada ne mogu nista da radim dok se to na obavi.Molim vas da ubrzate tu transakciju ako je do vas.
Nazad na vrh Ići dole
Ilirika.bg
Partner
Partner
Ilirika.bg


Broj poruka : 32
Points : 156
Datum upisa : 21.04.2011

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 19 Feb - 2:32

Poštovani,

akcije KBM banke su prenete na nove račune u Iliriku.

s poštovanjem,
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1617
Points : 4744
Datum upisa : 04.06.2008

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimePon 3 Mar - 1:40

Nikola ::


Da li se vama čini da je ovo prilika za investiranje u ruske hartije od vrednosti?
Da li očekujete dalje klizanje indeksa ili je ovo kratkotrajna pojava?
Da li i kada očekujete oporavak?

I na kraju da li neka brokerska kuća kod nas nudi trgovinu na MICEXu?
Nazad na vrh Ići dole
Ilirika.bg
Partner
Partner
Ilirika.bg


Broj poruka : 32
Points : 156
Datum upisa : 21.04.2011

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimePon 3 Mar - 4:16

Poštovani,

Zaoštravanje odnosa između Zapada i Rusije oko Ukrajine je na tek početku. Mogućnost krize je značajno oborila index Ruske berze, kao i uticala na sve berze na svetu.
Obzirom da se radi o globalnim igračima i da su interesi sila veliki, ne bi trebalo isključiti i uvođenje ekonomskih sankcija sa obe strane pa čak i izbijanje ratnih sukoba.
Rizik za investiranje je trenutno jako veliki, verovatnoća silaznog trenda je izvesnija nego oporavak.
Našim klijentima nismo omogućili trgovanje na Micex-u zbog velikih troškova koje bi imali prilikom saldiranja transakcija. Umesto toga postoji veliki broj izvedenih instrumenata sa Micex-a kojima se trguje na NYSE.

Pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
Beli
Our family
Our  family
Beli


Broj poruka : 268
Points : 1168
Datum upisa : 15.02.2012

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimePon 3 Mar - 11:25

Sta je  sa  ZVHE s obzirom da nema  trgovanja ?
  Kada se  ocekuje ponuda  za  preuzimanje ?
Nazad na vrh Ići dole
Jovan04
Just looking
Just looking



Broj poruka : 32
Godina : 54
Points : 72
Datum upisa : 03.11.2009

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: d   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeUto 11 Mar - 10:21

molim pomoc! u Nisu prestaje sa radom 31.3.2014  "capital broker". a preuzima klijente 'EURO  FINEKS  BROKER'     STA CINITI?
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 20.01.2009

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 12 Mar - 0:12

Ako se Capital Broker gasi onda su trebali pismeno da obaveste klijente i da ih pitaju gde zele kod kog brokera da im se prebace akcije.
A ovako su za prebacivanje klijenata kod EF brokera jos dobili i neki dinar po glavi prebacenog akcionara.
Treba da odes i da vidis sta moze da se uradi ako nije kasno,

Druga solucija ti je da otvoris potpises ugovor sa brokerom po zelju, imas pravo da budes aktivan kod 2 i vise brokera i da polako pocnes da trgujes preko tog novog brokera, a da postojece akcije polako rasprodas a nove da kupujes samo preko tog novog brokera.

Mozda sam malo konfuzno objasnio ali pitaj pa cu da dodam ako treba...

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Ilirika.bg
Partner
Partner
Ilirika.bg


Broj poruka : 32
Points : 156
Datum upisa : 21.04.2011

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 12 Mar - 0:25

Poštovani,

prilikom gašenja brokerske kuće svi klijenti imaju rok od mesec dana da se opredele kod kog brokera će preći bez plaćanja troškova prenosa hartija u svom portfelju.
Prvi korak je da klijent brokerske kuće koja se gasi otvori nov račun kod brokera sa kojim želi da započne saradnju.
Drugi korak je davanje naloga za prenos starom brokeru da prebaci akcije na novog brokera.
Ukoliko se klijent u predviđenom roku ne javi svom starom brokeru, akcije će mu biti automatski prenete na račun brokera kojeg su mu odredili ugovorom prilikom gašenja brokerske kuće.

S poštovanjem,
Nazad na vrh Ići dole
milan72
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 12.03.2014

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 12 Mar - 21:45

Poštovani,

Nemam iskustva sa berzom, a interesuje me kako mogu besplatne akcije da prebacim sa oca na mene(sin). Da li treba popuniti neki ugovor o poklonu i overiti u sudu ili može jednostavno doći u brokersku kuću i prebaciti akcije na moje ime. Nadam se da ne pitam gluposti.

Hvala unapred
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 19 Mar - 22:26

Milane, pitanje je ok, pošto ste u tesnoj rodbinskoj vezi, porez na poklon se ne plaće.
Dovoljno je da sastavite ugovor o poklonu i da ga overite u nekom od sudova.
Posle toga treba da odeš do nekog od broker spisak imaš ovde https://www.aikb.net/t647-brokeri-ko-ae-prvi-da-pukne#129500  i da mu daš nalog da ti te akcije prepiše na tvoj račun...

Primer ugovora o poklonu imaš ovde https://www.aikb.net/t1041-pitanje-oko-poklanjanja-akcija
Za celu stvar ti nije potreban advokat, sve možete sami da obavite.

_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
milan72
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 12.03.2014

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 19 Mar - 22:39

Kobe Bryant,

Hvala ti na odgovoru. Isčitao sam ranije podforume oko edukacije, pomoći itd pa sam našao i taj primer. Ali sve čestitke za forum i za pomoć koju pružaju iskusniji nama koji se ne razumemo u akcije ili berzu. Verujte nema se ko pitati za pomoć. Da ne spominjem neke državne institucije koje bi trebale biti u službi građana.
Još jednom veliko HVALA sesir
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeČet 20 Mar - 4:56

ne verujem da je to bas tako pre neku godinu imao sam slican slucaj sa poznanikom, mislim da ti prvo treba ostavinska presuda koja je pravosnazna . e sada sa tom presudom i jos nekim papirima moraces u postansku stedionicu jer su oni nadlezni za takve stvari e da bi ti to oni uradili treba da uplatih neku sumu koja nije bas mala, sve u svemu komplikovano mnogo

e sada ako hoces da akcije prebacis kod drugog brokera tj da nisu u posti moraces da platis oko 6000 din bar kod mog brokera je tako
Nazad na vrh Ići dole
Roman Abramovich
Member
Member



Broj poruka : 672
Localisation : Zemun
Points : 1784
Datum upisa : 25.05.2007

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeČet 20 Mar - 5:06

Ostavinska rasprava i presuda, ako je otac umro.
Teško da neko ko je umro može bilo šta da poklanja...

Ako čovek pita kako da mu otac pokloni svoje akcije, onda se očekuje da je još živ i (valjda) zrav...
 od

A i ovo da prebacivanje akcija na brokera košta 6000 dinara mi ne deluje realno. Tvoj broker nema šta da naplaćuje, jedino pošta može da traži neki dinar , ali baš ću da pitam u prvoj pošti pa ću da javim...
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 29.11.2009

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeČet 20 Mar - 6:18

Roman Abramovich ::
Ostavinska rasprava i presuda, ako je otac umro.
Teško da neko ko je umro može bilo šta da poklanja...

Ako čovek pita kako da mu otac pokloni svoje akcije, onda se očekuje da je još živ i (valjda) zrav...
 od

A i ovo da prebacivanje akcija na brokera košta 6000 dinara mi ne deluje realno. Tvoj broker nema šta da naplaćuje, jedino pošta može da traži neki dinar , ali baš ću da pitam u prvoj pošti pa ću da javim...


U pravu si za ono prvo. Ako je čovek živ, a po svemu sudeći jeste, dovoljno je da odu zajedno u sud i da overe ugovor o poklonu. Ostavinska rasprava sledi tek kada neko, ne daj bože umre.
Za ovo drugo oko prenosa nisi potpuno u pravu ali 6000 dinara je čista PLJAČKA i ako toliko naplaćuje njegov broker, neka napiše koji je da ga svi ovde javno ispljujemo. Promenio sam nekoliko brokerskih društava i svuda se za prenos jedne vrste akcija (isti ISIN) naplaćivalo od 500 do max 1000 dinara. Kakve veze Pošta ima sa tim i šta si mislio kada si nju uveo u celu stvar zaista ne mogu da odgonetnem. Pošta sa tim ima veze taman koliko i recimo NIIS.  sesir
Nazad na vrh Ići dole
Bojjan
VIP
VIP
Bojjan


Broj poruka : 348
Points : 869
Datum upisa : 18.04.2012

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeČet 20 Mar - 6:56

bojjan ::
ne verujem da je to bas tako pre neku godinu imao sam slican slucaj sa poznanikom, mislim da ti prvo treba ostavinska presuda koja je pravosnazna . e sada sa tom presudom i jos nekim papirima moraces u postansku stedionicu jer su oni nadlezni za takve stvari e da bi ti to oni uradili treba da uplatih neku sumu koja nije bas mala, sve u svemu komplikovano mnogo

e sada ako hoces da akcije prebacis kod drugog brokera tj da nisu u posti moraces da platis oko 6000 din bar kod mog brokera je tako
 uuf ja sam pisao o proceduri kada neko premine u porodici. nisam najbolje procitao post iznad, moj blam


sto se tice 6000din  secam se da je mnogo jeftinije bilo da proda sve nasledjene akcije [ aero 1 niis 5]  i kod novog brokera kupi iste. a u pitanju su kombrokeri
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 27.05.2007

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeČet 20 Mar - 7:25

Iz cenovnika Kombrokera:
Preknjižavanja hartija po raznim osnovima (ugovor o poklonu i
dr.ugovori, rešenja, pravosnažne sudske odluke i zahtevi –
nasleńivanje,upis i brisanje zabrane i ograničenjaraspolaganj.)

Cena: 3.000,00 fizička lica (po akciji, ovde ih ima 2)
http://www.kombank.com/pdf/bd_poslovi_tarife_novi3.pdf

Ovo je primer da medju brokerima kod nas ima LOPOVA i PREVARANATA, jer ovo je čist bezobrazluk!!!
 cekic 

Srećom ima i drugih brokera pa savetujem milan72 da ode kod Ilirike, jer tamo isto to košta 500 din po akciji!!

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Friz
VIP
VIP
Friz


Broj poruka : 1684
Godina : 53
Points : 2978
Datum upisa : 15.12.2007

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeČet 20 Mar - 10:47

milan72 ::
Kobe Bryant,

Hvala ti na odgovoru. Isčitao sam ranije podforume oko edukacije, pomoći itd pa sam našao i taj primer. Ali sve čestitke za forum i za pomoć koju pružaju iskusniji nama koji se ne razumemo u akcije ili berzu. Verujte nema se ko pitati za pomoć. Da ne spominjem neke državne institucije koje bi trebale biti u službi građana.
Još jednom veliko HVALA sesir

Milane, cela ova transakcija se ne isplati, jer 5 NIS akcija i 1 Aero ne vrede mnogo, a trošak bi bio srazmerno ukupnoj vrednosti akcija prevelika.
Čak i da "samo" platiš 2 x 500 din za preknjižavanje akcija i još valjda 500 za ugovor i otvaranje namenskog računa, opet je to mnogo jer vrednost akcija ne prelazo 6000 din.
Bolje je da ih tvoj otac proda, a da ti s tim parama preko nekog brokera kupiš iste te acije na svoje ime...

Naravo, ne idi nikako kod gorepomenutog Kombank brokera. To su prevaranti!

_________________
All we need is love
Nazad na vrh Ići dole
milan72
Just looking
Just looking



Broj poruka : 3
Points : 15
Datum upisa : 12.03.2014

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeČet 20 Mar - 23:14

Još jednom svaka čast na trudu da pomognete.  sesir 

Friz hvala na savetu. Shvatio sam da ne vredi klati bika zbog kile mesa. Svakako je jednostavnije da proda akcije i da se posle kupe.

Sve najbolje vam zelim u daljoj trgovini.
Nazad na vrh Ići dole
goxi
Our family
Our  family



Broj poruka : 216
Points : 816
Datum upisa : 03.03.2011

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeUto 25 Mar - 10:07

I ja bih pohvalio gospodu iz Ilirike. 
Ne vidim da se pise o EPS-u.  Dokle se stiglo sa prelaskom u akcionarsko drustvo?  U njihovim njavljenim rokovima jasno je da ne mozemo da ocekujemo.  Imate li vi informacije kad mozemo da se nadamo EPS-u , koja bi mogla da nam spase berzu?
Nazad na vrh Ići dole
adamm
Member
Member



Broj poruka : 508
Points : 811
Datum upisa : 06.08.2012

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Online broker u Srbiji koji podrzava Linux?   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 26 Mar - 22:39

Interesuje me koji online brokeri u Srbiji podrzavaju Linux (ako ijedan). 

(intercapital ne podrzava, po njihovom sajtu).

BTW, flatex.de koji je jedan od najvecih u Nemackoj podrzava Linux
Nazad na vrh Ići dole
Ilirika.bg
Partner
Partner
Ilirika.bg


Broj poruka : 32
Points : 156
Datum upisa : 21.04.2011

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 2 Apr - 2:45

Pozdrav,

naši programeri kažu da može samo se moraju koristiti nove verzije Mozila Firefox ili Google Chrome ili koji god pregledač novije generacije.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1617
Points : 4744
Datum upisa : 04.06.2008

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 9 Apr - 13:02

hey-ho ::

Bolje od dinarske orocene stednje je ulaganje u dinarski cash fond iz kojih mozes izaci kad god hoces, mozes da kupujes na berzi iz cash fonda i jos da ostvaris svaki dan prinos na ulozene dinare, a godisnji prinos im je trenutno oko 8,6%. Ovu kupovinu na berzi omogucava ilirika cash fond. I brokeri znaju za ovo.

Poštovani,
kakvo je ovde stvarno stanje i BTW kakve sve fondove Ilirika nudi?
THNX
Nazad na vrh Ići dole
Ilirika.bg
Partner
Partner
Ilirika.bg


Broj poruka : 32
Points : 156
Datum upisa : 21.04.2011

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeČet 10 Apr - 23:25

Poštovani,

sve što vas interesuje o Ilirikinim fondovima u Srbiji možete pogledati na našem sajtu www.ilirika.rs
pod opcijom Investicioni fondovi. Na sajtu su dnevne promene i svi podaci i kontakti.
Ukratko, Ilirika DZU trenutno vodi 5 investicionih fondova, od toga Trijumph i Dynamic su fondovi rasta imovine (fondovi akcija), Balanced je balansirani fond (obveznički fond), a Cash Dinar i Cash Euro su fondovi očuvanja vrednosti (novčani fondovi).

s poštovanjem,
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 24.07.2010

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimePet 25 Apr - 2:00

Da li se zna ko je broker PIO fonda i Akcijskog fonda?
Kako to ide, jel oni imaju svoje brokere ili se raspisuje tender?

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Ilirika.bg
Partner
Partner
Ilirika.bg


Broj poruka : 32
Points : 156
Datum upisa : 21.04.2011

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimePet 25 Apr - 2:08

AF ima desetak brokera kojima naizmenično daje naloge za prodaju akcija. Tender je odavno bio, ko je srećan dobije veliki posao :-)
Nazad na vrh Ići dole
Teletrader
Old member
Old member
Teletrader


Broj poruka : 992
Points : 2793
Datum upisa : 04.09.2008

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeUto 6 Maj - 0:54

Vidim da je Sinteza dala svoju prognozu visine div. na NIIS.
Koja je vaša prognoza.
Nazad na vrh Ići dole
Miros Lav
Just looking
Just looking



Broj poruka : 33
Points : 157
Datum upisa : 30.01.2013

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: x   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 14 Maj - 0:10

Možda je negde već napisano,ali  da postavim pitanje.

Da li se akcije moraju prodati  preko istog brokera preko koga ste ih i kupili?
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 14 Maj - 1:48

Miros Lav,

Ne moraš, možeš prebaciti akcije kod drugog brokera (ali to košta, minimum 500rsd, zavisno od brokera)

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
trind
Still learning
Still learning
trind


Broj poruka : 112
Points : 545
Datum upisa : 01.09.2013

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 18 Jun - 2:51

Nekoliko pitanja u vezi sa nesaglasnoscu:

1. Akcionar zbog nedovoljnog broja akcija ne moze da prisustvuje skupstini na kojoj se odlucuje o raspolaganju imovinom velike vrednosti. Da bi ostvario pravo na otkup, da li MORA da glasa u odsustvu  (protiv ili uzdrzan) ili je dovoljno da posalje obrazac zahteva za otkup?

2. Na skupstini se odlucuje o naknadnom davanju saglasnosti o raspolaganju imovinom velike vrednosti. Da li to znaci da je drustvo vec povredilo zakon jer je raspolagalo bez odluke skupstine? Ukoliko skupstina ne izglasa saglasnost da li ima osnova za tuzbu?

3. Na temi "Voda Vrnjci" vidim da se sprema tuzba jer je drustvo raspolagalo imovinom velike vrednosti 2011. godine bez odluke skupstine. Da li akcionar koji je 2011. imao akcije a u medjuvremenu ih prodao ima osnova da se prikljuci tuzbi?

Hvala unapred.
Nazad na vrh Ići dole
Smile
Old member
Old member
Smile


Broj poruka : 1617
Points : 4744
Datum upisa : 04.06.2008

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 18 Jun - 4:25

Ako ne glasaš, smatra se da si bio "protiv" i imaš pravo da se izjasniš kao "nesaglasan" što MORAŠ da uradiš pismenim pute, preporučeno pismo sa ili bez povratnice...

Za Vrnjce, pitaj na toj temi kolegu Carlo on je expert na toj akciji.
Nazad na vrh Ići dole
Ilirika.bg
Partner
Partner
Ilirika.bg


Broj poruka : 32
Points : 156
Datum upisa : 21.04.2011

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimePon 30 Jun - 5:23

Poštovani,

Obaveštavamo vas da smo zbog sve većeg broja klijenata koji trguju na Američkim berzama, odlučili da produžimo naše radno vreme za prijem naloga za trgovanje na inostranim berzama sa dosadašnjih 18:30 na 22:00 sata.

Za sva dodatna pitanja stojimo vam na raspolaganju.

Srdačan pozdrav,

ILIRIKA Investments
Nazad na vrh Ići dole
$
Just looking
Just looking



Broj poruka : 20
Points : 82
Datum upisa : 15.07.2014

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeNed 21 Sep - 7:02

Ja bih zamolio ILIRIKU ako mogu da kažu, makar ukratko, kakav je život brokera, portfolio menadžera, investicionog savetnika? Jel istinita priča o velikoj stresnosti tih zanimanja!? A mogu li i znati kolika je prosečna plata brokera u Srbiji, pa da uporedim sa mojom učiteljskom:-)možda je vreme za promenu profesije
Nazad na vrh Ići dole
Ilirika.bg
Partner
Partner
Ilirika.bg


Broj poruka : 32
Points : 156
Datum upisa : 21.04.2011

Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd   Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd - Page 2 Icon_minitimeSre 1 Okt - 5:12

Poštovani,

Život brokera u Srbiji ne liči mnogo na život brokera na razvijenim berzama. Upravo razlika u nivoima ekonomije Srbije i Zapada čini razliku i u nivoima brokera tamo i ovde. Berza u Srbiji je veoma nerazvijena, odlikuje je velika netransparentnost i mala likvidnost. A upravo su dve pomenute stvari najbitniji uslovi za razvoj Berze i finansijskih tržišta. Najveći deo prometa na tržištu kapitala kod nas i ne odvija se preko berze što umanjuje njenu atraktivnost, a kriza kroz koju su sva svetska tržišta doživela 2008. ostavila je dubok trag. Kratkotrajno blagostanje koje smo imali u periodu do 2003-2007. izazvao je takozvani vruć novac (hot money) koji je obišao prethodno sve zemlje u okruženju. Dok smo studirali na fakultetu ovaj pojam nam je bio donekle nejasan, a privatizacija koja je izvršena ovim novcem nam se učinila kao kapitalna ulaganja i zamajac koji ce pokrenuti razvoj. Na kraju novac je nestao kao što je i došao u zemlju, ostavio nekada gigante u industriji bez kapitala i proizvodnje a našu berzu bez tržišnog materijala. Država je zakasnila sa listiranjem najboljih kompanija na berzi kao što su Telekom ili EPS, a upravo bi oni mogli biti prvi vesnik novog razvoja. Ne znam koliko su stresni poslovi u drugim profesijama, mislim da kao i svaki drugi posao i težak i lep. Bitno je da se usluga prema klijentima (investitorima) vrši profesionalno jer zbog njih i postojimo.

Pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
 
Pitajte ILIRIKA brokere, Beograd
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Ilirika gold
» Pitajte Matt-a
» Belex Freaks Cafe ("Kod Stefana")
» Klas Beograd a.d. Beograd - KLAS

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Arhiva Belex Cluba-
Skoči na: