BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji

Ići dole 
+24
Momir
pepermint
MORNAR
Ars Vivendi
philips1
MMcorp
Boranija
Teletrader
Vladulns
Friz
Actarus
chuka011
Karlito Brigante
Posmatrač
Mitar
odisej
Kobe Bryant
Milos86
Grlja
Sneki
mirami
Dragan
Rade
Matthew Greenburgh
28 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Gost
Gost




Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/9/2007, 15:44

Tema je otvorena
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/9/2007, 16:15

Jelena ::
Tema je otvorena

Ovo mi je interesantno:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2007&mm=08&dd=09&nav_id=258732

ovo je deal za neki hedge fond bre :) ili private equity

mada ni oni ne mogu da priushte ovo ludilo sad od cene
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/9/2007, 16:38

Moze li analiza nashih osiguravajuchih drushtava?
Koja su najrentabilnija u ovom trenutku?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/9/2007, 16:38



Poslednji izmenio dana 8/9/2007, 16:41, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/9/2007, 16:40

Jelena ::
Moze li analiza nashih osiguravajucih drushtava?
Koja su najrentabilnija u ovom trenutku?

nisam gledao mnogo.. .meni su sva ne-rentabilna... cene su toliko dramatichno naduvane, da je to strashno

ne znam shta ce se sa ddor-om desiti... ovaj bnpp je katastrofa posao odradio... sve je uletelo u toliki mess...

a josh me dodatno uznemirava ova pricha oko spajanja komercijalne i dunava... ne znam da li su normalni ti kojima takvi idiotluci padaju na pamet

a dunav osiguranje cena je kompletno out of sync sa fundamentalima

ne znam samo u kojem ce trenutku ljudi to ukapirati?!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/9/2007, 17:05

Mishljenje u vezi Globos osiguranja?
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/9/2007, 17:32

Jelena ::
Mishljenje u vezi Globos osiguranja?

Nemam mishsljenje, ali mogu da pogledam pa da dam komentar

Daj ti malo mishljenje... Kazi kako vidish fundamentalnu poziciju i shta su prednosti a shta mane

Shto ja samo da pricham?! ;) nije fer!!
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/9/2007, 17:40

Mi smo ovde starosedeoci, da ne kazem domoroci.
Rado bi bilo shta da kazem ali ja nisam ni ekonomista a ni finansijski konsultant. Obichan prosvetni radnik.
Nazad na vrh Ići dole
Rade
Our family
Our  family



Broj poruka : 269
Points : -271
Datum upisa : 23.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/9/2007, 17:48

Jelena ::
Mi smo ovde starosedeoci, da ne kazem domoroci.
Rado bi bilo shta da kazem ali ja nisam ni ekonomista a ni finansijski konsultant. Obichan prosvetni radnik.
MOžda bi ti i reko da zna!

_________________
Pametnom je i komarac muzika.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/10/2007, 14:11

Rade ::
Jelena ::
Mi smo ovde starosedeoci, da ne kazem domoroci.
Rado bi bilo shta da kazem ali ja nisam ni ekonomista a ni finansijski konsultant. Obichan prosvetni radnik.
MOžda bi ti i reko da zna!

rade, gledaj da uvalish kiflu negde shto pre... vidim da ti je povishena nervoza... istresi ga brate da izbacish to iz sistema

magare bre nalupao si se, ne znash kad je dosta
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/10/2007, 14:14

Prenosim ovde post od mod.Ivana da Mettew ,ako želi,može da odgovori.

Citat :
Covek mi nije odgovorio na mail tako da do daljnjeg ne mogu da ga
odbanujem jer ce krenuti sa jos 200 postova/sat i ode sve u tri lepe.

Kad odgovori lepo na mail i prihvati neka opsta pravila ponasanja
(koja nisu nista specijalno osim onoga sto nosimo iz porodice) i da,
sto je najvaznije, ne vredja forumase - onda je dobrodosao i onda
idemo svi lepo na Edukaciju pa da ukrstimo pricu.

Ovako, ne vredi. Jer od 99% informacija koje mozda jesu istinite,
proturati onaj 1% koji jase na prici ovih 99% nije prica koju
moze da prica na ovom forumu.
http://www.economy.co.yu/diskusije/viewtopic.php?pid=78476#p78476

U međuvremenu stigao je još jedan post od mod.Ivana :
Citat :
Trazili ste gledajte.
Pristao je na uslove ponasanje na forumu. Ban skinut.
Nazad na vrh Ići dole
Rade
Our family
Our  family



Broj poruka : 269
Points : -271
Datum upisa : 23.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/10/2007, 17:01

Matthew Greenburgh ::
Rade ::
Jelena ::
Mi smo ovde starosedeoci, da ne kazem domoroci.
Rado bi bilo shta da kazem ali ja nisam ni ekonomista a ni finansijski konsultant. Obichan prosvetni radnik.
MOžda bi ti i reko da zna!

rade, gledaj da uvalish kiflu negde shto pre... vidim da ti je povishena nervoza... istresi ga brate da izbacish to iz sistema

magare bre nalupao si se, ne znash kad je dosta
Ćoravi,takve šutiram špicom u guzicu,na sred ulice!
Slone jedan ne kulturni,ne znam što ti to treba!?

_________________
Pametnom je i komarac muzika.
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/10/2007, 17:45

Rade,mislim stvarno,sto si nervozan ccc....
Nazad na vrh Ići dole
Rade
Our family
Our  family



Broj poruka : 269
Points : -271
Datum upisa : 23.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/10/2007, 18:02

mirami ::
Rade,mislim stvarno,sto si nervozan ccc....
Što si takva,pa ne umeš sama da pišeš,nego samo ono što ti Sneki pošalje na private.Misliš li da je to frustriranost?

_________________
Pametnom je i komarac muzika.
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/10/2007, 18:29

Ako je neko ovde frustriran onda to sigurno nisam JA,da li ja umem da pisem ili ne neka procene drugi,ti sigurno nisi merodavan,necu da ulazim u bilo kakav sukob sa tobom.Mislim da sam ti to vec jednom napisala :!:

Mislim da imas problem da shvatis sta je sala a sta zbilja,no dobro...
Nazad na vrh Ići dole
Rade
Our family
Our  family



Broj poruka : 269
Points : -271
Datum upisa : 23.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/10/2007, 19:40

mirami ::
Ako je neko ovde frustriran onda to sigurno nisam JA,da li ja umem da pisem ili ne neka procene drugi,ti sigurno nisi merodavan,necu da ulazim u bilo kakav sukob sa tobom.Mislim da sam ti to vec jednom napisala :!:

Mislim da imas problem da shvatis sta je sala a sta zbilja,no dobro...
1.Miro,mislim da nisi frustrirana.
2.Znam kako pišeš,ali bez obzira,rekao bi da znaš da pišeš.
3.Šala je kad je šala i to podnosim,ali vredjanje bez ikakvog povoda!?To ne može biti šala!Čak i psovke ,mogu biti šala,ali moraju imati bar prizvuk šale,ali ova vredjanja,nemaju ni promil prizvuka šale.O tome se radi.Ne verujem da bi ti stajala i slušala mirno najgluplje (a ne najgore) pogrde na svoj račun!?
Možda si se tu priključila da smiriš situaciju,ali bilo je pogrešno.Dolivanje ulja na vatru.Nemaš nikakav razloga da ulaziš u konflikt sa mnom.
Pozzzz

_________________
Pametnom je i komarac muzika.
Nazad na vrh Ići dole
mirami
Forum queen
Forum queen
mirami


Broj poruka : 395
Points : -90
Datum upisa : 22.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/10/2007, 19:44

Stvarno smatram da nemas razloga za nerviranje ;)
Nazad na vrh Ići dole
Rade
Our family
Our  family



Broj poruka : 269
Points : -271
Datum upisa : 23.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/10/2007, 20:31

mirami ::
Stvarno smatram da nemas razloga za nerviranje ;)
i ranije sam se bunio protiv bespotrebnih vredjanja bilo koga.Valjda ti je to jasno.

_________________
Pametnom je i komarac muzika.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/18/2007, 14:07

Matt znam tvoje misljenje o ceni os, kuca u Srbiji,
ali da nisi zanemario njihovu imovinu (pre svega Dunava) koji, ima brdo od akcija drugih firmi, na pr. oko 33.000 akcija Komercijalne banke... ?
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/18/2007, 14:20

Sneki ::
Matt znam tvoje misljenje o ceni os, kuca u Srbiji,
ali da nisi zanemario njihovu imovinu (pre svega Dunava) koji, ima brdo od akcija drugih firmi, na pr. oko 33.000 akcija Komercijalne banke... ?

Dunav je naduvan do neba -- cena mora da bude 50% niza. Tachka.

Ako uzmesh da DNOS ima kapital od oko EUR 91 milion i da mu za operacije treba oko EUR 23 miliona (non-life, 17% of net written premiums), EUR 4 miliona (life, statutory minimum), EUR 4.5 miliona (reinsurance, statutory minimum) i josh dodatnih EUR 16 miliona za solvency margin od 150%, surplus kapital je oko EUR 44 miliona!!

Shto se tiche akcije u KMBN -- postoji active market za KMBN i DNOS obrachunava vrednost KMBN akcija u skladu sa IAS 39 znachi = FAIR VALUE! Na 33,000 akcija plusvalenca od kraja Decembra 2006. do danas je oko EUR 20 miliona shto samo dodaje na excess kapital od EUR 44 miliona.

Dunav ne da ne vredi EUR 900 miliona, nego je pitanje da li vredi i pola od toga!! :) :) :) :)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/19/2007, 00:26

Kako da ti kazem... hmmm, oko Dunava bas i nemamo isto misljenje, nekako mi se cini da si
ga olako "otpisao", cini mi se da ce trziste sve to pozlatiti... :D
Malo je osiguranja u koja mozes da udjes, a dugrocno ovo izvesno ne moze da donese gubitak....



.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/19/2007, 08:53

Sneki ::
Kako da ti kazem... hmmm, oko Dunava bas i nemamo isto misljenje, nekako mi se cini da si
ga olako "otpisao", cini mi se da ce trziste sve to pozlatiti... :D
Malo je osiguranja u koja mozes da udjes, a dugrocno ovo izvesno ne moze da donese gubitak....
.

Srpski insurance je toilet od sektora. Nema razloga da platish 8x do 10x za neku kantu kao shto je Dunav -- to su bre ozbiljni novci: EUR 890 miliona. Evo ti Axa skoro ushla u 50% bancassurance Joint Venture u Italiji sa ozbiljnom bankom/mrezom Monte dei Paschi za oko EUR 1 milijardu. Zbog chega bi neko kupio propali Dunav za oko EUR 900 miliona? Zbog vodece pozicije na trzishtu koje praktichno jedva da postoji?? Nema razloga. To je kao da ponderishesh sa nulom. ;)

Pa najbolji ti je primer Uniqa -- http://www.uniqagroup.com/uniqagroup/cms/eng/press/press_release/archive/2006/pae_serbien.jsp

Pozicionirali su Zepter kad su objavili deal kao najjache life osiguranje u 2005 sa EUR 17 miliona premija (70% life, 30% non-life). Godinu dana kasnije kapital je izbrisan (NEGATIVAN CHAK!), premije pale na EUR 13 miliona. Platili su smeshnu lovu za Zepter -- izmedju 1x do 1.4x bruto premije, shto je smeh od cene. A pazi, odmah su ugovorili i preferred partnership cooperation sa Raiffeisen, shto znachi da su i vecu lovu mogli da daju prodavcu da su morali (tj da je bilo konkurencije na aukciji). Dogovorili su kao neki earn-out na 20%, ali kakav je performance kompanije, osecam da ce da bude minimalna dodatna lova u pitanju. Praktichno ce da dobiju ceo insurance za manje od EUR 20 miliona. Svi stranci znaju da ovi nashi klovnovi koji se bave osiguranjem nemaju pojma o osiguranju, ne znaju da primene nove standarde izveshtavanja za osiguranje i pumpaju premije u nebeskim razmerama -- zbog toga i dobijaju ovakve diskonte.

I sad ti meni kazesh sve ce to market pozlatiti. Znash kad? Nikad! Ima smisla platiti za veliku mrezu, ali racionalnu cenu -- neshto na nivou onog shto se videlo u Bugarskoj. I to samo kad pokazu da su stranci raspolozeni da placaju idiotske cene na aukcijama za osiguranja -- evo DDOR aukcija samo shto nije propala zbog ovih genija iz BNP Paribas koji su "organizovali" prodaju. Sramota kakav su losh posao uradili -- mene bi blam bio. ;)

Shto se cene tiche, zbog glupog zakona o preuzimanju, poshto si minority akcionar ti si siguran sa ovom cenom na berzi dokle god je neko odrzava ili chak pumpa. Ali dalje pumpanje cene akcije ce samo znachiti da ce diskont za vecinskog akcionara biti veci, npr:

Drushtveni kapital = 94.61329%
Akcijski kapital = 5.38671%

Market cap je u Petak bio EUR 872 miliona, shto znachi da ako je realna vrednost Dunava oko EUR 450 miliona (a i to je visoko!) onda vecinski akcionar mora da proda svoje akcije po RSD 7,065. Ako neko nastavi dalje da pumpa cenu na recimo RSD 20,000, cena akcija za vecinskog akcionara pada na RSD 6,750. ;) ;) ;) Razumesh?

Takav ce sluchaj biti sa svim ovim ostalim listovanim kompanijama... Samo shto ce diskonti biti dramatichniji.

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/21/2007, 17:45

Prosto covek da ne veruje, kad sve ovo procita. Ali se i meni cini da su osiguranja precenjena. Jednostavno saberi sve sto imaju i dodaj market share, eventualno neki ocekivani razvoj ili neku ludu uslugu i to toliko vredi. Sta reci.

Iz pouzdanih izvora, sam cuo da dunav osiguranje nece biti prodato bilo kome ( pogadjate da niko nije hteo da plati tolike pare da bi kupio osiguranje, zato sto je trebalo dati mito koji je ogroman a samim tim jos platiti neku nerealnu cenu osiguravajuce kuce , citaj kupac Alianz), vec ce ga drzava uzeti sebi, tj.zadrzati paket kontrole, da bi bunarila kao i do sada.

Nemam toliko argumenata kao Mett. ali ono sto je izneo jednostavno "pije vodu", pa Vam ne treba preterana pamet da vidite sta se desava.

Pitanje je, dakle, da li investitori da ulaze u price i kupuju akcije osiguranja ili ne, odnosno ako kupuju, koliko je realno da plate ?

Pozz.
Nazad na vrh Ići dole
Grlja
Our family
Our  family



Broj poruka : 180
Points : -24
Datum upisa : 22.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/21/2007, 18:01

Matthew Greenburgh ::
Jelena ::
Tema je otvorena

Ovo mi je interesantno:

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2007&mm=08&dd=09&nav_id=258732

ovo je deal za neki hedge fond bre :) ili private equity

mada ni oni ne mogu da priushte ovo ludilo sad od cene

Sta je hedge fond, private equity, je pretpostavljam zivotno osiguranje ili?

Pozz.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/21/2007, 19:41

Matt :D
Da se ti malo opustis i (bez obzira na svoju "mladost") saopstis iz iskustva (tvog i tvojih sefova) u sta (sektori) trba ulagati u ovakvoj (glupoj) zemlji koja se jos nalazi u "tranziciji"...
Hvala unapred... :D
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/22/2007, 09:11

Sneki ::
Matt :D
Da se ti malo opustis i (bez obzira na svoju "mladost") saopstis iz iskustva (tvog i tvojih sefova) u sta (sektori) trba ulagati u ovakvoj (glupoj) zemlji koja se jos nalazi u "tranziciji"...
Hvala unapred... :D

Ne znam... Pratim samo finansijske institucije... Samo na to imam view ;) ;) ;)

A tu sam rekao da mi se AGBN i CYBN chine kao najbolje prilike ;) ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/22/2007, 09:24

grlja ::
Sta je hedge fond, private equity, je pretpostavljam zivotno osiguranje ili?

Pozz.


http://www.ft.com/reports/privateequity

http://www.ft.com/reports/hedgefunds2007

Prochitaj ovo.... nije loshe

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/22/2007, 13:08

Privatizacija DDOR-a do kraja 2007.

Posted: 21 Aug 2007 09:06 AM CDT

Beograd, 21. avgust 2007 - Privatizacija DDOR-a biće završena do kraja ove godine, kaže državni sekretar Ministarstva finansija Srbije Slobodan Ilić.”Za kupovinu DDOR-a bilo je zainteresovano 11 kupaca i njima će biti upućen poziv da dostave obavezujuće ponude, a ko će biti novi vlasnik znaće se do kraja godine”, rekao je Ilić.

Izmenama Zakona o osiguranju, koje je predložilo Ministarstvo finansija, predviđeno je da se 15 odsto kapitala osiguravajućeg društva podeli bivšim i sadašnjim zaposlenima i penzionerima, a 15 odsto kapitala prebaci u Privatizacioni registar iz kojeg će se deliti besplatne akcije građanima.

Prema sadašnjem Zakonu o osiguranju radnici DDOR-a bi posle privatizacije dobili novčanu nadoknadu od 200 evra po godini radnog staža, a Ustavni sud Srbije je dobio nekoliko zahteva da razmatra ustavnost takve odredbe.

“Predloženim izmenama Zakona o osiguranju planirana je besplatna podela akcija bivšim i sadašnjim radnicima i penzionerima osiguravajućih kuća, u vrednosti 15 odsto akpitala, a u iznosu od 200 evra po godini radnog staža, najviše do 35 godina”, objasnio je Ilić i dodao da će od prodajne cene DDOR-a deset odsto biti uplaćeno u Garantni fond.

U skladu sa preporukama Svetske trgovinske organizacije (STO) predloženo je i da jedna od novina u Zakonu o osiguranju bude omogućavanje da u Srbiji posluju filijale inostranih osiguravajućih kuća, ali samo iz Evropske unije i nakon učlanjenja Srbije u tu zajednicu.

Izmenjenim Zakonom o osiguranju, prema rečima Ilića, najverovatnije će biti odložen rok za razdvajanaje životnog od neživotnog osigiranja. Prema važećim propisima rok za razdvajanje je kraj ove godine, a razmatra se predlog da toj obavezi podležu samo osigiravajuća društva koja budu osnovana posle donošenja novog Zakona o osiguranju.

Predlog izmena Zakona o osiguranju trebalo bi da budu usvojen na sednici Vlade Srbije 30. avgusta. Ilić očekuje da se skupštinska rasprava o tom predlogu završi do kraja septembru, a da uskoro bude pripremljen novi zakon koji reguliše tu oblast.

On je najavio da će Ministarstvo finansija do kraja ove godine predložiti i zakon o obaveznom osiguranju u saobraćaju, novi zakon o javnim nabavkama i izmene Zakona o tržištu hartija od vrednosti.

(Beta)


Matt, ima li nade?


:D
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/23/2007, 10:28

Matt kakve su procene?
Kolika ce biti cena i sta kazes za ovaj nov zakon?

cat
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/23/2007, 15:15

Sneki ::
Matt kakve su procene?
Kolika ce biti cena i sta kazes za ovaj nov zakon?

cat

Za DDOR aukciju? Plafon 2.5x bruto premije... Neshto slichno kao u Bugarskoj. Prednost je shto ima Metals onaj veliki blok shto drzi DDOR.

Ja tipujem na KBC. Ochajni su, a i mega su glupi... A imaju i glupe savetnike.. Compounding effect bre! ;) ;)

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime8/23/2007, 15:15

Sneki ::
Matt kakve su procene?
Kolika ce biti cena i sta kazes za ovaj nov zakon?

cat

Zakon je katastrofa... Vidi se samo koliko "experata" u osiguranju imamo u Srbiji... Grand total of 0! ;) ;) ;)

Smeju im se stranci shta rade...

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Matthew Greenburgh
Partner
Partner
Matthew Greenburgh


Broj poruka : 1578
Localisation : EC4A 2BB
Points : 2526
Datum upisa : 09.08.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime9/3/2007, 17:23

http://www.b92.net/biz/komentari.php?nav_id=261828

Chudno -- ovaj su mi komentar objavili, a onaj na AGBN ne. Bash je bio dobar!! :roll: :roll: :roll:

_________________
He makes millions of dollars come out of those phones. He is the most revered of all species: a Big Swinging Dick.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime9/4/2007, 12:54

Kocič:Triglav daje ponudu za DDOR

Posted: 03 Sep 2007 03:31 AM GMT-06:00

Beograd, 03. septembar 2007 - Andrej Kocič, predsednik Uprave Triglav grupe kaže da će ta kompanija dati ponudu za osiguravajuću kuću DDOR iz Novog Sada. On je precizirao da će ponuda za kupovinu DDOR-a biti u okviru planiranog budžeta Triglav grupe, a ukoliko za DDOR bude predviđena previsoka cena Triglav grupa će odustati od kupovine i sredstva preusmeriti radi nastupa na tržiste Rumunije, Bugarske ili Albanije.

Planirano je da tržišni udeo Triglav grupe u Srbiji za nekoliko godina bude oko deset odsto, kazao je Kocič i da će ta slovenačka kompanija, radi ekspanzije poslovanja, u narednih nekoliko godina u Srbiji poslovati sa gubitkom.

Direktor dobrovoljnog penzijskog fonda Triglav-penzije Vojko Saksida je kazao da je ulaganje u dobrovoljni penzijski fond neophodno i osiguranje je za budućnost mlađim generacijama.

On je dodao da se građanima na tržištu trenutno nudi nekoliko sličnih “proizvoda” iz oblasti osiguranja. To je osiguranje života sa rentnom klauzulom, ulaganje u investicione fondove, štednja u bankama i drugo.

Ulaganje u dobrovoljni penzijski fond nosi sa sobom manji rizik jer država reguliše gde mogu da se ulažu sredstva iz tog fonda, dok investicioni fondovi nose veći rizik, kaže Saksida. On građanima preporučuje da, ukoliko mogu, jedan deo novca ulože u dobrovoljni penzioni fond, deo u investicioni fond i deo u nekretnine ili štednju.


OVI KEKECI SU BAS uporni... alien
Ocigledno izjava data kao neka vrsta pretnje: nemoj da preterujete s cenom... ccccc

.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime11/6/2007, 12:16

Croatia osiguranje kreće 2008. u tržišno osvajanje Srbije i Crne Gore
Aktivacijom vlastitih tvrtki na tržištima Srbije i Crne Gore Croatia osiguranje od siječnja 2008. godine kreće u prodaju životnih osiguranja, dok će u Bosni i Hercegovini te Makedoniji kadrovski pojačati društva koja u tim zemljama već posluju. Dio novih zaposlenika nalazi se na edukaciji koja će u matičnom sjedištu tvrtke trajati 40 dana i u sklopu tog projekta jučer su bili na prezentaciji rezultata poslovanja grupe CO za prva tri kvartala 2007. godine. Hrvoje Vojković, predsjednik Uprave, izvijestio je tom prigodom da je neto dobit grupe CO iznosila 148,5 milijuna kuna te bila 37,7 posto veća nego u istom razdoblju prethodne godine. Rasla je i dobit same Croatije, dosegnula je 96,4
Nazad na vrh Ići dole
Milos86
VIP
VIP
Milos86


Broj poruka : 2223
Godina : 38
Localisation : Nish
Points : 1309
Datum upisa : 20.05.2007

Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Empty
PočaljiNaslov: Re: Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji   Metthew Greenburgh  - Osiguranja u Srbiji Icon_minitime11/6/2007, 14:42

Nema nista od toga to ovde nece da prodje, i ne treba...
Nazad na vrh Ići dole
 
Metthew Greenburgh - Osiguranja u Srbiji
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Dunav osiguranje a.d. Beograd - DNOS
» Bankarski sektor od Matthewa Greenburgh
» Analiza BANAKA by Matthew Greenburgh
» Cenzura u Srbiji

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Osiguravajuća društva fun club-
Skoči na: