BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć

Ići dole 
+7
Steve McQueen
Magi2
Limited011
Paštrović
Djepeto83
Boranija
Jumbo
11 posters
AutorPoruka
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 1:08 am

Evo malo novosti:

Kako sutra ide skupština FITO, poslao sam im dopis da ga pročitaju i uvrste u zapisnik. Dopis se odnosi na moju buduću tužbu, jer sam oštećen u pretvorbi III emisije u IV za 50 akcija ili sadašnjih cca 1000 evra.
Odgovorili su mi da je Upravni odbor upoznat sa mojim slučajem i da oni smatraju da nisu nigdje pogriješili, a da Dopis neće pročitati, jer ionako nemam 4 % kapitala i ni ne mogu prisustvovati skupštini.

Kako se bliži dan predaje tužbe imam sve jače dokaze i siguran sam da će svaki neovisam Sud odlučiti u moju korist. Problem je što sve to iziskuje i vrijeme i novac, ali kako ja neću odustati, spreman sam i na to, jer ionako će sve troškove mi morati podmiriti, kad im sud naloži isplatu.
Malo me samo strah, koliko sama Kompanija može imati utjecaj na Sud, pa da me i Sud izigra, pa ću prije podnošenja tužbe dobro proučiti, koliko imam viših sudova na koje se mogu žaliti.
Paradoksalno je da isti oni koji su donjeli odluke o povećanju kapitala na kojima ja sada temeljim svoju tužbu, nisu poštivali te odluke i mene su i još 10-tak akcionara oštetili.

Ono što mi je budući plan da srušim pravo svakog Društva da ograničava minimalan kapital potreban za glasanje na skupštini, jer je takva odluka protustovna, pa me zanima da li je već netko nešto pokušavao po tom planu?
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 9:14 am

Nema razloga da brineš koliko uticaj ima kompanija na sud, suma oko koje se sporiš nije neka velika i tu sud ne razmišlja mnogo ako si ti u pravu.
Sumnja pada na sporove velike vrednosti. Za male sume neće se brukati ni jedan sudija.

Za ovo drugo ne znam. Na koji bi se član Ustava pozvao oko tog obaranja ograničavanja prava glasanja ?
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 12:11 pm

Evo najnovijeg stanja.
Kako je danas vanredna skupština, poslao sam im dopis u kojem navodim da ću tužiti društvo zbog pogrešno dodjeljenih akcija kod povećanja kapitala i da tražim da taj dopis uđe u zapisnik skupštine, jer društvo mora obavijestiti sve akcionare o mogućim sudskim odlukama, koje će ići na štetu društva.

Odgovorili su mi da neće, jer nemam 4 % kapitala i ionako ne mogu učestvovati na skupštini. jedno s drugim nema nikakve veze, ali i inače su njihovi odgovori i objašnjenja sasvim suprotna od njihovih odluka....recimo ja se žalim da mi nisu mogli dati novih 65 akcija V emisije, a da nikad nisu fizički proveli povećanje na 130 akcija, jer im u odlukama skupštine, koje su sami donjeli stoji:

"Pravo na sticanje akcija iz V emisije imaju akcionari Društva koji su kao akcionari upisani u Centralnom registru sa stanjem na dan 25.10.2011. godine, a srazmerno broju akcija koje poseduju nakon realizacije odluke pod rednim brojem 1 ovog Izveštaja."

Obratiti pažnju na POSEDUJE i NAKON.

Dakle nakon što im to pošaljem, oni mi odgovore da s obzirom da sam prodao po starom ISIN broju ne mogu imati pravo na usitnjene akcije tj. na IV emisiju.

Dakle to što iza 25.10. upravo po njihovim odlukama, više nisu smjele ni postojati akcije starog ISIN broja nije bitno. Nije bitno ni to da su mi obračunali 65 akcija V emisije na osnovu 30 akcija IV emisije, nego ja sam si sam kriv što nisam pretpostavio da se oni neće držati svojih odluka i što sam požurio s prodajom. Eto, da nisam prodavao sad bi bilo sve u redu. Mala sitnica što su upravo svojim postupcima unjeli totalnu konfuziju i cijena akcije je pala sa 7100 na 1650-1900, umjesto očekivanih 2350-2400 nije bitno. Zbog ovog zadnjeg svi akcionari bi ih mogli tužiti za nestručno i nepravilno vođenje dokapitalizacije, kojom su direktno oštetili sve akcionare društva.

Iduće mi je u planu rušiti famozni članak 286. Zakona o privrednim društvima, koji omogućuje firmama da ograničavaju s kolikim brojem akcija, akcionar ima pravo glasa. To je protuustavno, jer u neravnopravan položaj dovodi suvlasnike, što smo u stvari svi mi, koji posjedujemo akcije neke firme.
Da li je netko već pokušao učiniti nešto po tom pitanju.
Nazad na vrh Ići dole
Djepeto83
VIP
VIP
Djepeto83


Broj poruka : 186
Points : 860
Datum upisa : 26.12.2010

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 12:35 pm

Jumbo ::

Iduće mi je u planu rušiti famozni članak 286. Zakona o privrednim društvima, koji omogućuje firmama da ograničavaju s kolikim brojem akcija, akcionar ima pravo glasa. To je protuustavno, jer u neravnopravan položaj dovodi suvlasnike, što smo u stvari svi mi, koji posjedujemo akcije neke firme.
Da li je netko već pokušao učiniti nešto po tom pitanju.

Taj Zakon prestaje da vazi za neki dan. Novi Zakon je manje restriktivan
(Clan 328).
Skupštinu čine svi akcionari društva. Akcionar ima pravo da učestvuje u radu skupštine, što podrazumeva: 1) pravo da glasa o pitanjima o kojima glasa njegova klasa akcija;2) pravo na učešće u raspravi o pitanjima na dnevnom redu skupštine, uključujući i pravo na podnošenje predloga, postavljanje pitanja koja se odnose na dnevni red skupštine i dobijanje odgovora, u skladu sa statutom i poslovnikom skupštine. Izuzetno, statutom se moţe utvrditi minimalan broj akcija koje akcionar mora posedovati za lično učešće u radu skupštine, koji ne moţe biti veći od broja koji predstavlja 0,1% ukupnog broja akcija odgovarajuće klase. Akcionari koji pojedinačno ne poseduju broj akcija propisan u skladu sa stavom 3. ovog člana imaju pravo da u radu skupštine učestvuju preko zajedničkog punomoćnika ili da glasaju u odsustvu u skladu sa ovim zakonom. Statutom ili poslovnikom skupštine mogu se uvesti samo ona ograničenja prava na učešće u radu skupštine koja su usmerena na obezbeĎivanje reda na sednici skupštine.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: x   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimeČet Jan 19, 2012 12:55 pm

E nisam ovo pratio...odlično. Jedan problem za mene manje. Ja obično idem na skupštine, pa me baš smetao onaj član 286. Sad jedino da dokupim do 0,1 % svake akcije. Još bolje, bar ću biti fokusiran na par akcija, a ne kao do sada na 10-tak
Nazad na vrh Ići dole
Paštrović
Just looking
Just looking



Broj poruka : 8
Points : 16
Datum upisa : 16.10.2009

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimePon Jan 23, 2012 9:19 pm

Jumbo, javi mi se na PM ja sam advokat čija je specijalnost akcionarstvo.
Cenim da tvoji problem može da se reši.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimeČet Feb 02, 2012 10:39 am

Kako onda, tako i sada.
Poslao 3 poruke fantonskom odvjetniku, ali ni glasa od njega. Sve što se postiglo da nisam odmah krenuo u akciju, nego sam se nadao maloj pomoći, pa reko da pričekam.
Eto mi kad sam naivan....isto što sam vjerovao da će FITO poštivati odluke, koje su sami donjeli na Skupštini. Kad su vidjeli da su se zeznuli i da će morati neke akcionare oštetiti, jenostavno su tu svoju odluku proglasili jedino ispravnom. To što je prijašnja odluka i to ona na Skupštini u suprotnosti sa provedbom, malo je bitno.

Uglavnom, hvala svima na pomoći, ali dalje nastavljam sam....što sam trebao od početka.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimeČet Feb 09, 2012 10:53 am

Evo predano Upravnom sudu.....bez pomoći fantomskih advokata i ostalih dušebrižnika. Sad čekam da vidim što oni misle o svemu tome.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimePet Mar 02, 2012 1:26 am

Obrat u slučaju. Ispada da nisu krivi ni Fitofarmacija, ni Komisija, nego Centralni registar.
Kao FITO je predao Centralnom registru odluke Skupštine, a oni su ih proveli.....po njihovom mišljenju ispravno, ali oni nemaju veze s tim. Sada moram dobiti rješenje od CR, pa s tim rješenjem na Upravni sud.

Slatka mi je gospođa iz FITO s kojom sam se dopisivao u 4-5 navrata...ukupno 20-tak mailova. Na kraju je ispalo da se ona brine da ja ne gubim vrijeme i novac na parničenje, koje ću sigurno izgubiti, a na 4 moja upita:
Kako je moguće da se meni upišu akcije V emisije, a da prije nije provedena IV emisija....kako stoji u odlukama Skupštine, niti jedanput nije dala odgovor, tj. svaki put kad postavim to pitanje prestaju stizati njeni mailovi.

Uglavnom, ovo će potrajati, ali ja ne gubim ni volju, ni nadu. Jedino mi je bitno da u roku od 30 dana od dobivenog rješenja podignem tužbu, a kako još nisam dobio rješenje, na kojem mora stajati Uputa o pravnom leku, slučaj ne može otići u zastaru.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2023
Points : 5444
Datum upisa : 07.05.2009

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimeSub Okt 13, 2012 2:42 am

BuffetSon ::
Trosak sudske takse za ovaj predmet mi je 39300din. Danas uplatio. Advokat kaze da ce se on naplatiti od Gose po zavrsetku spora. Ne razumem samo cemu sve ovo ali ovi iz Gose verovatno znaju.
Jedino mogu da razumem da nemaju para pa odugovlace, ali to su mogli i drugacije da odreade a ne sa svim ovim troskovima. Ili g-din Steva stvarno misloi da je u pravu pa sad ne zna kako nazad.


Jedan od svetlih primera akcionarske borbe za prava (na GMON) i zablude onih koji se prepuštaju "sudbini"...

Sva podrška i od mene, a ako usfali para javi...


_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2023
Points : 5444
Datum upisa : 07.05.2009

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimeUto Dec 04, 2012 3:21 pm

Citat :
Prema rečima Abdulajeva, uprava Vode Vrnjci i većinski akcionar, familija Gobeljić, ne samo da su stranog investitora lišili uvida u dokumentaciju, nego su mu uskratili i sva druga prava koja mu je garantovao zakon, poput prava na vanrednu reviziju, sazivanje skupštine akcionara, i ispitivanje nezakonito sklopljenih ili direktno štetnih ugovora.

"Naša dosadašnja iskustva sa poštovanjem prava stranih investitora i sa efikasnošću progona prekršilaca zakona, sa privrednim sudovima
i regulatornim telima, poput Komisije za hartije od vrednosti, porazna su", rekao je Abdulajev.

Prema njegovim rečima, "dva suštinska procesa" koja je strani investitor inicirao letos, i koja je nadležni Privredni sud u Kraljevu bio obavezan da pokrene u roku od osam dana, do danas nisu ni započeti, "pod smešnim izgovorima".

"Stoje krivične istrage, prijave za privredni prestup. Komisija za hartije od vrednosti od aprila ne može da reši nijednu od osam predstavki i prijava, snabdevenih jasnim dokazima, o nezakonitim postupcima većinskog akcionara Vode Vrnjci", dodao je predsednik ZAAB-a.


http://rs.seebiz.eu/zaab-porucuje-ruskim-investitorima-ne-ulazite-u-srbiju/ar-51327/

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Magi2
Our family
Our  family
Magi2


Broj poruka : 320
Points : 707
Datum upisa : 21.01.2010

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: A   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimeČet Jan 17, 2013 3:58 pm

Srbija pri dnu liste po zaštiti manjinskih akcionara


Katarina Đulić i Tanja Kuzman, profesorke beogradskog Fakulteta za ekonomiju, finansije i administraciju sprovele su istraživanje o zaštiti manjinskih akcionara u Srbiji koje pokazuje da se naši propisi, koji regulišu ovu oblast, gotovo ne razlikuju od pravila u Evropskoj uniji, ali da postoji veliki raskorak između normativnog i stvarnog, te je u praksi imovina akcionara, i prava koja iz nje proizilaze praktično bez zaštite.

”Ukoliko svoje pravo akcionar ne može da zaštiti pred organima prinude, odnosno sudovima i Komisijom za hartije od vrednost, onda on ne uživa stvarnu zaštitu, iako je ”na papiru” ima. Čak iako je skup prava datih akcionaru zadovoljavajući, jer su napredna zakonska rešenja usvojena reformom, on postaje besmislen ukoliko se zbog nerazumevanja ili nedostatka legitimiteta, pravila masovno krše. Zbog loših institucija, vlasnik akcija ne može da obezbedi njihovu prinudnu primenu, što je čest slučaj u zemljama u tranziciji”, napominju Đukić i Kuzman.

One napominju da je u Izveštaju o konkurentnosti 2011-2012. Svetskog ekonomskog foruma, Srbija svrstana na 140. mesto od 142 zemlje koje su obuhvaćene izveštajem.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: s   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimeSre Jul 16, 2014 5:39 pm

Pozdrav,
bio sam u inostranstvu na godišnjem odmoru dve nedelje tako da sam želeći da se totalno odmorim i isključim od svega, samoinicijativno odrekao interneta i svih informacija kojima sam zatrpan i opterećen u ostataku godine. Kao što sam pre puta obećao, čim se malo sredim i organizujem, u narednih nekoliko dana ću u nekoj prigodnoj temi izneti sva moja saznanja i zapažanja kako su u pojedinim slučajevima koji su završili na sudu, od strane tog suda tumačene pojedine odredbe i odredjeni članovi zakona koji bi bili interesantni malim akcionarima u slučajevima nesaglasnosti i prinudnog otkupa. 

Izvinjavam se za ovaj off topic ali mi je ovde bilo najlogičnije da se nastavim na svoj prethodni post. Kada završim svoje pisanje na posebnoj temi, ovaj post može biti izbrisan ili prebačen tamo.
Hvala svima na strpljenju. Nadam se da će moje pisanje barem nekome biti od neke koristi. Smatram da ovaj forum treba da služi tome da se koliko-toliko ispomažemo jer smo kao mali akcionari generalno samo jeftine žrtve za tajkune, većinske vlasnike i ostale lopine kojima berza služi isključivo za otimanje akcija od neupućenih i neobaveštenih vlasnika akcija (radnika i penzionera) dobijenih kroz svojinsku transformaciju po prethodnom zakonu i naivnih sitnih ulagača koji nisu verovali da će država ovoliko tolerisati evidentna kršenja zakona od strane kojekavih baraba i kriminalaca, kojima je krajnji cilj bio da praktično bez novca otmu milionski vredne kompanije istiskivanjem manjinskih vlasnika i da se nakon toga povuku sa berze da bi zatrli sve tragove svojih nezakonitih rabota i pljački. Ovo se odnosi na preživele kompanije pošto je bilo mnogo više onih koje su gorepomenuti svesno uništili kako bi oprali svoj prljavi novac ili ih pre bankrota uspešno zadužili kod banaka koristeći te pare za kupovinu nekih drugih kompanija za koje su imali ozbiljne planove. Na razvijenim tržištima berza služi za skupljanje jeftinog kapitala (mnogo jeftinijeg od kredita i pozajmica, izdavanja obveznica ili nekog drugog vida dolaska do novca koji je kompaniji potreban za likvidnost, razvoj, proširenje, akviziciju druge kompanije itd). Kod nas je berza bilo nužno zlo za sav šljam koji je uz pomoć političko-policijskih veza dolazio do vrednog kapitala, zemljišta, gradjevinskih placeva itd. varajući suvlasnike na razne načine, otimajući im akcije ispod svake normalne cene, uz pomoć direktora i sindikalnih vodja lažući radnike, ucenjujući ih otkazom u slučaju da ne žele da prodaju svoje udele u firmi, zalažući imovinu kompanije pre nego što su za nju platili i jedan jedini dinar, zadužujući kompanije hipotekama do bankrotstva i sl.
Nešto je ipak krenulo na bolje, ali dali će od toga nešto biti ili je sve samo trenutna reklama vladajuće klike, videćemo vrlo brzo. Sudovi za sada dosta pošteno rade svoj posao ali se lopovi nerado odriču opljačkane imovine koristeći raznorazne cake kako bi osporili pravosnažne sudske odluke, vršeći raznorazne pritiske i ucene, pretnjama i odugovlačenjima, pozivajući se na razne nebuloze koje nikakve veze nemaju ni sa sudskim presudama ni sa stvarima zbog kojih su tužbe podnete. Ipak, preostaje nam da se nadamo da dolazi kraj ovakvom vidu legalizovane pljačke i da će im se na kraju sve to uz kamate ipak obiti o glavu. Kako kaže naš narod "jače selo od medveda".
Još jednom hvala na strpljenju i srećno vam bilo. Samo se naoružajte strpljenjem, pravo i pravda su na našoj strani pa makar morali ići po tu pravdu do Strazbura.
Nazad na vrh Ići dole
Steve McQueen
Member
Member
Steve McQueen


Broj poruka : 539
Points : 2079
Datum upisa : 30.11.2009

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimePet Jul 25, 2014 11:27 am

Nažalost, po savetu advokata, dok su procesi u toku ne mogu iznositi stvari koje sam obećao da ću reći. Zbog toga a ujedno zbog svog obećanja da ću to učiniti, do daljeg se povlačim iz rada foruma da ne bi bio shvaćen kao neozbiljan. Iskreno, meni sem NIIS i nešto sasvim malo akcija AIKB ništa drugo i nije ostalo u portfoliju ali zato imam jedno dobijeno, dva aktivna i jedno sudjenje u najavi tako da se iz mog ugla naša berza pretvorila u sudsko nagurivanje i pravničko nadmudrivanje i izgubila je svaku smisao. Aktivno ne trgujem već godinu dana i beleks je za mene postao čisto gubljenje vremena. Nadam se da nije svima tako. Želim vam svima mnogo sreće i dobre pravne savetnike, ni sam ne znam šta će vam od ova dva više trebati. Možda se vidimo ponovo u nekoj bliskoj budućnosti, nikad se ne zna mada sumnjam. Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimePet Jul 25, 2014 1:04 pm

Steve McQueen ::
.... ali zato imam jedno dobijeno, dva aktivna i jedno sudjenje u najavi tako da se iz mog ugla naša berza pretvorila u sudsko nagurivanje i pravničko nadmudrivanje

Borba za svoja prava nije uvek laka.

Ko ne tuži - ne ide na sud da bi branio svoja prava je uvek u gubitku.
Ko tuži i ide na sud može da izgubi, ali i da dobije svoje pravo.

Stevo, kažeš da si jedan spor dobio, pa to možes da nam saopštiš o čemu se radilo, jer je spor završen, zar ne?

A mogao bi i da navedeš o kakvim pretnjama se radi....

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
Niko21
Just looking
Just looking



Broj poruka : 16
Points : 60
Datum upisa : 01.06.2009

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimeNed Jan 17, 2016 3:25 pm

Da bi ste krenuli u borbu za svoja prava vama trebaju debele pare! Trebaju Vam pare za advokata koga cete dobro platiti kako bi imali puno poverenje da ce se maksimalno zalagati za Vas slucaj i naravno trebaju Vam pare za sudske takse. Kad uzmemo u obzir koliko sudski postupci traju u praksi i koliko to moze na kraju da kosta a da pritom ne znate kakav ce ishod biti a da ne pricamo o uticaju korupcije itd, akcionarstvo u Srbiji je privilegija bogatih..Jedino sto svaki akcionar moze i mora da cini jeste da cita zakone, da prati sva desavanja (svaki dokument objavljen od strane drustva) i da svojim dopisima ucini da eto bar postoji dokument kojim se skretala paznja na neke nezakonitosti koja jednog dana mogu da budu presudna.
Nazad na vrh Ići dole
MORNAR
VIP
VIP
MORNAR


Broj poruka : 705
Points : 1916
Datum upisa : 28.01.2010

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimeUto Jan 19, 2016 6:41 pm

Jeste, skupo je, ali ako dobiješ spor svi troškovi sudjenja i tvog advokata, plaća strana koja izgubi spor...
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Empty
PočaljiNaslov: Re: Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć   Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć Icon_minitimeSre Jan 20, 2016 1:31 pm

MORNAR ::
Jeste, skupo je, ali ako dobiješ spor svi troškovi sudjenja i tvog advokata, plaća strana koja izgubi spor...

Dakle gledas na to kao i na bilo koju drugu investiciju.

gledas koliko novaca i vremena ti je potrebno da ulozis u sudski proces, za koje vreme ocekujes da ces dobiti presudu, uracunas rizike pa vidis da li ti se vise isplati da novac ulozis u advokata i sudske takse ili u nesto drugo, recimo u obveznice.

_________________
Bolje je živeti na nogama nego na umreti na kolenima
Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
 
Akcionar na sudu - iskustva i pravna pomoć
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» PIO Fond - novi AKCIONAR na BB ???
» Osnivanje D.O.O. - vasa iskustva....
» Da li ima neko iskustva sa osiguranjem u Srbiji?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: ZAKONSKA REGULATIVA-
Skoči na: