BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Sutra: moja iskustva i razmišljanja!

Ići dole 
+25
Jumbo
Cermet
FatCat
Drag65
Nikola
Fast
Boza Belex
Aleks
Dexiv
BojanNS
Fmember
Ars Vivendi
Sneki
Limited011
ILoveRoses
Firke77
Smile
NEBOJSAe
Kobe Bryant
Maca
Rogy
Drag_Mlad
Boranija
Dalaj Lama
Sutra
29 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 23, 2012 5:15 pm

Dexiv dobro nam dosao.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Boza Belex
VIP
VIP
Boza Belex


Broj poruka : 657
Points : 2387
Datum upisa : 23.04.2011

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 23, 2012 5:24 pm

Dexiv ::
NBS je potpuno nemoćna da zaustavi potop dinara prema evru (a posebno dolaru). Pogledajte strukturu deviznih rezervi, pa će vam biti jasno. Pored svega, u trenutku kad EU pravi hitne planove za izlazak Grčke iz zone evra i troši i poslednju paru na to (da ne spominjem Portugal, Španiju...), Srbija neće dobiti ni prebijene pare iz bilo kog fonda EU.

Napunice se budzet kroz akcize na gorivu cena goriva ostaje ista, cena sirove nafte je u padu, padace jos jer Iran pravi dogovor sa Amerima,EU i sl. da im se odobri izvoz nafte na azijsko trziste. Tako da ce narod sve to da popuni kroz svoju grbacu! Isto je i u grckoj opstaje na staklenim nogicama kroz akcize!
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 23, 2012 6:03 pm

Dexiv ::
NBS je potpuno nemoćna da zaustavi potop dinara prema evru (a posebno dolaru).

Dinar je vezan za evro, tako da deli sudbinu evra u odnosu na dolar. I da hoće nešto da radi po pitanju dolara, NBS ne može, čak i da je struktura deviznih rezervi drugačija.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 23, 2012 7:45 pm

Aleks ::
Dexiv dobro nam dosao.

Hvala, Alekse.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola
VIP
VIP
Nikola


Broj poruka : 538
Points : 1919
Datum upisa : 06.12.2011

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 23, 2012 11:27 pm

Bozo, narod moze samo dinarima da puni tu kasu, sto sve vise zvuci kao da punimo kasu kamenjem. A i pad cene nafte ne donosi vece prihode od akciza. Dinar tone ali me cude defetisti koji misle da ce i pad biti konstantan. Ovde nista nije sigurno pa ni pad. Vreme pre konstituisanja vlade se koristi da se podese kurs evra, akcize, mozda i cene komunalnih usluga kako bi za sve to bili krivi anonimni ljudi.

_________________
I don't want any of your get-rich-quick schemes but I do need to make a lot of money really fast.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2023
Points : 5444
Datum upisa : 07.05.2009

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 23, 2012 11:30 pm

Dobro, odavno znam da se Boža Belex zove Boža Marsovac!

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2023
Points : 5444
Datum upisa : 07.05.2009

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeČet Maj 24, 2012 12:04 am

Nikola@
Neće dinar da pada beskonačno, zaustaviće se na nekoj realnoj granici u nekom realnom periodu, reciomo ovog leta na nekih 125 din, a do nove godine na nekih 140-155!
Realnost je surova.
Neko mora da plati sve to što se pojelo i popilo, ono sad, može da se desi da pre plaćanja neki političar (Tadić ili Krkobabić) naruči joj jednu turu (na veresiju), a to će onda znatno uvečati cenu!

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Drag65
VIP
VIP
Drag65


Broj poruka : 611
Points : 1423
Datum upisa : 12.07.2009

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: s   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 20, 2012 11:17 pm

Najpametnije rekla najlepša (ljubim je u prezime):

Natalija Pereverzeva (24), ruska kandidatkinja za izbor "Mis Zemlje
2012", šokirala je rusku javnost ocenama da je Rusija "prosjak" i zemlja
koju su "nemilosrdno raskidali na komade pohlepni, nepošteni,
nereligiozni ljudi". Iako je u prvi mah izgledalo da će Natalija
izazvati zgražavanje većine patriotski opredeljenih Rusa, dogodilo se
suprotno. Natalija je, izgleda, "ubola" suštinu problema koji muče
prosečne Ruse.

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 289996_natalija-02-ap_ff

Dakle radi se o Rusiji. A Rusi - ko braća :)
Mnogo mi ova Nata liči na neku našu lepoticu, na koju ?
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: s   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 30, 2013 8:30 pm

Eto za sitne je bilo mogucnosti. Prodao za 900, kupio za 850. Bar danas to nije mogao niko veci da uradi. Velika je prednost na nelikvidnim berzama kada si mali igrac.

Evo racunice za prodaju NIISa na 900 dinara: To je oko 8 Evra, sa NETO kamatom u banci za godinu dana postaje oko 8.5 evra. Po meni evro ce za godinu dana biti 130 dinara, ali racunacu sa 125 za svaki slucaj. 125*8.5 je 1063 dinara, a NETO dividenda kod NIISa ce otprilike biti utrosena za porez da bi 1063 bilo takodje neto.

Ako neko misli da ce NIIS za godinu dana biti znatno iznad 1063 dinara samo izvolite i kupujte i nervirajte se umesto da drzite novac u normalnim valutama u banci.

Prvi razlog zbog kod sam kupio NIIS opet na 850 je taj sto sam preko 4% neto napravio razliku za dva dana i to me cini srecnim i lozim se na takve stvari nazalost. Drugi razlog sto sam kupio NIIS je taj sto mislim da ce budjave berze kao sto je srpska imati odlicno prvo polugodiste i da jos nije vreme za potpuni izlazak. Postoji sansa da se popali masa i da stvarno pocne masovna kupovina, pa cak i povratak stranih investitora, nesto slicno 2011. Jos pre mnogo vremena sam obecao i sebi i svima da necu vise ulagati u beleks, ali ipak mnogo lepo bi bilo da onaj novac koji je vec odavno ulozen bude maksimalno iskoriscen.

Samo da ponovim da bude svima jasno. AKO se desi stvarno da pocne pipirevka slicna 2011. godini svima ovde MORA biti jasno da NIIS i ostale kompanije nece ni u kom slucaju vise VREDETI nego sto je to bio slucaj u 2012. Nego ce samo vise KOSTATI. A tada bi mi svi trebalo da se nadjemo u ulozi prodavaca nesrecnim fondovima i kastodi racunima. Nadam se da ce forum pomoci u prepoznavanju tog trenutka, a do njega ima jos sigurno 2-3 meseca.

Stragegija sa februar totalno nevezana za rezultate, posto su do sada uglavnom bili jako blizu ocekivanih. <800 BUY, 800-950 HOLD, >950 SELL

A na kraju specijal, samo za dugorocne i pasivne investitore koji planiraju da NIIS ostave unucima evo prognoze godisnjeg profita sa dividendama uracunatim, u evrima, na akcijama NIISa kupljenih na 850 dinara u narednih 5-10 godina:

10-11% bruto, oko 8% NETO

sasvim zadovoljavajuce, ali nikakve sanse za neki ekstra profit i obogacivanje preko noci.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: xxx   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 09, 2013 1:23 am

Meni desavanje na tabli govori o mogucim katastrofalnim rezultatima banke. Ranije je Tic imao rezultate na vreme, odavno ga nema na forumu. Inace rezervisanja ce se znati tek pred skupstinu, tako da su rezultati prakticno samo prazna slama.

xxx edit: vredjanje forumaša.
Mod D.


Ovo je akcija samo za kockare. Nikako za investitore. Za 2 godine moze biti i 0 ako bankrotira i 6.000 koliko ce biti knjigovodstvena tada.

Kvota je 4 ako ne preopadne banka, tako da ko misli da su sanse preko 25% da AIK opstane (ali stvarno, ne kao razvojna banka ili privredna, nego kao Inteza, Raiff i ostale prave banke) neka se slobodno kocka.

Edit2:
Tvoje prognoze su bez ozbiljnih argumenata.
Više su neka vrsta slobodnog toka misli...
Takvi postovi se ili brišu ili premeštaju u tvoj blog.
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
FatCat
Member
Member
FatCat


Broj poruka : 842
Points : 1916
Datum upisa : 14.12.2008

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimePon Feb 11, 2013 2:23 pm

SUTRA, hajde da malo analiziramo šta nam ti saopštavaš....

sutra ::
Meni desavanje na tabli govori o mogucim katastrofalnim rezultatima banke.

Tabla ti "govori" ?
Tabla ti govori o MOGUĆOJ katastrofi?
Jel kaže da će biti katastrofa ili ne kaže?



sutra ::
Inace rezervisanja ce se znati tek pred skupstinu, tako da su rezultati prakticno samo prazna slama.

Šta si nam saopštio? Mislim da svaki investitor to zna - bez rezultata poslovanja glupo je o njima raspravljati, koliko god da su lažni...

sutra ::
Ovo je akcija samo za kockare. Nikako za investitore.
Kako to možeš da tvrdiš? Jel imaš neka saznanja o tome?


sutra ::
Za 2 godine moze biti i 0 ako bankrotira i 6.000 koliko ce biti knjigovodstvena tada.
Ovo je nagadjanje, svašta MOŽE da se bude za 3 i više godina...
Čak i da nas više ne bude!


sutra ::
Kvota je 4 ako ne preopadne banka, tako da ko misli da su sanse preko 25% da AIK opstane (ali stvarno, ne kao razvojna banka ili privredna, nego kao Inteza, Raiff i ostale prave banke) neka se slobodno kocka.
Jel si ti to otvorio kladionicu?
Ili se zezaš s nama?

Čemu služe ovakvi postovi?
Jel ti to vežbaš retoriku?

_________________
Dinkić: Drugačije bi sve bilo da sam JA bio premijer !!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 12, 2013 12:17 am

@Fatcat

1. Da, mislim da ce biti katastrofa ili bi u sveopstoj euforiji na svim berzama i AIK rastao, a ne padao.

2. ne zna zvaki investitor to, mnogo je pocetnika kojima mora biti objasnjeno. Do 2007 godine nisu znali ni profesionalci.

3. Apsolutno je svaka banka u Srbiji samo za kockare, a narocito Aik banka koja vec godinama ne moze da zaradi skoro nista, a pitanje je da li je sacuvala i ono sto je imala.

4. Nikako nisi u pravu. Mogu odgovorno da tvrdim da ce za 5 godina sigurno postojati NIIS, FITO, MTLC, JESV i jos nekoliko firmi. Najverovatnije ce isto kao i u proslosti isplacivati dividende i cena ce im verovatno biti veca nego sada, bar u dinarima. Nemam pojma da li ce AIK banka postojati za 5 godina. Licno necu biti mrtav za 5 godina, a za ostale ne znam.
Ako bude postojala, realni maksimum je tadasnja knjigovodstvena od 6.000 dinara.

5. Uopste se ne zezam. Ocigledno si prilicno slab sa kapiranjem, pa ne mozes da shvatis sta su kvote i cemu sluzi kladionica inace bi video da sam dao tacne kvote i procente. Nema tu nikakve sale.


Posto posedujem AIKBPB i slazem dividende vec godinama i u akcijama i u lovi zanima me sta ti mislis zasto AIKB pada na dno dok ostale akcije lete u nebo?

I da se ne lazemo, AIKBPB pravu vrednost dobija tek sa poboljsanjem rada banke i sa povecanjem procenta dividende u akcijama koja se isplacuje iz dobiti, tako da nikako ne mozes da kazes da mi je u interesu da obaram cenu ili vrednost banke.

A posto imam vec gomilu akcija ne pada mi napamet ni da kupujem dodatne kolicine ekstremno nelikvidne i kockarske akcije.
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 16, 2013 2:33 pm

@Momir

Primecujem da vec godinama pisem protiv hartija na beleksu.
Za ogromnu vecinu sam bio u pravu, mnoge su u stecaju ili se spremaju.
Ne zelim da budem dugorocni investitor na beleksu.
Zato su cene meni mnogo bitnije nego vama koji cete drzati hartije godinama.

Mislim da je besmisleno objasnjavati bilo kome zasto zelim da prodam po vecoj ceni, a ne po manjoj. I zasto nisam prodavao letos kada su bili minimumi. Ali ipak za manje obavestene clanove foruma moram da ponovim:

Ove godine se desava veliki skok berze. Dobar deo skoka je VEC PROSAO, ali ima jos prostora za rast do maja. U maju ce biti VISEGODISNJI maksimum na SVIM berzama u svetu koji ce biti predjen tek za najmanje 20 meseci posle toga.

Pogledajte 2011 godinu i sta je ko tada pisao na forumu i videcete da je tokom proleca te godine bilo mnogo pumpaca na cenama koje su bile prosecno cak i vise nego trenutno. A pogledajte 15 meseci kasnije gde su te cene bile.

NIIS je dobra firma i nju prodajem iskljucivo zato sto postaje skupa u
odnosu na fundamente, a ne zato sto mislim da se nesto lose desava. Kada
mi obecate da necete brisati postove napisacu i analizu cene i
vrednosti NIISa.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: sutra   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 16, 2013 2:35 pm

Hajde napiši ih sada.
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 16, 2013 4:24 pm

sutra ::



Ove godine se desava veliki skok berze. Dobar deo skoka je VEC PROSAO, ali ima jos prostora za rast do maja. U maju ce biti VISEGODISNJI maksimum na SVIM berzama u svetu koji ce biti predjen tek za najmanje 20 meseci posle toga.

.

Da su Nostrodamus i baba Vanga zivi, dosli bi ti se pokloniti i upitati za poneki savjet......mi obicni smrtnici ne shvacamo tvoje vizije udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: d   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 16, 2013 4:50 pm

Gomila ljudi sa ovog foruma i sire je tuzila firmu zato sto ih je zavrnula za lovu.
Uopste nisam ispao pametan, prodao u plusu jesam, ali bi mnogo vise zaradio da su mi isplatili knjigovodstvenu kao sto po zakonu pripada.

Da ne budem pogresno shvacen. Naravno da nisam bitan ja. Pisem ovo zbog ostalih. Ali necu se praviti da nisam srecan zato sto JESAM srecan ako je ovo istina i ako im ide lose. Pa necu valjda zaliti nekog ko me je prevario za hiljade evara???????????????????

NEMOJTE ulagati u preduzece kome su neprijatelji sopstveni akcionari. U takvoj utakmici ne mozete pobediti. Postoji milion preduzeca na ovom svetu kome akcionari nisu neprijatelji.

A ono sto ti Sneki ne razumes je da ja ovo sto pisem ne pisem zbog Vas 10ak koji ste ovde svaki dan, nego zbog onih stotina, a uskoro mozda i hiljada drugih koji nece cak ni da se registruju, a kamoli da pisu nesto, ali koriste ovaj forum s vremena na vreme. A da ne pominjem cinjenicu da nema mojih postova, jedino bi na forumu ostali Bondovi izvestaji o promenama na crhovu. Tako da slobodno mozete promeniti i naziv foruma u crhov forum.

Osnovno pravilo u celom svetu je da svako ko pise nesto o hartiji mora da napise da li poseduje istu i da li ce menjati poziciju narednih dana. Takva pravila su sa svrhom doneta da bi citaoci procenili motive pisca.

EDIT: Te hiljade tvojih sledbenika će
te i ovde pronaći, tako da o tome ne moraš
da brineš.
Nije umesno da ti odredjuješ pravila ovog foruma.
Obrati pažnju da ne vredjaš forum. Vidi o tome
u pravilima: https://www.aikb.net/t566-definisanje-pravila-ponasanja-na-forumu
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 16, 2013 5:38 pm

Pošto vidim da me nisi ukapirao, evo daću ti dva primera, o čemu se radi...

sutra ::
Eto najzad pametne teme.
To je ono sto sam oduvek pricao.
Nema potrebe da forum umre zajedno s berzom.

Čemu ova rečenica: To je ono sto sam oduvek pricao. ????
Zar misliš da post bez nje ne bi imao smisla?
O tome se ovde radi.

sutra ::
A ono sto ti Sneki ne razumes je da ja ovo sto pisem ne pisem zbog Vas 10ak koji ste ovde svaki dan, nego zbog onih stotina, a uskoro mozda i hiljada drugih koji nece cak ni da se registruju....
A da ne pominjem cinjenicu da nema mojih postova, jedino bi na forumu ostali Bondovi izvestaji....
Jel ti stvarno to misliš? udrimile
Zar stvarno ovaj forum ne bi bio ništa da nema tvojih postova, ili mojih?
I zar stvarno misliš da ljudi ovde dolaze samo zbog tvojih postova?

Ja sam ti već rekla da imaš neverovatnu potrebu da ti se dive i da te hvale (čak sam bila slobodna da uzrok tome tražim u nedostatku roditeljske ljubavi) nema tvog posta koji ne odiše time, veoma je uočljivo to o čemu govorim.

Ali, ako to sve ne uvidjaš, možda je vreme da oformiš svoj forum ili nezavisni blog gde ćeš sam sebe da hvališ i uživaš u hiljadama sledbenika koji ti kliču i padaju na pod čim vide tvoj post..

P.S. Pogledaj i post kolege Jumbo, dva posta iznad mog.

Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 16, 2013 6:03 pm

Evo još jednog primera
sutra ::
Sreca moja te izadjoh u plusu.

Šta će ti ovo "u plusu"' ?
Jel moglo: Sreća moja te izadjoh iz ove akcije....
To što si ti "u plusu" to jeste lepo (za tebe) ali nevažno za ostale, a i podrazumeva se...

Ti očigledno posle takve rečenice očekuješ da kažemo: Bravo lave, kakva si ti faca... nevidjeno!
Ili već šta?



_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 16, 2013 6:05 pm

Jumbo ::
sutra ::



Ove godine se desava veliki skok berze. Dobar deo skoka je VEC PROSAO, ali ima jos prostora za rast do maja. U maju ce biti VISEGODISNJI maksimum na SVIM berzama u svetu koji ce biti predjen tek za najmanje 20 meseci posle toga.

.

Da su Nostrodamus i baba Vanga zivi, dosli bi ti se pokloniti i upitati za poneki savjet......mi obicni smrtnici ne shvacamo tvoje vizije udrimile

post2

Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 16, 2013 11:26 pm

Ta moja recenica sa srecom dokazuje da nisam pametan nego srecan. Na ovim cenama retko ko je u plusu, ako se ne racunaju dividende. One naravno treba da se racunaju, ali to nije sada tema.

Tema je koliko ti nista ne shvatas. Poenta je da kada se krade onda tamo ne treba ulagati. A u GMON se krade, mozda ne kao u Agrobanci, ali dovoljno. Kako se na beleksu podrazumeva da si u plusu??????????????????????????

Pre nesaglasja je postojala mogucnost da se preuzme GMON. Nije bilo dovoljno hrabrosti, a posteno je reci da i para uvek zafali. Sada tako nesto vise nije moguce. Moguce je samo da clanovi ovog foruma rasprodaju GMON po sto vecim cenama nekim novim budalama i da negde drugde potraze srecu.

A za ovo Jumbovo. Ako ti Sneki i ti Jumbo mislite da ce trzista imati vece cene za 18 meseci nego ovog proleca, onda postoje samo 2 varijante. Ili pisete suprotno od onoga sto mislite (mnogo verovatniji slucaj s obzirom na dugogodisnje iskustvo) ili cete izgubiti love i imati manje akcija nego ja koji budem prodavao sada, a kupovao tada.

Tada cu opet biti srecan, ali ne zato sto cete Vi imati manje, nego zato sto cu imati vise nego sto sada imam.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 16, 2013 11:47 pm

Sneki ::
Pošto vidim da me nisi ukapirao, evo daću ti dva primera, o čemu se radi...

sutra ::
Eto najzad pametne teme.
To je ono sto sam oduvek pricao.
Nema potrebe da forum umre zajedno s berzom.

Čemu ova rečenica: To je ono sto sam oduvek pricao. ????
Zar misliš da post bez nje ne bi imao smisla?
O tome se ovde radi.

sutra ::
A ono sto ti Sneki ne razumes je da ja ovo sto pisem ne pisem zbog Vas 10ak koji ste ovde svaki dan, nego zbog onih stotina, a uskoro mozda i hiljada drugih koji nece cak ni da se registruju....
A da ne pominjem cinjenicu da nema mojih postova, jedino bi na forumu ostali Bondovi izvestaji....
Jel ti stvarno to misliš? udrimile
Zar stvarno ovaj forum ne bi bio ništa da nema tvojih postova, ili mojih?
I zar stvarno misliš da ljudi ovde dolaze samo zbog tvojih postova?

Ja sam ti već rekla da imaš neverovatnu potrebu da ti se dive i da te hvale (čak sam bila slobodna da uzrok tome tražim u nedostatku roditeljske ljubavi) nema tvog posta koji ne odiše time, veoma je uočljivo to o čemu govorim.

Ali, ako to sve ne uvidjaš, možda je vreme da oformiš svoj forum ili nezavisni blog gde ćeš sam sebe da hvališ i uživaš u hiljadama sledbenika koji ti kliču i padaju na pod čim vide tvoj post..

P.S. Pogledaj i post kolege Jumbo, dva posta iznad mog.


Hajde dok si još u kancelariji iskomentariši i ovo!
Posle ćemo zajedno da se potrudimo da tvoj blog postane najčitaniji na forumu....
kafa
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 2:47 am

Ako otvorim blog bice na engleskom i vezan za americke akcije i etfove.
Tu moze solidno i da se zaradi, u svakom slucaju bar srpska prosecna plata.

Ne mislim da ljudi dolaze samo zbog mojih postova naravno.
Ali mislim da su moji postovi najkorisniji za ljude koji prvi put ili retko dolaze.
Upravo sam pogledao koliko ima ljudi na forumu i primetio da ima 2 registrovana i 15 gostiju, danas sam gledao vise puta i uvek je broj gostiju daleeeeeko veci
nego broj clanova. Tako je na svakom forumu.

Moji postovi uglavnom smetaju dugogodisnjim clanovima pumpacima koji iz ko zna kojih mazohistickih razloga poseduju beleks akcije i ubedjeni su cak i posle svega sto se desilo od 2007 do danas, a rekao bih i ranije da su u pravu. Nije strasno pogresiti, ali je strasno ako stalno iznova pravis istu gresku, a ja im stalno to trljam na nos, pa ce mozda nekad ukapirati.

Najjace mi je sto me vec stotinu puta pitaju sto ne prodas vise te akcije i zavrsis sa smaranjem sebe i drugih. E pa prodacu ih i to verovatno sve, ali krajem aprila, pocetkom maja kada nabubre, a pre nego sto se izbori raspisu a dotle ce dinar dostici rekordnu precenjenost koju nije imao od 2007 i bice i on nabubren kao punjena paprika.

E onda se necemo videti ili 6 ili 18 meseci. Dotle ce biti izbori u Srbiji, pad vrednosti dinara, prestanak stampanja novca u Americi i ko zna sta sve jos. Pa cu se tada vratiti da pisem lepo o istim tim akcijama koje ce biti isto djubre od kompanija kao sto su i bile, ali ce ipak biti znatno jeftinije, narocito u evrima pa ce vredeti da se rizikuje pomalo.

Ono sto sam primetio je da mi nijedan post nije obrisan u periodu leto-jesen 2012 godine kada sam pisao tacno to sto cu pisati i sledeceg leta.
Tako sam uradio i 2011. i ne hvalim se ja za unazad nego pisem da mogu svi to isto i unapred da urade.

jesen 2012 - jeftino djubre
prolece 2013 - skupo djubre
jesen 2013 - jeftino djubre (ne treba biti baba vanga)

Virtuelne uvrede inace ne shvatam za ozbiljno, pa ih i ne uzvracam.
Nazad na vrh Ići dole
Kobe Bryant
VIP
VIP
Kobe Bryant


Broj poruka : 2990
Godina : 47
Localisation : N.BGD
Points : 5556
Datum upisa : 22.05.2007

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 17, 2013 9:21 pm

Eto, rekao si im i ostao živ! comp

I više to nemoraš da ponavljaš.
Tvoja Samaričanska namera da "osvestiš i prosvetliš" posebno nove, a boga mi i stare investitore je Sizifov posao...

I Hrist je imao dobre namere ali su ga i pored toga razapeli na krst, a Barabu oslobodili....

A tvoj prepotentni, nadmen i samoljubiv ton će samo doprineti da te još brže razapnu.


_________________
Najviše volim zakone koji nemaju kaznene odredbe, ti su najbolji!
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2023
Points : 5444
Datum upisa : 07.05.2009

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimePon Feb 18, 2013 2:56 pm

sutra ::



Ove godine se desava veliki skok berze. Dobar deo skoka je VEC PROSAO, ali ima jos prostora za rast do maja. U maju ce biti VISEGODISNJI maksimum na SVIM berzama u svetu koji ce biti predjen tek za najmanje 20 meseci posle toga.

.

Vrrlo hrabra izjava = predskazanje!
Ne verujem da bi i jedan iole iskusan brerzijaner imao smelosti da izjavi išta slično.
Samo početnik ili ....


_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: w   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 06, 2013 12:42 pm

I sta reci o zemlji i o trzistu gde osoba A zna rezultate unapred i kupi po 1900-1950 dinara i pogura akciju pre vremena 10-15%. Zaradi pare, bez ikakve krivicne i materjalne odgovornosti koja inace postoji u zakonu.

A sta da radi osoba B koja ne zna rezultate unapred i kojoj su trebale pare, pa je prodala po 1900 nekoliko dana pre rezultata i ne sanjajuci da ce za nekoliko dana moci da uzme DVOGODISNJU prosecnu zaradu na berzi.

Savet broj 1: Ne ucestvujte na takvom trzistu zato sto je potrebno mnogo truda i mnogo veza biti osoba A, a mnoge sigurne informacije su se u Srbiji pokazale kao lazne.

Savet broj 2: Ako vec morate da ucestvujete i da plivate u kaljuzi sa ostalim zivotinjama onda NIKADA ne trgujte kada postoji mogucnost insajderske trgovine, bilo na jednoj bilo na drugoj strani. To je jedini nacin da izbegnete da budete na strani koja je IZGUBILA dvogodisnju zaradu na berzi.

Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 06, 2013 4:45 pm

Nema zemlje gde se ne trguje na osnovu informacija,nismo ni mi izuzetak,dodao bih na tvoju tacku 2. AKO NISI SPREMAN DA IZGUBIS NA BERZI DVOGODISNJU ZARADU,berza nije mesto za tebe. Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 145841
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 09, 2013 5:09 am

Znam da nije mesto za mene, zato se i povlacim polako, samo bih ipak voleo malo vece cene ako nisam previse alav.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 09, 2013 7:57 pm

Ma nisi, taman posla, ma i nama je to samo na umu: "samo da dobro ripi pa da se iskrcamo". Tada cemo videti šta nam je ciniti, možda i okrenemo još jedan krug!!!! Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 589925
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: oh, nesvest!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 17, 2013 9:20 pm

Samo da vas podsetim da je Agrobanka izbacena iz beleks15 indeksa sa vrednoscu od 600 dinara dan POSLE nego sto je prestala da postoji.
Indeks nije pao ni za promil sto je banka koja je bila najmanje 5% od kapitalizacije indeksa, ne secam se tacno koliko, nestala.

To govori ne samo o laznom indeksu, nego i o firmama koje ga cine.
Necu ni potsecati na firme ranije clanice beleksa 15: PRGS, PRBN, MTBN, TLFN......
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimePon Mar 18, 2013 3:04 am

Sutra ::
GMON
Sreca moja te izadjoh u plusu.
Ali nisam izlazio zbog ovih informacija, koje nisam ni imao.
Izlazio sam zbog neprijateljskog odnosa firme prema akcionarima.
To nikada ne izadje na dobro za akcionare, a eto po pravdi ne izadje ni za firmu ponekad :)
Što je tebe briga dal Gmon ulazi u Belex 15?
Tebe što se tiče može sad i u bankrot...
Važno je da si zadovoljan s dobitkom, to su ti valjda Big Mile i Bobi već objasnili...
Ša te gabri?
comp

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 30, 2013 1:57 am

Sutra ::


@Boranija

tebi za par nedelja kad istekne rok pisem PM da te podsetim koliko sam bio bolji u prognozama od tebe prosle godine koje smo javno izneli, a samo je na tebi da li ces to objaviti. Da ne bude da stalno sam sebe hvalim.

Bojim se da si me s nekim pobrkao.
Ja se stobom nisam kladio ni za šta.
A i kako bih kad znam da si uvek u pravu?


_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Sutra
PESIMISTA
Sutra


Broj poruka : 1146
Points : 4397
Datum upisa : 11.12.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 01, 2013 1:12 am

@Dalaj Lama

Zahvaljujuci delom svojoj odlucnosti da ulazem samo u postene firme, a drugim delom zahvaljujuci savetima sa OVOG FORUMA nisam vec godinama u SJPT. Ovog proleca je to pametna odluka, medjutim podseticu te da sam iz istih razloga propustio i skok sa 400 na 800 dinara u nekoliko dana jesenas. Ja i dalje mozda iracionalno verujem da ce oni zatvoriti pricu na knjigovodstvenoj u roku od 12-24 meseca.

A sto se dividendi tice mislim da JAKO gresis. Dividende su jedini razlog zbog kojih investiram, narocito rastuce dividende. Jednostavno mislim za sebe da nisam dovoljno pametan da procenim kada treba prodati akcije, te mi vise prija da sedim, pisem i skupljam dividende. Samo danas su mi bila dva ex dividend dana. Mogu ti reci da nije lako ni ispratiti sve to.

Da si kupio FITO na 5% dividende koliko je danas 2006 godine imao bi sada 15% dividende na isti novac i to u EUR. O kapitalnoj dobiti ne pricam, zato sto ne bi imao potrebe ni da je realizujes. Ja mislim da se za razliku od 5% i 15% vredi nervirati narocito sto cu te podsetiti da je trenutno najbolja kamata ipak ispod 5% u banci nazalost. 4.9% precizno, ali samo jos koji dan.

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 869922

A zamisli samo da slucajno ili namerno zaboravis na akcije, pa da ih stvarno dobiju tek tvoji unuci. Cak i kada bi im testamentom zabranio da ih prodaju, ne bi morali nista da rade ceo zivot. A u svetu ima na desetine hiljada firmi kao sto je FITO, cak i mnogo boljih, mada nema mnogo jeftinijih. To sto sam ja ovde prozvan kao pesimista je samo zato sto zivimo u zemlji lopova, pa nas svi kradu i na kraju ne ostane nista malim akcionarima.
Nazad na vrh Ići dole
Dalaj Lama
Member
Member
Dalaj Lama


Broj poruka : 709
Points : 1905
Datum upisa : 30.11.2010

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 01, 2013 1:17 am

Druže, ne bih te više zadržavao...
Moja karma mi ne dozvoljava da se bavi tobom.

_________________
Karma kažnjava sve
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: f   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 01, 2013 2:06 am

Dragi kolega Sutra, nepoznati prijatelju, brate... love3
Vidim da imaš nesporazum s dobrim delom forumaša koji polako odustaju od diskusije s tobom, pa da ne ispadne da si u svemu u pravu, evo ja ću pokušati da s tobom diskutujem, za šta je potrebno bar dvoje, ali ako ti ne budeš hteo nek ostane ovde zapisamo šta ja o svemu što pišeš mislim.

O dividendi: niko ti nije rekao da je divida nešto loše na svetskim berzama, govorilo se o dividendama na Belexu. One jesu bedne (šećerane izuzimao), a to da je super dobiti dividendu u akcijama što si tvrdio na AIKB je najobičnija glupost, jer što je više akcija a kapital firme tavori nema logike da se tu nešto dobro desi (pogledaj svoje postove s tim u vezi na AIKB, pa i na AIBPN)

Citat :
Da si kupio FITO na 5% dividende koliko je danas 2006 godine imao bi sada 15% dividende na isti novac i to u EUR.
O čemu ti ovde pišeš? Daleko je 2006. i dividenda od 15% za šta, svake godine ili ukupno? Malo si konfuzan...

Da li imaš ili nemaš SJPT meni nije uopšte važno ali da si lupetao i hvalio, kombinovao, smušljao kerefeke u pozitivnom smisli, jesi...
I tu možeš sam da prelistaš svoje postove.

Metalac koji ti pominju (ulaz - izlaz, bez dividende) ti jednostavno ignorišeš i veličaš neke dividende koje pomena nisu vredne

Živ mi bio!
cyclops
Edit: Zanimljiva diskusija,
ali sam morao ovde da je premestim
jer joj je ovde mesto. Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2052
Points : 5697
Datum upisa : 06.12.2008

Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sutra: moja iskustva i razmišljanja!   Sutra: moja iskustva i razmišljanja! - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 25, 2013 10:43 am

Sutra ::
Postoje 2 veoma izvesne stvari po mom misljenju:

1. NIIS ce tokom ove godine biti nize u evrima, najmanje 5-10% nego sada.
2. NIIS ce tokom sledece godine biti vise u evrima najmanje 5-10% nego sada.

Kada razmisljam o povratku pune pozicije NIIS, razmisljam da pustim tacku jedan da se obistini, jer ce to direktno povecati dobitak iz tacke 2.

coca

_________________
“Cash combined with courage in a crisis is priceless.”
Nazad na vrh Ići dole
 
Sutra: moja iskustva i razmišljanja!
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Osnivanje D.O.O. - vasa iskustva....
» Da li ima neko iskustva sa osiguranjem u Srbiji?
» Moja prva akcija

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Sve vrste berzanskih analiza-
Skoči na: