BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka

Ići dole 
+10
Boby
Berzanski_Duduk
Aleks
Big Mile
Zmark
Fmember
geogsi
Toplica
Folio
Sofke
14 posters
AutorPoruka
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/10/2011, 16:56

ajde da napisem i ovde:
dobio sam cestitku od sudije za prekrsaje ,zbog neazurnosti prijave KD.iliKG.odneo sam posle dva meseca prijavu jula ove godine,sada mi se smesi kazna,a imam ih tek jos,znam da ovom nije mesto ali veliki broj ljudi je na ovoj temi ovde, pa se plasim da država pocela po bilo kom osnovu da otima pare jer joj fale,da li je neko upoznat sa ovim ili je to slučajnost kod mene? udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Folio
VIP
VIP
Folio


Broj poruka : 276
Points : 1023
Datum upisa : 19.11.2010

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/10/2011, 17:00

Sofke ::
ajde da napisem i ovde:
dobio sam cestitku od sudije za prekrsaje ,zbog neazurnosti prijave KD.iliKG.odneo sam posle dva meseca prijavu jula ove godine,sada mi se smesi kazna,a imam ih tek jos,znam da ovom nije mesto ali veliki broj ljudi je na ovoj temi ovde, pa se plasim da država pocela po bilo kom osnovu da otima pare jer joj fale,da li je neko upoznat sa ovim ili je to slučajnost kod mene? udrimile

Uh, i ja ih imam gomilu neprijavljenih, sto gubitaka sto dobitaka...moracu slobodan dan da uzmem da to obavim.
Koliki je iznos na cestitki?
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/10/2011, 17:05

ma tek treba da idem ali je kazna od5000 do 50000,ako zaredaju sve a ova mi je bila prva jaoj meni ko ce da isplaca sve i to se pozivaju na clan 168,po clanu 95 stavovi 1,mislim zakon o prihodu gde je kapitalna dobit,joj majko
Nazad na vrh Ići dole
Toplica
VIP
VIP



Broj poruka : 274
Godina : 36
Localisation : Mauricijus
Points : 657
Datum upisa : 17.02.2011

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/10/2011, 19:13

Sofke ::
ajde da napisem i ovde:
dobio sam cestitku od sudije za prekrsaje ,zbog neazurnosti prijave KD.iliKG.odneo sam posle dva meseca prijavu jula ove godine,sada mi se smesi kazna,a imam ih tek jos,znam da ovom nije mesto ali veliki broj ljudi je na ovoj temi ovde, pa se plasim da država pocela po bilo kom osnovu da otima pare jer joj fale,da li je neko upoznat sa ovim ili je to slučajnost kod mene? udrimile

Sta je prijava KG ? Kod mene je drugaciji slucaj nedavno mi je za firmu koja je zvanicno odjavljena krajem prosle godine stiglo neko resenje, bio je potreban i pecat da se stavi kod prijema posiljke, i ja vratio pismo. Glupo je da primam nesto, za nesto sto ne postoji. Ali eto verovatno je bio neki pokusaj "napada" drzave za nesto para. Sta ce jadni kad nisu umeli i hteli domacinski da posluju pa se polako blize bankrotstvu, ali "davljenik se i za slamku hvata" titanik
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/10/2011, 20:10

Sofke ::
ma tek treba da idem ali je kazna od5000 do 50000,ako zaredaju sve a ova mi je bila prva jaoj meni ko ce da isplaca sve i to se pozivaju na clan 168,po clanu 95 stavovi 1,mislim zakon o prihodu gde je kapitalna dobit,joj majko

Hm, ja za zadnjih godinu dana nisam prijavljivao ništa jer imam kap.gubitke. Milsio sam da to odradim krajem godine. Sad se razmišljam da li da uopšte idem u poresku, ako su u stanju da kazne zbog kašnjenja. Koliko si ti kasnio i jel bio KD?
Nazad na vrh Ići dole
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/10/2011, 22:55

slika
https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/192/scan1vf.jpg
Nazad na vrh Ići dole
geogsi
VIP
VIP
geogsi


Broj poruka : 350
Points : 868
Datum upisa : 14.12.2007

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/10/2011, 23:15

@Sofke
Znači strašno. Da je bar neka jača količina prodata, oko 70000 din vrednost, a porez možda par hilj din. Sad se dvoumim da li da uopšte prijavljujem transakcije, a imao sam ih još u maju.
Nazad na vrh Ići dole
Fmember
VIP
VIP
Fmember


Broj poruka : 1619
Points : 5141
Datum upisa : 01.11.2010

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/11/2011, 00:32

geogsi ::
@Sofke
Znači strašno. Da je bar neka jača količina prodata, oko 70000 din vrednost, a porez možda par hilj din. Sad se dvoumim da li da uopšte prijavljujem transakcije, a imao sam ih još u maju.

Član 168
Novčanom kaznom od 5.000 do 50.000 dinara, kazniće se za prekršaj obveznik fizičko
lice ako:
1) ne podnese poresku prijavu u propisanom roku, ili je ne podnese nadležnom poreskom
organu ili u prijavi ne navede tačne podatke od kojih zavisi visina poreza (čl. 91, 92, 95,
96. i 98);

Član 95
Obveznik koji u toku godine ostvari ili započne ostvarivanje prihoda na kapitalne dobitke
i ostale prihode na koje se porez ne plaća po odbitku, dužan je da podnese poresku
prijavu najkasnije u roku od 15 dana od početka ostvarivanja prihoda.



Mene je moj poreznik opomenuo zbog kašnjenja, rekavši da za kapitalne gubitke ne piše prijavu, ali ako se kasni sa prijavom dobitka onda je u obavezi da podnese prijavu po službenoj dužnosti.

Sudija za prekršaje prvi put progleda kroz prste i dobije se samo opomena ali drugi put je vec izvesna kazna od 5 000.

Sve to bi bilo u redu kad bi bilo moguce da se poreske prijave salju e-mailom, kao sto to pise u "ZAKONU

O PORESKOM POSTUPKU I PORESKOJ ADMINISTRACIJI":

"preska prijava podnosi se neposredno ili putem pošte, a može se poslati i elektronskim putem, na način koji propiše ministar.

Nazad na vrh Ići dole
http://en.wikipedia.org/wiki/Boycie
Sofke
Our family
Our  family
Sofke


Broj poruka : 330
Points : 1228
Datum upisa : 13.11.2009

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/11/2011, 00:37

geogsi ::
@Sofke
Znači strašno. Da je bar neka jača količina prodata, oko 70000 din vrednost, a porez možda par hilj din. Sad se dvoumim da li da uopšte prijavljujem transakcije, a imao sam ih još u maju.
ma ja sam imao kapitalni gubitak,e sada,to mi je bila prva ovogodisnja prijava koja je kasnila,.... e da ga ..bem sta li me ceka ubuduce udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Zmark
Still learning
Still learning
Zmark


Broj poruka : 78
Localisation : Cacak
Points : 255
Datum upisa : 02.09.2010

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/11/2011, 08:38

Naravno, a kada oni kasne onda nista, predao sam prijavu 23.06.2011 i nista do danas. Mozda nece ni da je obradjuju posto je KG a kad je obrnuto za desetak dana gotovo. Mali je iznos u pitanju a ja nemam vremena da sedim ispred vrata poreznika koji to radi. Vise puta sam svracao i naravno stalno nije tu, "bas je upravo izasao sluzbeno, dodjite kasnije..." Sa strankama radi 4 sata dnevo, dva dana u nedelji, kao da su mi oni jedina obaveza i sve moram da podredim tom navedenom vremenu, pa cak i tada nije tu. kalas Kada ostvarim KD platicu porez a refundaciju iz ove prijave cu da oprostim, lakse mi tako nego da se sa njima cimam za male pare, naravno dok su male.
Nazad na vrh Ići dole
Big Mile
VIP
VIP
Big Mile


Broj poruka : 1658
Points : 6510
Datum upisa : 19.02.2011

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/11/2011, 09:45

Sofke iz kog si grada? Koliko sam razumeo da nisi uopšte podneo prijavu nebi ni dobio kaznu jer oni ocigledno ne dobijaju izveštaje sa berze. Izgleda da covek u ovoj zemlji bolje prodje kad ništa ne prijavljuje, jer uvek ganjaju one poštene koji sve prijave. udrimile
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/11/2011, 09:52

Ja prijavijo i sada prebijam porez.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Berzanski_Duduk
Still learning
Still learning



Broj poruka : 63
Points : 325
Datum upisa : 05.08.2011

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Kazna za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/11/2011, 10:56

I kapitalni gubitak i kapitalni dobitak se moraju prijaviti u roku od 15 dana. Ne prijavljivanje kapitalnog gubitka je isto tako kaznjivo kao i ne prijavljivanje kapitalnog dobitka. Dobra stvar prijavljivanja kapitalnog gubitka je sto se po dobijanju resenja o kapitalnom dobitku taj dobitak moze prebiti sa gubitkom. Ukoliko znate adresu, ove prijave mozete poslati i postom.
Nazad na vrh Ići dole
Boby
VIP
VIP
Boby


Broj poruka : 2614
Godina : 53
Localisation : banat
Points : 10639
Datum upisa : 04.02.2011

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/13/2011, 08:18

JA SAM IZ MANJEG MESTA,NISAM IZ VELIKOG CENTRA..ovi moji meni rekli da nosim kada se nakupi...zamislite...imam utisak da pojma nemaju,ovde sam je jedini koji to radim...uveren sam da oninemaju uvida u moj transakcije...inace sefica licno radi moje prijave jer jedina to zna,resenja dobijem veoma brzo,bude za desetak dana...inace prijavim PETINU transakcija....imam utisak da je ostavljeno sve mojoj savesti...MOZDA GRESIM,ALI MISLIM DA BI ME UPOZORILI,PRE SUDIJE ZA PREKRSAJE
Nazad na vrh Ići dole
Dragot
VIP
VIP
Dragot


Broj poruka : 655
Points : 2873
Datum upisa : 16.10.2010

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/13/2011, 16:39

ova pitanja su dosta dobro obrađena na temi "POREZ NA KAPITALNU DOBIT"
Nazad na vrh Ići dole
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/16/2011, 15:12

Sofke ::

... to mi je bila prva ovogodisnja prijava koja je kasnila ...

A koliko je kasnila? Ja kasnim nepunih mesec dana

Primera radi ako sam imao kupovine (sa uracunatim provizijama):
10 x 100
20 x 110
30 x 120

I prodaju
40 x 105

Kako i koliko PPDG-3 obrazaca popuniti ?
Pretpostavljam da su polja za popunjavanje pod 3.4 ?!
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/16/2011, 17:19

4. obrazca
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Nauzika
Still learning
Still learning
Nauzika


Broj poruka : 52
Points : 251
Datum upisa : 17.01.2011

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/16/2011, 19:00

Možeš četiri, a možeš sve odraditi i jednim obrascem ukoliko se radi o istom emitentu. U tom slučaju u rubrici 3.4. kolona 3.4.1. PPDG-3 obrazca unosiš zbirnu prodajnu cenu, a u koloni 3.4.3. unosiš zbirnu kupovnu cenu.
Pošto u kolonama 3.4.2. i 3.4.4 imaš predviđeno samo po jedno mesto za upis datuma prenosa tj. datuma sticanja akcija, tu upišeš samo datume prve kupovine i prodaje a potom u rubrici 5. napomeneš: zbog nedostaka prostora u kolonama 3.4.2. i 3.4.4. u ovom delu predočavam preostale datume prenosa i sticanja akcija.
Što se tiče priloženih dokaza u rubrici 4., u konkretnom slučaju koji si naveo, gledaš da ti obaveštenja o realizaciji naloga kupovine pokriju ili preteknu količu akcija koje prijavljuješ da si prodao. U poreskoj upravi to sve isprebijaju i obračunaju. Naravno, kupljene akcije koje se pojave kao višak izuzimaju, pa ih prijavljuješ sledeći put (sa istim obaveštenjem o realizaciji naloga kupovine).
Tako bar ja radim, u dogovoru sa poreskim službenikom. Kaže da tako ima manje papirologije, a i meni je lakše...

Nazad na vrh Ići dole
Firke77
Still learning
Still learning



Broj poruka : 72
Points : 363
Datum upisa : 29.07.2011

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime11/16/2011, 20:28

Hvala vam.

Zna li ko kako poreski sluzbenici u Novom Sadu barataju sa ovim, jel svi znaju sta i kako treba ili treba traziti odredjenu osobu ?
Nazad na vrh Ići dole
Marioss
Still learning
Still learning
Marioss


Broj poruka : 57
Points : 169
Datum upisa : 28.11.2011

KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Empty
PočaljiNaslov: Re: KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka   KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka Icon_minitime4/13/2013, 00:34

Sofke ::
ma tek treba da idem ali je kazna od5000 do 50000, ...


U vezi ovih kazni za neprijavljivanje kapitalnog dobitka, da li visina kazne zavisi od toga koji ti je to put da si "zaboravio" da prijavis dobitak (na pr. prvi put - opomena, drugi put - 5000 din., treci put 15000 din., itd.),
ili kazna zavisi od visine dobitka (sto je veci dobitak koji nisi prijavio - to je procentualno i kazna veca).


Jer ako sistem kazni ide kao u prvom slucaju, onda sad kad su porez na KD digli na 15%, ako se desi da ostvaris neki veci dobitak, mozda vredi probati ne prijaviti ga. Recimo ostvaris dobitak 350 hiljada din., treba da platis porez 52500 din., ili da rizikujes ... pa ili ces platiti 57500 (52500 + 5000 kazna) ako te otkriju, ili ces ustedeti 52500 dinara.
Nazad na vrh Ići dole
 
KAZNA za neprijavljivanje gubitka/dobitka
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Edukacija-
Skoči na: