BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 NIIS moja najveća ljubav!

Ići dole 
+45
BojanNS
Kobe Bryant
Boranija
insajderxxx
Miros Lav
Limited011
Red max
Jumbo
Vladulns
Baki. V
Cermet
Zmark
Aleks
Dragan
Teletrader
FatCat
Djavo
Friz
Zile
Big Mile
Boza Belex
Gocili
Lilihip
Zoranecc
Fmember
Maca
Momir
Sneki
Ars Vivendi
Grom
Smile
Boby
Nikola
Rogy
Amater u pokušaju
Nemesis
mile-svinja
Jerry Springer
Bjekam23
Drasko
Steve McQueen
Sutra
Dragan11
Ris
Taliano
49 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime10/3/2012, 17:40

TIRANA, Albanija je prodala državnu naftnu kompaniju “Albpetrol” za 850 miliona evra američko-singapurskom konzorcijumu “Vetro enerdži”.

Premijer Salji Beriša izjavio je da će sporazum omogućiti “Vetro enerdžiju” da vadi naftu i gas iz nalazišta ispod morskog dna, izgradi rafineriju i transportuje i distribuira prirodni gas u Albaniji u narednih 25 godina.

“Albpetrol” ima sjedište u Patosu, 120 kilometara južno od Tirane.

Imovina preduzeća procijenjena je na oko 320 miliona evra. Ona obuhvata šest naftnih polja, četiri polja sa gasom i 3.000 naftnih bunara od kojih se trenutno iskorištava 1.200, prenio je AP.


_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Dragan
Member
Member



Broj poruka : 413
Points : 1279
Datum upisa : 30.05.2007

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime10/4/2012, 09:19

Gocili ::
@sutra
Ukoliko se potrazivanja prema Srbijagasu otpisu, bice umanjena dobit ...

"Ono što ne platimo na mostu platićemo na ćupriji. Pre ili kasnije ono što Srbija gas ne može da plati iz svog poslovanja moraćemo da platimo kao javni dug", upozorio je Bajatović.

http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/13/Ekonomija/1183354/Nerealna+cena+gasa.html
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: x   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime2/16/2013, 11:42

k
Preminuo osnivač Gasproma

Izvor: Glas Rusije
Moskva -- U Moskvi je ove nedelje premino bivši direktor Gasproma Rem Vjahirev.
















NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 2006991341511e51c178741599774203_orig

Foto: RIA novosti
On je radio u petrohemiji 45 godina, a 90-ih godina napravio je najveću i najbogatiju kompaniju koja do danas ostaje jedan od glavnih izvora deviznih priliva u ruski budžet.

Rem Vjahirev je rođen 1934. godine u porodici učitelja. 1956. godine završio je Kujbiševski industrijalni institut u struci razrada naftnih i gasnih nalazišta.

Napredak u karijeri u ovoj oblasti brzo je ostvario. 1983. godine Vjahirev je postao zamenik ministra gasne industrije SSSR Viktora Černomirdina. Upravo oni su predložili i odbranili varijantu reformisanja gasne industrije posle čega je formirana kompanija Gasprom u aktualnom obliku.

Vjahirev i Černomirdin su početkom 90-ih predložili određeni model razvoja gasne industrije, koji se bitno razlikovao od modela razvoja naftne idnustrije. Kompanija Gasprom je bila pravni naslednik Ministarstva gasne industrije Sovjetskog Saveza. Vjahirevu je pošlo za rukom da sačuva jedinstveni proizvodni kompleks – i eksploataciju, i transport, i plasman. To očuvanje u zajedničkom proizvodnom lancu ova tri elementa bilo je upravo principijalno značajno i važno.



1992. godine Rem Vjahirev je zauzeo dužnost rukovodioca Gasproma. U njegovo vreme došlo je do akcioniranja kompanije. Odnosi koncerna sa evropskim potrošačima građeni su po strogom principu uzmi ili plati. Bili su zamišljeni projekti gasovoda Severni tok i Južni tok.

Vjahirev je bio veličanstveni inženjer, odlučan čovek i često je donosio možda rizične, ali kako je zatim pokazivala praksa, sasvim opravdane odluke. Zato ruska gasna industrija duguje njemu za svoj aktivan razvoj 90-ih godina. U postsovjetskom periodu upravo gasna grana je bila ono ostrvo stabilnosti u okeanu haosa koji je predstavljala ruska ekonomija.

Upravo ova grana je tada bila glavni donator ruske ekonomije. Ruski stručnjaci kaži da to što ekonomija Rusije nije doživela krah ogromna je zasluga Rema Vjahireva.

Gasprom je bio životno delo Vjahireva, a uspeh je on uspeo da postigne zahvaljujući neobičnom spoju ličnih i profesionalnih svojstava, kažu oni koji su poznavali Vjahireva.

"To je nemoguće učiniti – odvojiti njegova lična svojstva od profesionalnih. Zato što je živoe samo za posao. Da, on je nežno voleo decu i unuke, ali od jutra do večeri je sedeo na poslu – i subotom i nedeljom takođe. On se čitav predavao poslu. To je verovatno njegova glavna crta".

Sa dužnosti predsednika Gasproma Rem Vjahirev je otišao 2001. godine. Smenio ga je Aleksej Miler. Vjahirev nije ostao ni u politici. Nije mu bio potreban javni život.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
Taliano
Forum queen
Forum queen
Taliano


Broj poruka : 1475
Points : 6231
Datum upisa : 23.02.2011

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: s   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime3/1/2013, 11:12

http://www.vesti.rs/Ekonomija/Rusko-srpski-NIS-od-danas-toci-gorivo-u-Bosni.html

_________________
Istina je-veliki sam fan NIISa. I šta je tu loše? Navijam za njih i to ne krijem!!
Nazad na vrh Ići dole
Zmark
Still learning
Still learning
Zmark


Broj poruka : 78
Localisation : Cacak
Points : 255
Datum upisa : 02.09.2010

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/16/2013, 12:26

Baki. V ::
Rupa u budžetu Srbije 75, 91 milijardi RSD udrimile

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=05&dd=16&nav_id=714326

Kakve veze ovo ima sa NIIS ?! Nespamuj temu ...
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/16/2013, 12:28

Što da ne?

Malo da ispumpa pa da uđe na ovim nivoima, vidiš da je i moderator rekao da je ovo OK cena za ulaz...

p.s. Meni je neverovatno kako takve izjave uopšte mogu da se nađu na ovakvoj temi...
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/16/2013, 13:25

Posle preseka za dividendu titanik a posle toga ulazak to je moj recept
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/16/2013, 14:11

Ugovor o saradnji NIS i Sberbanke


Sporazum su potpisali generalni direktor NIS Kiril Kravčenko i predsednik izvršnog odbora "Sberbanke Srbija" Valerij Ovsjanikov.

Potpisivanju je prisutstvovao zamenik predsednika Sberbanke za medjunarodnu saradnju Sergej Gorkov.

"Pozdravljamo dolazak novog 'igrača' na bankarsko tržište Srbije jer to vodi ka porastu nivoa konkurencije i pruža privrednicima i investitorima nove mogućnosti za razvoj poslovanja", ocenio je Kravčenko.

Kako je dodao, Sberbank Srbija ponudila je NIS-u "privlačne uslove saradnje", a NIS će partnerstvo iskoristiti za razvoj poslovanja u Srbiji i Jugoistočnoj Evropi.

Zamenik predsednika Sberbanke Sergej Gorkov izjavio je da Sberbanka ima dugoročne odnose sa naftnim i gasnim kompanijama, i izrazio zadovoljstvo potpisivanjem sporazuma sa NIS.

http://akter.co.rs/26-ekonomija/40225-ugovor-o-saradnji-nis-i-sberbanke.html
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/16/2013, 17:07

Boby ::
Baki. V ::
Citat :
Nije promjena vlasnika, nego promjena računa

Pojasni nama koji ucimo NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 589925

Evo ja cu...postoji mogucnost da se ,recimo sa jednog kastodija prebaci na drugi kastodi,npr rajfajzen kastodi na unikredit kastodi racun,kojem je isti vlasnik,znaci i ako se cini da je trgovano,u stvari nije,samo je prepakovano.

Moram reci da ja ne znam dali je to ovde bio slucaj.

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 422553
Nazad na vrh Ići dole
Red max
Our family
Our  family
Red max


Broj poruka : 280
Points : 1247
Datum upisa : 09.02.2013

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/22/2013, 14:57

NIS će uložiti 182 milijuna eura u gradnju termoelektrane na plin u Pančevu ukupne snage 200 mw.


To je izjavio Nenad Pavlović, direktor za
investicije u NIS-u, uz napomenu kako će radovi biti završeni do 2016.
godine kada se očekuje da će proraditi i magistralni plinovod Južni tok,
koji će prolaziti pored Pančeva.


Termolektrana će biti namjenjana za proizvodnju pare, što će je
koristiti rafinerija i Petrokemija, dok će struja biti „prikopčana“ na
javnu elektro mrežu.
http://www.poslovni.hr/svijet-i-regija/nis-gradi-termoelektranu-241858

_________________
Na burzi moraš biti budala da uspiješ,oni najbolje prolaze,jer samo budale kupuju kad pametne glave crnjače o kraju svijeta i ekonomije....
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/23/2013, 13:11

NIS-ovo otkriće gasa u Vojvodini
http://www.b92.net/biz/nis/vesti.php?nav_id=716122
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/23/2013, 13:32

BojanNS ::
Ja bi lepo sacekao da prodje presek i onda dokupio diskontovane hartije u iznosu koji sam dobio od dividende.To moze biti sutradan ili par dana kasnije, procena bi pala... Naravno, uslov je da imate spreman kesh kojim ce se premostiti period cekanja do isplate div. NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 949669

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 422553
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/24/2013, 14:40

Turci kupuju i Beogradsku berzu?
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=05&dd=24&nav_id=716751

Kakve to ima veze sa NIS - om?
Mod: Bond
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/24/2013, 21:45

Rusija i dalje ohrabrivati ulaganje ruskog kapitala u Srbiji

Putin je najavio da će Rusija i dalje "ohrabrivati" ulaganje ruskog kapitala u Srbiji. Ruski predsednik je najavio da će u NIS biti uloženo još 1,5 milijardi evra i podsetio da će Rusija finansirati 1,7 milijardi dolara za izgradnju Južnog tok

http://rs.seebiz.eu/putin-rusija-i-dalje-ohrabrivati-ulaganje-ruskog-kapitala-u-srbiji/ar-64589/
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/24/2013, 22:29

Tolike investicije i nekorumpiran menadžment su ono što NIIS razlikuje od svih ostalih firmi na Belexu.

Koliko će te razlike uticati na cenu - vreme će pokazati.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2023
Points : 5444
Datum upisa : 07.05.2009

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/24/2013, 22:45

Nekorumpirani naštaši? Ti mora da se šališ...

BTW kolika je tvoja ljubav prema NIS-u?
Jesi sli spreman i život da daš za njega?
od

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/24/2013, 22:54

Umesto da glupo troluješ, bolje daj primer neke srpske firme koja ima viši nivo investicija (čak i relativno, znači u odnosu na vrednost) i nekorumpiraniji menadžment, i ovaj forum će ti, a ja naročito, biti zahvalni.
Nazad na vrh Ići dole
Miros Lav
Just looking
Just looking



Broj poruka : 33
Points : 157
Datum upisa : 30.01.2013

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/24/2013, 23:14

cermet:
Tolike investicije i nekorumpiran menadžment su ono što NIIS razlikuje od svih ostalih firmi na Belexu.

Nema potrebe za korupcijom.Znate kolike su plate viših menadžera NIS-a ?.Nezvanično ,od 1000000 pa naviše.Zašto bi neko pametan rizikovao?

Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/24/2013, 23:17

Naravno, i ta činjenica nimalo ne potire ono što sam rekao.

btw, i dalje tražim firmu koja ima viši nivo investicija i nekorumpiraniji menadžment od NIIS-a. Ako je nađem, razmotriću ulazak u hartije takve firme.
Nazad na vrh Ići dole
Limited011
Old member
Old member
Limited011


Broj poruka : 2023
Points : 5444
Datum upisa : 07.05.2009

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/24/2013, 23:28

Uredu je druže, shvatili smo ne moraš više da ponavljaš.
Niko te ne sprečava da se nakupuješ akcija NIIS-a!
jedrenje

_________________
Henri Kisindžer: “Opasno je biti neprijatelj SAD-a, ali je pogubno biti i njen prijatelj.”
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: c   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/24/2013, 23:30

Pozvah te da nešto pametno kažeš a ti opet troll - čemu to?

Edit:
Malo ti je ton obračanja
prema kolegama iritantan.
Kontroliši se...
Mod D.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: v   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/24/2013, 23:55

Zašto je obrisan moj post da nivo investicija i nekorumpiran menadžment razlikuju NIIS od ostalih firmi na Belexu?

Jel' to zabranjeno da se kaže? Ako jeste, recite da ovde više ne dolazim, jer je onda sasvim očigledno da je ovo pumpa-forum zato što se ni tako notorne činjenice ne smeju izreći.

Takođe sam apelovao da se navede bilo koja druga firma koja je po tim, za dugoročne ulagače veoma važnim kriterijumima bolja od NIIS-a, a i to je obrisano bez ikakvog razloga.

Ako takva firma postoji, slobodno neka se javno navede, biće korisno svima.

Poruka moderatoru: Ako i ovaj moj post neprimereno napadne neki troll onda samo njegov post obrišite. Nemojte brisati sve, jer to i jeste cilj troll-ova.

edit: sad vidim da si mi napisao da sam samozvan PR NIS-a NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 270317

I tu si pogrešio, nisam ja nikakav PR, samo mi navedi bolju firmu, sve vreme to apelujem, i odmah ću da budem njen PR...
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/25/2013, 00:07

sad vidim da si prebacio postove i šta si gore napisao....

Editovano
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/27/2013, 11:29

Citat :
i pored svih tih lepih vesti o NIS-u koje su se pojavile, cena danas ide dole i to samo par dana pred presk

Kako to objasniti? Da li nam to nešto govori?

U ponedjeljak na Wall Streetu zbog praznika se ne radi, možda je zbog tih praznika manje učešće stranih investitora.

http://rs.seebiz.eu/wall-street-pocetak-korekcije-ili-samo-predah-pred-novi-uspon/ar-64691/
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/27/2013, 12:04

Citat :
Država Srbija je pred bankrotom a vi o uštipcima...
Zamrzavanje plata i penzija, moguća devalvacija itd...

Sve to je nebitno ukoliko su tačne tvrdnje da Ispod Vojvodine leži velike količine gasa to će povući strane investitore da ozbiljnije ulažu u NIS tako da ćemo ovu akciju uskoro ponovo videti preko 1000 din.Ulaganje u jednu akciju nije merilo samo trenutno stanje u zemlji nego poslovanje firme i njene mogućnosti za dalji razvoj u budućnosti, što NIS svakako ima.
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/27/2013, 12:31

Citat :
Ako ti dragi kolega mislis da na cenu artije ne utice stanje u zemlji,ti onda nisi na dobrom putu i neces se leba najesti...razmisljaj o tome

Druže moj ja sam u ovu akciju ušao na 620 din pre godinu dana i super zaradio , ni tad stanje u državi nije bilo sjajno da sam se vodio tom logikom ne ulaži kad je stanje u državi teško nebi nikad ništa zaradio.
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/27/2013, 12:39

Bravo za tebe Baki V.
farao
Svi smo radosni i veselo dižemo ruke u vis....

Nek sve propadne, važno je da si ti ušao na 640, šta te gabri!
ajkula

_________________
Prazan listić nije stav!
Izaberi da drugi ne bi birali umesto tebe!
Nazad na vrh Ići dole
Baki. V
Still learning
Still learning
Baki. V


Broj poruka : 124
Points : 624
Datum upisa : 21.01.2013

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/27/2013, 12:45

Idem ja malo na odmor jedrenje



Mod. Srecan put, pisi kad se vratis za 7 dana...
Nazad na vrh Ići dole
Jumbo
VIP
VIP
Jumbo


Broj poruka : 424
Points : 1997
Datum upisa : 25.12.2010

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/27/2013, 17:44

Baki. V ::
Ispod Vojvodine leži Panonsko more gasa
Izvor: Kamatica, Dnevnik, 27.05.2013 8:30

Ispod Vojvodine nalazi se pravo Panonsko more gasa vrednog prema realnim procenama nekoliko milijardi dolara, ali je najveći problem do sada bio kako ga izvaditi. Međutim, sva je prilika da će i ta muka uskoro biti rešena.

Srbija je energetski zavisna zemlja, pogotovo kad je reč o prirodnom gasu, jer se oko 90 odsto potrebnih količina uvozi uz Rusije.

Istovremeno, iz NIS je saopšteno da su primenom nove tehnologije bušenja otkrivena mala gasna ležišta u Banatu, što će doprineti povećanju proizvodnje gasa.

Ispitivanjem jedne od bušotina konstatovano je postojanje dva manja gasna ležišta, a kod druge bušotine su otkrivena tri mala ležišta gasa, koja se trenutno ispituju. Koristeći tehnologiju slim houl, NIS planira da do kraja 2016. godine otvori ukupno oko 25 bušotina.

Inače, prošle godine je u Srbiji, sa 95 bušotina koje su u eksploa taciji, proizvedeno oko 670 miliona kubnih metara prirodnog gasa. Procenjene rezerve gasa u Srbiji iznose oko 30 milijardi kubnih metra, a moguće je da su i veće, što tek treba otkriti.

Iako je, naravno, teško precizno reći kolika je vrednost tih rezervi, može se izvesti pretpostvka.

Naime, ukoliko je nabavna cena kubnog metra gasa koji se uvozi iz Rusije oko 0,4 dolara, ispod površine zemlje leži oko 12 milijardi dolara...
http://www.kamatica.com/vesti/ispod-vojvodine-lezi-panonsko-more-gasa/10356

O ovome sam svojevremeno pričao....istina bog o nafti, ali i jedno i drugo je energent, vrlo često blisko povezan.
Od kad vam je Gasprom u državi, puno toga ćete otkriti o unutarnjem bogatstvu NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 145841 NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 421954
Nazad na vrh Ići dole
insajderxxx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 51
Points : 255
Datum upisa : 27.05.2013

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/29/2013, 13:29

Zanimljivo neko je pred kraj trgovanja kupio negde oko 7000 akcija po ceni oko 950 din, znači da je neko strpljivo čekao da se nagomila ponuda pa da pokupi, videćemo šta će se sutra dešavati.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/29/2013, 13:47

insajderxxx ::

videćemo šta će se sutra dešavati.

Sutra će da pada kiša...

_________________
Kad ima love za šljam, ima da bude i za mene!!
Nazad na vrh Ići dole
Vladulns
VIP
VIP
Vladulns


Broj poruka : 1750
Localisation : novi sad
Points : 6154
Datum upisa : 02.09.2009

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/29/2013, 17:00

Naftna industrija Srbije (NIS) otvorila je u Čačku novu benzinsku stanicu u čiju je izgradnju uloženo 142 miliona dinara.

.........
"Samo od početka ove godine smo širom Srbije izgradili, rebrendirali
i modernizovali 20 benzinskih stanica u šta je uloženo gotovo milijardu
dinara"
, naglasio je Kravčenko.

On je rekao da kompanija,
u cilju očuvanja poverenja potrošača, uvodi nove instrumente lojalnosti
kao što je program "super kartica", napomenuvši da se samo u prve dve
nedelje u ovaj program, koji nudi brojne pogodnosti prilikom kupovine,
uključilo čak 300.000 potrošača.

.......
NIS i "Auto Čačak" su danas lansirali zajednički marketinški program.
Naime, od ponedeljka će na ovoj, kao i na još oko 140 benzinskih stanica
NIS Petrola, kupci sa računima za gorivo od preko 4.000 dinara moći da
ostvare popust do 10 odsto za kupovinu i zamenu delova u svim ovlašćenim
"Škodinim" servisima.
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2013&mm=05&dd=29&nav_id=718173
Nazad na vrh Ići dole
insajderxxx
Still learning
Still learning



Broj poruka : 51
Points : 255
Datum upisa : 27.05.2013

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/30/2013, 10:21

RS dobija prvu naftnu bušotinu

IZVOR: TANJUGPreduzeće Jadran-Naftagas, zajednička firma Naftne industrije Srbije i ruske firme NeftegazInKor, svečano otvaraju prvu istražnu bušotinu u Republici Srpskoj.
Svečanom otvaranju prisustvovaće generalni direktor NIS-a Kiril Kravčenko, zamenik generalnog direktora Zarubežnjefta, majke kompanije NeftegazInKora Aleksandr Jurevič Voronjin i visoki zvaničnici iz Vlade i Predsedništva Republike Srpske, navedeno je u saopštenju NIS-a.
Ministar industrije energetike i rudarstva Republike Srpske (RS) Željko Kovačević u ranijim izjavama banjalučkim medijima rekao je da su na osnovu dosadašnjih ispitivanja locirane dva potencijalna ležišta nafte i gasa - u regionu Posavine i Semberije.

U toku 2012. u istraživanje nalazista je uloženo oko 11,6 miliona konvertibilnih maraka, dok u ovoj godini RS očekuje investiranje dodatnih oko 26 miliona maraka (oko 13,3 miliona evra), objasnio je ministar Kovačević.

Prema rezultatima do sada sprovedenih naftno-geoloških istraživanja, procene su da u RS ima približno oko 50 miliona tona sirove nafte i te procene temelje sa na podacima starim oko 20 godina.

Prošle godine su u okviru istraživanja sprovedena regionalna geofizička ispitivanja na teritorijama opština Novi Grad, Kozarska Dubica, Kostajnica, Prijedor, Oštra Luka, Banjaluka, Čelinac, Laktaši, Doboj, Prnjavor, Lopare, Ugljevik, Bijeljina i Zvornik.

Projekat istraživanja i eksploatacije nafte i gasa zvanično je započeo u RS još septembra 2011. godine kada je potpisan koncesioni ugovor sa ruskim partnerima na period od 28 godina.

Tim ugovorom je predviđena investicija oko 345 miliona maraka (176,4 miliona evra) i otvaranje oko 500 novih radnih mesta u procesu eksploatacije nafte i gasa.
Nazad na vrh Ići dole
Cermet
VIP
VIP



Broj poruka : 304
Points : 1036
Datum upisa : 18.05.2008

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/31/2013, 00:43

Ne sećam se da je odavno na Belexu bilo ovako kontradiktornih opservacija.

Dok je jedan SUTRA koji stalno mrači i oblači optimista i to je poprilično argumentovao, neko savetuje izlazak...
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: NIIS moja najveća ljubav!   NIIS moja najveća ljubav! - Page 5 Icon_minitime5/31/2013, 00:45

Jel tebe stvarno nije više sramota?
Dokle brate mili?

A člana Sutra ostavi na miru on fura fazon koji je nedodirljiv...
titanik

_________________
Prestani da mrziš ako do sebe držiš !
Nazad na vrh Ići dole
 
NIIS moja najveća ljubav!
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-
» NIIS vs AERO
» Naftna Industrija - NIIS 5. DEO
» Naftna Industrija - NIIS 6. DEO

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: AKCIJE NISA - NIIS I ENERGETIKA SRBIJE-
Skoči na: