BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 DEXIV: Analize & Predvidjanja

Ići dole 
+29
Maca
G.Soros
Grom
ivan45
ILoveRoses
Matthew Greenburgh
Dejansss
geogsi
Magi2
Smile
Zopr
Limited011
Slovenac1
Kobe Bryant
C R A Z Y
Vladulns
Fmember
Boby
Aleks
Zeljko
Fast
Ars Vivendi
Dibesto
Momir
Dexiv
Racunarko
l.morlang
Sneki
Admin
33 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/27/2012, 16:54

Ovde vidimo mesečni chart američkog broad stock marketa indeksa S&P 500 (SPX). Secular bear market je počeo 2000. godine i još uvek traje. Ono što se sa ovog charta vidi je zaista zastrašujuće: multi-year Head&Shoulders bearish formacija sa levim ramenom iz 2000. godine, glavom iz 2007. godine, desnim ramenom iz 2012. godine, a u okviru desnog ramena se vidi idealno formirani kompleksni H&S sa dva manja leva ramena. Svaki sekularni bear market od 1900. godine je imao tri washout-a, i ovaj chart govori u prilog trećeg dna blizu nivoa 700, posle čega bi trebalo da otpočne dugogodišnji bull market. Timing trećeg dna? 2013-2014. godina.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/27/2012, 17:42

Pošto si već pisao o tome, ajd uradi za EUR-USD. Moja očekivanja su da može da ide do 1,20, a u nekim okolnostima i niže. Šta kaže tehnička analiza? Može li to sa valutama?
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/27/2012, 20:09

Fast ::
Pošto si već pisao o tome, ajd uradi za EUR-USD. Moja očekivanja su da može da ide do 1,20, a u nekim okolnostima i niže. Šta kaže tehnička analiza? Može li to sa valutama?

Može i sa valutama, naravno, izvinjavam se što tek sad odgovaram, njegov target po ispunjenju bearish rising wedga je 1.03, a po ispunjenju kompleksnog H&S-a 1.19 (prevashodno). Međutim, imajte u vidu da je short interest na njemu ogroman, i da može ispaliti short squeeze rally, ali najviše do 1.28-1.30, nakon čega ga gravitacija dužničke krize opet vuče dole. Chart uskoro.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/27/2012, 20:23

Ako gledate Bearish wedge, po kompleksnom dugogodišnjem H&S-u je 1.03. Pogledajte Bearish rising wedge i kompleksni H&S sa evolucijom od 2001. godine.

Chart sam uploadovao na sendspace, jer je u BMP formatu, samo ga download-ujte i videćete mnogo preciznije, sa linijama trenda.

Link: http://www.sendspace.com/file/hlax25
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/27/2012, 20:57

Hvala! Ne baratam baš ovom terminologijom i "figurama", ali sam skapirao suštinu. Bitne su mi cifre. Ovo potkrepljuje moja očekivanja. Imam neku moju FA i TA sesir Moraću jednog dana i ovo malo da krenem da radim
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/27/2012, 21:01

Zaboravih... Razmišljao sam i ja o jednom "odbijcu" od ovih nivoa, ali sad čitam vesti za EU i SAD i verujem da ga neće biti, jer taman kad počne, stigne neka ubedljivo loša vest iz EU i kreće preokret. Petak je to najbolje pokazao
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/27/2012, 21:07

Fast ::
Zaboravih... Razmišljao sam i ja o jednom "odbijcu" od ovih nivoa, ali sad čitam vesti za EU i SAD i verujem da ga neće biti, jer taman kad počne, stigne neka ubedljivo loša vest iz EU i kreće preokret. Petak je to najbolje pokazao

Pazi - short interest je veliki, pa su short ugovori na EURUSD samo u prošloj nedelji povećani za 21400, skoro history high. Dakle, ako bude vesti o nekoj panevropskoj garanciji bankarskih depozita ili većoj intervenciji ECB, može izazvati short squeeze (kada se šortovi pokrivaju u paničnoj reakciji), ali po mojoj proceni samo do 1.28, onda će ga mučna situacija u EZ opet povući nadole. To je prosto socioekonomija tržišta, u jakim oversold stanjima reagije odbijanjem, a zatim se fundamentalno i tehnički vraća na stare nivoe, i probijajući ih pravi nova dna.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/27/2012, 21:14

Fast ::
Hvala! Ne baratam baš ovom terminologijom i "figurama", ali sam skapirao suštinu. Bitne su mi cifre. Ovo potkrepljuje moja očekivanja. Imam neku moju FA i TA sesir Moraću jednog dana i ovo malo da krenem da radim

Veruj mi, nije lako. Morao sam da pročitam tri knjige na engleskom da bih uopšte pomislio da ovo mogu da radim na NYSE - Murphy, "Technical Analysis of Financial Markets", Edwards and Magee, "Technical Analysis of Stock Trends" i Kirkpatrick, "Technical Analysis, 2 Edition". Nije lako. Ovim poslednjim odbijanjim svi vodeći indeksi NYSE su potvrdili svoje bearish pattern-e, i dodatno uleteli u vrlo ružne Bear Pennante (konsolidacija pred novi pad). Na S&P 500, Nasdaq Composite i DJIA su vidljivi i bear flag-ovi. Tehnička struktura Dow Jones indeksa je potpuno srušena, a vidljiva je i evolucija pattern-a Three Peaks and a Domed House (sutra više o tome).
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/27/2012, 22:32

Sad sam pogledao detaljnije i nedeljni chart valutnog para EURUSD, zaista izgleda užasno: kompleksni Head and Shoulders pattern sa dva leva i dva desna ramena, target 1.03. Imate linije trenda sve od 2007. godine, i vidite kako se kretala vrednost valutnog para, uključujući i recesiju 2007-2009. godine. Pored toga, EURUSD se od maja 2011. godine kreće u vidljivom i ubedljivom downtrend kanalu, a dnevni i nedeljni chart pokazuju jasni MACD sell signal.

Link: http://www.sendspace.com/file/g0mkf6
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/27/2012, 23:16

Hvala na trudu!
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/27/2012, 23:27

No problem :) More to come...
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/28/2012, 00:55

ipak sve ove analize smatram pretencioznim,tj,to su samo preko okeanska ocekivanja trzista,mogucim izlaskom grcke iz eu zone i posledicama koje one sa sobom nose(spanija portugal)
U vasoj analizi EU deluje zaista potpuno Bespomocno,a ja mislim da ipak nije tako
Ovde jeste u sustini, u pitanju samo sukob dva koncepta,i nacina resavanja krize koji je zapravo US izazvala 1971 odustajanjem od zlatne podloge u novcu,zarad statusa svetske trgovinske valute,citaj/brzina stampanja USD je jednaka brzini stampaca(print per min)eh sad...

Sto se EU tice,sukob ostaje na odnosu ECB I FED ,hoce li ECB prihvatiti do kraja inflatornu politiku Fed/a i samim tim sve dovesti u neku ravnotezu,sto se duboko kosi sa nemackim mentalitetom,nacinom sticanja dohotka,privredjivanja uopste...a sada kao za posledicu imamo ova unutrasnja trvenja unutar EU
Kako ce se to razresiti ostaje da vidimo

P.S. Sve ovo ne znaci opstanak unije u trenutnoj korelaciji odnosa/naprotiv,grcka je na nivou 5% GDP EU,njeno napustanje ce biti kontrolisani bankrot,i to je sve,bez holiwood pompe,a preterivanja sa druge strane okaena su ocigledna,zarad ocuvanja sopstvenih pozicija,ali i to je sve poznato, i vec ukalkulisano
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/28/2012, 06:23

ivan45 ::
ipak sve ove analize smatram pretencioznim,tj,to su samo preko okeanska ocekivanja trzista,mogucim izlaskom grcke iz eu zone i posledicama koje one sa sobom nose(spanija portugal)
U vasoj analizi EU deluje zaista potpuno Bespomocno,a ja mislim da ipak nije tako
Ovde jeste u sustini, u pitanju samo sukob dva koncepta,i nacina resavanja krize koji je zapravo US izazvala 1971 odustajanjem od zlatne podloge u novcu,zarad statusa svetske trgovinske valute,citaj/brzina stampanja USD je jednaka brzini stampaca(print per min)eh sad...

Sto se EU tice,sukob ostaje na odnosu ECB I FED ,hoce li ECB prihvatiti do kraja inflatornu politiku Fed/a i samim tim sve dovesti u neku ravnotezu,sto se duboko kosi sa nemackim mentalitetom,nacinom sticanja dohotka,privredjivanja uopste...a sada kao za posledicu imamo ova unutrasnja trvenja unutar EU
Kako ce se to razresiti ostaje da vidimo

P.S. Sve ovo ne znaci opstanak unije u trenutnoj korelaciji odnosa/naprotiv,grcka je na nivou 5% GDP EU,njeno napustanje ce biti kontrolisani bankrot,i to je sve,bez holiwood pompe,a preterivanja sa druge strane okaena su ocigledna,zarad ocuvanja sopstvenih pozicija,ali i to je sve poznato, i vec ukalkulisano

Ja Vam ne mogu ništa drugo odgovoriti, nego da Vas uputim na definiciju tehničke analize. Da se okoristim rečima osnivača Dow teorije, Marka Dow-a: "Kakve god da su informacije o nekoj hartiji od vrednosti, nekoj klasi imovine, uključujući tu i tračeve, mišljenja, razmišljanja lišena svake logike, racionalne analize, postoji jedna jedina precizna informacija kojoj možete verovati, a to je cena na tabli." Dakle, ta cena je presek skupa Venovih dijagrama svih mogućih informacija o datoj klasi imovine, i analitički tehničar, gledajući u chartove, upravo tako i razmišlja. Patern-i (matrice) koje se razvijaju govore o mogućem budućem kretanju tržišta, ali ništa u životu nije 100% sigurno, i za sve postoji određeni procenat verovatnoće.

Eto, jutros se na elektronskim berzama širom sveta događa ono o čemu sam pisao sinoć: rebound valutnog para EURUSD na vrednost 1.26, zbog prilično neodređenih vesti o tome da su pro-bailout partije opet zadobile prevagu u istraživanjima javnog mnjenja za nove izbore u Grčkoj. To je jedini razlog. Danas su u SAD berze zatvorene zbog praznika (Memorial Day), a gde će se u real trading-u otvoriti sutra - ostaje da vidimo (US stock market fjučersi su u solidnom plusu, ali to su samo ugovori, i nemaju veze sa real time trading-om u periodu 9.30-16.00 EST na NYSE).

Hvala na diskusiji.
Nazad na vrh Ići dole
ILoveRoses
VIP
VIP
ILoveRoses


Broj poruka : 178
Points : 377
Datum upisa : 08.02.2010

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/28/2012, 08:24

Dejane, hvala još jednom na analizi!

Evo, gubitnik i prenemagalo (Bota) je najavio da bi, eto, mogao da bude mandatar vlade ako...
Videćemo da li će taj info biti okidač da dinar počne naglo da jača.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/28/2012, 08:37

ILoveRoses ::
Dejane, hvala još jednom na analizi!

Evo, gubitnik i prenemagalo (Bota) je najavio da bi, eto, mogao da bude mandatar vlade ako...
Videćemo da li će taj info biti okidač da dinar počne naglo da jača.

Nema na čemu. Videćemo zvaničan kurs NBS na kraju dana. Apsolutno ne verujem da bi formiranje nove Vlade Srbije moglo da utiče na "smirivanje" kursa dinara i njegovo jačanje prema drugim svetskim valutama. Ovaj pad je pre svega izazvan makroekonomskim problemima koje su daleko izvan svih sfera mogućnosti domaće administracije.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/28/2012, 11:23

Evo razloga (pored fundamentalne oluje koje se gomila ispred nas) zbog kojih će se dogoditi i treće dno u sekularnom bear marketu koji traje od 2000. godine. Videćete 4 chart-a 4 velika sekularna bear marketa od 1881. godine do danas na NYSE, svaki je imao tačno tri dna, a poslednji sekularni bear market od 2000. godine do danas samo dva dna. Treće dno stiže, to se jasno može videti i iz mesečnog charta indeksa S&P 500 koji sam već objavio.

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 403065-13379235368107927-Eric-Parnell_origin

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 403065-13379235586123543-Eric-Parnell_origin

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 403065-13379235721606026-Eric-Parnell_origin

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 403065-1337923583893975-Eric-Parnell_origin

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 403065-13379235967031088-Eric-Parnell_origin
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/28/2012, 11:46

I evo analize dnevnog chart-a američkog broad indeksa akcija S&P 500 (SPX): prvo se vidi Bearish Rising Wedge koji je bio u igri od 4. oktobra sve do market top-a koji je postavljen 2. aprila na 1422 intraday. Paralelno je od marta teklo formiranje Head&Shoulders pattern-a. Čim je početkom maja SPX srušio Rising Wedge, usledio je brzi washdown do 1292 (posle probijanja neckline formiranog H&S-a), i zatim odbijanje na 1330, ali je u tom odbijanju SPX ušao u opasan Bear Pennant (konsolidacioni period pred nastavak downtrend-a), i ispod 1340 Bear Pennant savršeno funkcioniše, sa prvim retestom nivoa 1292 (closing price od 27. oktobra 2011.), a zatim udarom na 200 DMA koja je trenutno na 1282. Eventualnim uverljivim probijanjem ovog nivoa (potrebna je konfirmacija na nedeljnom nivou, dakle zatvaranje ispod 200 DMA u petak, generalno rečeno) sledeći nivo je 1256, sa malim potencijalom da zaustavi indeks; mnogo jača podrška sedi na 1217, što je 61.8% retracement pomeraja od 4.oktobra. Međutim, ispod 200 DMA bearsi u potpunosti kontrolišu indeks.

Link: http://www.sendspace.com/file/l3la62
Nazad na vrh Ići dole
Slovenac1
VIP
VIP
Slovenac1


Broj poruka : 2523
Localisation : Ljubljana
Points : 6095
Datum upisa : 04.01.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/28/2012, 12:28

Pa sve te slike Bear marketa zavise od razdoblja koji uzmeš, ako bi uzeo razdoblje od 1980 do danas onda bi imali več tri dna, poslednji u 2009 i od tada može početi dugogodišnji bull market?
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/28/2012, 13:20

Slovenac1 ::
Pa sve te slike Bear marketa zavise od razdoblja koji uzmeš, ako bi uzeo razdoblje od 1980 do danas onda bi imali več tri dna, poslednji u 2009 i od tada može početi dugogodišnji bull market?

"Slike" bear marketa tačno zavise od definicije istog (linija trenda i drugih parametara), prema tome ne mogu se uzeti proizvoljno. Između 1983. i 2000. godine je postojao sekularni bull market (opet po osnovu definicija linija trenda, kao potpuno uzlazni market sa minimalnim korekcijama, iz čega jedino odskače "Black Monday" 1987. godine, ali je on bio jedan dan u ciklusu od 17 godina), što se može videti iz mesečnog charta indeksa S&P 500 koji je objavljen juče. Drugo dno sekularnog bear marketa je bilo 2009. godine, očekuje nas treće dno, nakon čega počinje sekularni bull market. Bear i bull marketi nikad ne traju duže od 20 godina, po tvojoj računici bi to bilo 27 godina, da ne spominjem da si prosto umetnuo sekularni bull market između dva sekularna bear marketa (kao deo grandioznog bear marketa).

Predlažem da ne praktikujete wishful thinking, već da se pripremite za washdown do trećeg dna, a zatim mirno sačekate stvaranje novog, stabilnog, dugogodišnjeg sekularnog bull marketa.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime5/28/2012, 22:29

Sutra: Triple Top na Dow Transportation Indexu i njegova veza sa Dow Jones Industrial Average Indexom, Prinosi na desetogodišnje obveznice američkog Trezora i Three Peaks and a Domed House pattern.
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/5/2012, 16:42

Dexiv

Sudeci po karti Secular bear marketa od 2000/te na ovamo koju si gore postavio, zar nije onda moguce da nam drugo dno tek sledi, a za njim tek i trece,s obzirom da tvrdis da bear i bullmarketi ne traju duze od 20 god,uzeo si razdoblje od 2000 sto znaci da ima vremena...
Kao primer onoga sta sam hteo da kazem imas kartu secular bear marketa iz perioda 68`/88 gde je dno 80`na 81 takodje bilo na oko 300 poena ali je iza njega tek par god kasnije usledilo trece?

Jeste pitanje pesimisticno i ne bih naravno voleo taj razvoj dogadjaja,samo hocu da utvrdim da li analiza ovakvih istorijskih kretanja moze doneti dublju pouku osim generalnih down/up trendova?
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/5/2012, 17:16

ivan45 ::
Dexiv

Sudeci po karti Secular bear marketa od 2000/te na ovamo koju si gore postavio, zar nije onda moguce da nam drugo dno tek sledi, a za njim tek i trece,s obzirom da tvrdis da bear i bullmarketi ne traju duze od 20 god,uzeo si razdoblje od 2000 sto znaci da ima vremena...
Kao primer onoga sta sam hteo da kazem imas kartu secular bear marketa iz perioda 68`/88 gde je dno 80`na 81 takodje bilo na oko 300 poena ali je iza njega tek par god kasnije usledilo trece?

Jeste pitanje pesimisticno i ne bih naravno voleo taj razvoj dogadjaja,samo hocu da utvrdim da li analiza ovakvih istorijskih kretanja moze doneti dublju pouku osim generalnih down/up trendova?

Pa zar nije vidljivo da je secular bear od 2000. godine već imao dva dna, 2002. i 2009.? Treće dno nailazi, a da li će biti ispod ili iznad dva prethodna, ostaje da se vidi. Najmučnija situacija bi bila da se pad produži na 2-3 godine, a najbolja da se desi brzo, u roku 6-12 meseci.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/5/2012, 17:50

Današnji sastanak G-7 je pokazao ogromno neslaganje na relaciji Nemačka-Francuska/Italija. Španija traži evrobondove, Nemačka, Holandija, Švedska i Finska odbijaju. Nemačka pokušava da Španiju natera u bailout, čemu se ovi opiru. Očito je da će obustaviti intervenciju na španskom bond marketu da bi postigli taj cilj. Sutra ECB, prekosutra svedočenje šefa FED-a Bernankija pred Kongresom.
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/5/2012, 17:59

Nismo se razumeli,ko je drugo dno iz 2009 oznacio kao drugo kad zapravo moze biti i prvo?Ako smo tek na pola cilkusa secular bear marketa...
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/5/2012, 18:07

ivan45 ::
Nismo se razumeli,ko je drugo dno iz 2009 oznacio kao drugo kad zapravo moze biti i prvo?Ako smo tek na pola cilkusa secular bear marketa...

Prvo dno je bilo u oktobru 2002, secular bear je počeo 2000, i nismo na polovini, već u poslednjoj trećini. Ne može dno iz 2009. biti prvo kad su vidljiva dva velika dna na mesečnim chart-ovima.
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/11/2012, 00:00

@Dexiv

Nešto sam kontao u vezi USD vs EUR. Imajući u vidu najnovije dogadjaje, korigovao sam moju procenu i mislim da će se vrteti do 1.20. Ispod može ići samo ako bude nekih novih eskalacija, ali mislim da je tržište to već ugradilo u paritet. Baš me interesuje reakcija na 100 milijardi za španske banke. Postoje vrlo zanimljivo jer se sa inverznim ETF na NYSE sad dodatno zaradjuje kroz jačanje dolara :-) Videćemo dokle će da traje
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/12/2012, 23:03

Fast@

Covek je jasno napisao na nekoj temi, da ce to ici do pariteta...
Nazad na vrh Ići dole
Fast
VIP
VIP
Fast


Broj poruka : 745
Points : 2372
Datum upisa : 21.04.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/13/2012, 12:29

ivan45 ::
Fast@

Covek je jasno napisao na nekoj temi, da ce to ici do pariteta...

Do kog pariteta? Postoje raziličiti pariteti ... Nije ni bitno. Imam neki svoj stav, ali volim da ga testiram kroz mišljenje drugih. Čoveka nema da to tehnički analizira i to je to
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/14/2012, 07:55

Tu sam, izvinjavam se zbog odsustva, ali NYSE prosto obuzme trejdera kompletno, posebno ako ste daily/swing trader.

Chart-ovi su počeli da se menjaju. Najnoviji podaci iz COT (Commitment of Traders) Eurodollar charta, koji se dobija sklapanjem informacija sa sajta Vlade SAD http://www.cftc.gov/MarketReports/CommitmentsofTraders/index.htm i to sa pomerajem od 52 nedelje pokazuju da su veliki komercijalni trejderi počeli da zauzimaju masivne net long pozicije.

Ok, a šta je to COT Eurodollar chart? To nije EURUSD u smislu valutnog para, već dolarski depoziti denominovani u evrima u evropskim bankama. Samo dve stvari su na berzi bitne, sve ostalo je šum: 1) Koliko novca ima na berzi, 2) Koliko taj novac želi da bude investiran.

Chart guru Tom McClellan je otkrio vezu COT Eurodollar - S&P 500 pre 15 godina, i od tad je uspešno koristi za tajmiranje marketa. Kako? Prosto, ono što su komercijalni trejderi radili pre tačno godinu dana, prvo prolazi kroz finansijski sistem, i kao talas likvidnosti stiže na stock market tačno posle godinu dana.

OK. Kako oni ovo znaju? Zar nisu čuli da se Evrozona raspada, i da će sve tamo da se istopi? Nemam pojma šta znaju, ali vidim šta rade s njihovim novcem. Tenzija je velika, jer slede grčki izbori+sastanak G-20 preko vikenda+FOMC 20-21. juni, gde se očekuje neka vrsta nove monetarne akomodativne politike (direktna monetizacija preko QE3, ili nastavak Operacije Twist kao "sterilisanog" QE, tek će se videti, ja mislim da će to pre biti QE sa MBS, jer FED nema mnogo obveznica na kratkom kraju koje bi prodao), tako da market pravi tzv. elipsoidni klaster - obično uvod u nastanak novog trenda, a novi trend podržava i inverzni Head&Shoulders na S&P 500 (kao i na drugim velikim indeksima). Zlato (GLD) doživljava konvergenciju 4 značajna eksponencijalna pokretna proseka, što govori o monetarnim očekivanjima. Dakle, na šta se klade veliki komercijalni trejderi? Klade se na povoljan ishod grčkih izbora (vlada ND+PASOK), QE3 i neku vrstu Eurobondova. Long euro bi bio ultimativan contrarian trade u ovom trenutku (long GLD i masivan shift u akcije). Pozajmica EU Španiji preko sistema FROB uopšte nije tako loša kao što se misli - 5 godina gratis koji se pretvaraju u 15 godina, direktna rekapitalizacija španskih banaka, što bi trebalo da da dovoljno vremena EU da osnaži odbrambene sisteme u slučaju prinudnog izlaska neke zemlje iz evrozone. Ovaj trend bi trebalo da se održava do predsedničkih izbora u SAD, kad COT chart-ovi pokazuju masivan prelazak komercijalnih trejdera u net short pozicije. Kako ovo preklapanje sa SP 500 izgleda, pogledajte na dva charta:

https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/545/edcot.gif/


https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/705/edcot2012.gif/

Na kraju, kako će se sve ovo odraziti na dinar? U slučaju privremenog prigušenja deflatornog pulsa, kurs dinara bi trebalo da se smiri prema dolaru, ali da nastavi da kliza prema evru, uz povremene intervencije NBS. I chart EURUSD pokazuje Inverzni HS koji bi mogao da par odvede na kotu 1.35 (masivni short squeeze, jer je short interest na EURUSD na istorijskom maksimumu, tako da se može dogoditi pokrivanje epskih razmera), ali dugoročni EURUSD chart pokazuje target 1.03. U bilo kom slučaju, dinar je u velikoj opasnosti.
Nazad na vrh Ići dole
Grom
Our family
Our  family



Broj poruka : 154
Points : 496
Datum upisa : 29.06.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/14/2012, 09:50

Dexiv ::
...Kako oni ovo znaju? Zar nisu čuli da se Evrozona raspada, i da će sve tamo da se istopi?
Nemam pojma šta znaju, ali vidim šta rade s njihovim novcem. ...

Ni ja 'nemam pojima šta znaju', a nisam ni 'čuo da se Evrozona raspada'.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/14/2012, 11:46

Prinosi na španske 10-godišnje obveznice su upravo prešli 7%, a u trenucima najveće panike prošle godine su bili 6.8%. Marketi surovo kažnjavaju Španiju, i momenat katarze (verovatne kapitulacije na NYSE) ne može biti daleko.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/14/2012, 11:54

Grom ::
Dexiv ::
...Kako oni ovo znaju? Zar nisu čuli da se Evrozona raspada, i da će sve tamo da se istopi?
Nemam pojma šta znaju, ali vidim šta rade s njihovim novcem. ...

Ni ja 'nemam pojima šta znaju', a nisam ni 'čuo da se Evrozona raspada'.

Pokušao sam da se našalim, više na račun COT Tradera. A da ti nemaš pojma šta oni znaju, to verujem.
Nazad na vrh Ići dole
Grom
Our family
Our  family



Broj poruka : 154
Points : 496
Datum upisa : 29.06.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/14/2012, 12:13

Dexiv ::
...A da ti nemaš pojma šta oni znaju, to verujem.

Videli smo ovde u'šta ti sve veruješ i šta si sve prognozirao.
Nazad na vrh Ići dole
Dexiv
Old member
Old member
Dexiv


Broj poruka : 1297
Points : 2387
Datum upisa : 27.11.2008

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/14/2012, 12:20

Grom ::
Dexiv ::
...A da ti nemaš pojma šta oni znaju, to verujem.

Videli smo ovde u'šta ti sve veruješ i šta si sve prognozirao.

Kao na primer? Nema veze u šta ja "verujem", ovo nije crkva. A NYSE je očito nedostupan pojam za one niže duhom (mada je njihovo carstvo nebesko, tako da si s te strane siguran).
Nazad na vrh Ići dole
ivan45
VIP
VIP
ivan45


Broj poruka : 171
Points : 464
Datum upisa : 04.12.2011

DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: DEXIV: Analize & Predvidjanja   DEXIV: Analize & Predvidjanja - Page 5 Icon_minitime6/14/2012, 12:21

I chart EURUSD pokazuje Inverzni HS koji bi mogao da par odvede na kotu 1.35 (masivni short squeeze, jer je short interest na EURUSD na istorijskom maksimumu, tako da se može dogoditi pokrivanje epskih razmera), ali dugoročni EURUSD chart pokazuje target 1.03.

Ova prognoza deluje kao prilika .:)...Sta podrazumevas pod dugorocnim>eur /usd? Godina, dve?

Nazad na vrh Ići dole
 
DEXIV: Analize & Predvidjanja
Nazad na vrh 
Strana 5 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: Sve vrste berzanskih analiza-
Skoči na: