BELEX Club
BELEX Club
BELEX Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
BELEX Club

Ekonomski Forum
 
PrijemTABLEEventsPublicationsTražiRegistruj sePristupi
 

 Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?

Ići dole 
+43
maxxxii
beaglle
capriolo
goxi
Roman Abramovich
Teletrader
Vladulns
Smile
Steve McQueen
Big Mile
Dragot
Limited011
Jumbo
Boby
real_finanza
GogaAna
Popaj
Slovenac1
pepsiman
Nik
Pekoilic
Atomski mrav
Ceras
Prokuplje
Bond
Taliano
Zoranecc
Dmitar
Aleks
Boranija
MYSTIC021
hey-ho
Rogy
Dusan
Banaćanin
Momir
BBrroo
Ars Vivendi
Sneki
bonum.mm
Greta
BoS
Maca
47 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime10/23/2010, 21:03

Правни статус комисије    
14.01.2007.  
Комисија за хартије од вредности је независна и самостална организација Републике Србије, основана 16.фебруара 1990. године. Комисија има пет чланова, укључујући и председника Комисије, које на предлог надлежног радног тела за послове финансија Народне Скупштине Републике Србије, бира и разрешава Народна Скупштина Републике Србије. Комисија одлучује на седницама, које води председник Комисије или члан Комисије ког он одреди. Радом стручне службе Комисије руководи секретар Комисије.
Комисија за хартије од вредности је одговорна за законито функционисање тржишта хартија од вредности, са циљем заштите инвеститора и обезбеђивање правичности, ефикасности и транспарентности тог тржишта. У том смислу, Комисија врши надзор над применом:

1) Закона о тржишту хартија од вредности и других финансијских инструмената („Службени гласник РС“, бр. 47/2006) при чему део  послова из надлежности прописане чл. 220. овог Закона обавља као поверене послове;

2) Закона о преузимању акционарских друштава („Службени гласник РС“, бр. 46/2006);

3) Закона о инвестиционим фондовима („Службени гласник РС“, бр. 46/2006)

За обављање послова из своје надлежности, Комисија је одговорна Народној Скупштини Републике Србије

Ljudi, kako ste zadovolji radom ovog tela?

Da li mislite da oni NEŠTO rade?
Da rade u korist investitora?
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime10/24/2010, 07:35

"Da li mislite da oni NEŠTO rade?
Da rade u korist investitora?"

Nažalost da - u korist tajkuna-investitora, gangstera-investitora i u korist pojedinaca iz vlasti koji zloupotrebljavaju svoj položaj. :zid:
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime10/24/2010, 11:31

Slučaj Mineco i Fidelinka sa sve "nepoznatim vlasnicima" bila bi lepa tema za bar jednu Skupštinsku raspravu. Na tom slučaju se najbolje vidi kako radi Komisija za hartije od vrednosti.
Pošto Komisija za svoj (ne)rad odgovara Narodnoj skupštini republike Srbije, to je još jedna od adresa kojoj se možemo obratiti. Poslati dopis svim poslaničkim grupama o saznanjima koja imamo vezano za ovaj slučaj.

TUCA

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
bonum.mm
Moderator
bonum.mm


Broj poruka : 479
Points : 1233
Datum upisa : 28.11.2007

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime10/25/2010, 11:21

Štimac: Akcije na berzi kvalitetne
25. oktobar 2010. | 08:32 | Izvor: Tanjug
Beograd -- Oporavak srpskog tržišta kapitala vidljiv je od početka godine, a na berzi ima dovoljno kvalitetnih hartija od vrednosti, kaže Milko Štimac.



Predsednik Komisije za hartije od vrednosti je naveo i da je primetan povratak stranih investitora.

"Oporavak tržišta kapitala je vidljiv, berzanski indeks je sada duplo veći nego u trenucima kada je kriza bila najača. Trenutno na tržištu kapitala imamo lagan ali stabilan oporavak", ocenio je Štimac.

Novi zakon bi trebalo da da zamajac stvaranju i regionalnog tržišta koje je, smatra Štimac, realna i sprovodiva ideja u praksi.

On je podsetio da su regulatori trižišta kapitala u regionu već održali tri zajedničke konferencije sa namerom da se dogovore o daljim smernicama za stvaranje zajedničkog tržišta a da bi do kraja godine zemlje zainteresovane za taj projekat trebalo da potpišu i zajedničko Pismo o namerama.

Predsednik Komisije za hartije od vrednosti rekao je da domaće tržište raspolaže sa dovoljno kvalitetnih hartija od vrednosti. Osim što su se nedavno pojavile akcije NIS-a, u narednom periodu pojaviće se i akcije drugih javnih preduzeća poput Aerodroma Beograd, Telekoma...

"Na našem tržištu ima dosta kvalitetnih akcija. To su akcije koje se nalaze na kontinuiranom trgovanju, a tržiste ih je izdvojilo kao kvalitetne hartije od vrednosti čim su likvidne", ocenio je on.


"Sa podelom akcija NIS-a, dobili smo potencijalno masovno akcionarstvo. Značajna je činjenica da, kada su podeljene akcije NIS-a, ljudi nisu masovno krenuli da ih prodaju. Svi čekaju bolju cenu ili bolju priliku, ali svi su oprezni i shvatili su da su akcije kapital i imovina isto kao stan ili dedovina", naveo je Štimac.

Na pitanje, da li je Komisija zahvaljujući uspostavljanju oštrijih procedura poslovanja i donošenjem pravilnika uspela da bolje kontroliše moguću pojavu 'prljavog' kapitala na berzi, Štimac je podsetio da su po važećom zakonu ovlašćenja Komisije značajno sužena.

"Novim zakonom će Komisija dobiti veća ovlašćenja da ono što je do sada privredni prestup bude kvalifikovano kao krivično delo manipulacije sa cenom. Komisija je do sada sarađivala tesno i sa Upravom za sprečavanje pranja novca i odeljenjem u MUP-u koje se bori protiv organizovanog kriminala i sa Tužilaštvom", kazao je Štimac.

On je dodao i da 'u ovom trenutku imamo bar dva do tri slučajeva' u kojima se sumnja da je reč o 'prljavom novcu' koja su direktno prosleđena nadležnim državnim organima radi sprovođenja istrage.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2010&mm=10&dd=25&nav_id=467561
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime10/25/2010, 20:19

Ovaj je zreo za hapšenje!!
Šta uopšte radi ta komisija?

Ako već nisu mogli na Fidelinki da "provale" da se radi o povezanim licima, bar su mogli na Alfi da reaguju...

Milko Štimac je prodana duša, uzima svoju platicu (koja nije mala) i kad ga
pritisnu kao oko Knjaz Miloša, iznenada mu "pozli" :bla:

Pa dajte nekog s jačim stomakom, ko ima hrabrosti ...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime10/26/2010, 21:54

BEOGRAD - Savet za borbu protiv korupcije objavilo je da je Vladi Srbije dostavio izveštaj o privatizaciji i poslovanju "Srboleka", u kome je ukazao da je njegov vlasnik Jovica Stefanović Nini nezakonito stekao akcije preduzeća.

Savet je u izveštaju naveo da je "prethodnih godina pratio slučaj "Srbolek" kao karakterističan primer kršenja prava malih akcionara i njihove nemogućnosti da zaštite svoju imovinu od samovolje najvećeg akcionara".

"Tužilaštvo je povodom ove krivične prijave podnelo zahtev za prikupljanje obaveštenja Direkciji policije, međutim policija još nije dostavila izveštaj", podsetio je Savet za borbu protiv korupcije.

To državno telo je preporučilo "Vladi da razmotri zbog čega institucije nadležne za zaštitu ovih prava ne rade po zakonu, ili rade sporo, i da im omogući uslove da obavljaju poslove iz svoje nadležnosti nezavisno od pritisaka, kao i da analizira nedostatke u propisima zbog kojih regulatorna tela ne mogu da spreče samovolju najvećih akcionara u akcionarskim društvima".
Nazad na vrh Ići dole
Ars Vivendi
VIP
VIP
Ars Vivendi


Broj poruka : 2785
Points : 7943
Datum upisa : 21.01.2009

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime2/19/2011, 09:14

Evo još jedne akcije na kojoj imamo jasno povezana lica, kao na listu "Novosti" (Beko), Mile Jerković sa svojom ćerkom na delu:
PPSE - Poljoprivreda a.d. , Senta
Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? 3047543ce9

контроверзни бизнисмен Миле Јерковић и његови сарадници, иако нису учесници у лицитацији, пропуштени су на улаз из Поштанске улице у пратњи његовог обезбеђења које ужива од МУП-а као заштићени сведок у познатом случају „Шарић„.

http://www.dnevnik.rs/sr-lat/node/23125


Koliko ima ovakvih slučajeva?
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime2/19/2011, 10:25

Ars Vivendi ::
Koliko ima ovakvih slučajeva?
Mnogo je lakše prebrojati koliko ih nema. lale
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime3/22/2011, 19:41

Da vidimo... kafa

Elem, igrom (ne)sretnog slučaja (volim da se družim s ljudima love3 ) imala sam prilike da razgovaram s nekim osobama koje rade u gorepomenutoj instituciji (volim i da zujim po gradu - šta ću, ne drži me mesto)!!

I tako... reč po reč, dodjosmo na temu ŠTA ONI RADE??? cekic

Dakle, na pitanje, pa dobro BRE, jel vi vidite ta silna povezana lica, što nešto ne preduzmete? Jel se plašite, jel vam ne daju da radite svoj posao, šta, bre???

Odgovor se sveo (parafraziram) ma mi ne možemo sve da pratimo (???) i ako znaš nešto prijavi nam, nema frke, ako je osnovana pritužba i još uz neki dokaz (ali anonimne prijave se ne uzimaju u obzir) mi pokrećemo postupak i donosimo rešenje... Suspect

OK. Dakle kao javni tužilac u slučaju Fidelinke: čovek nije (bar meni) još ni odgovorio šta namerava s mojom krivičnom prijavom (kažu da nema šanse da je baci u korpu za otpatke!!), oni reaguju SAMO ako im neko skrene pažnju na nešto....

Prate malo ko s kim trguje i uživaju.. (kao nema ih dovoljno)??

E, pa ja sam im (neću da kažem o kojoj akciji se radi) poslala PRIJAVU o jednoj akciji (za koju svi znaju da ima više firmi koje su medjusobno povezane al ponude za preuzimanje nema) pa sad da vidimo!
Dala sam im i imena firmi i vlasnike i datume ko je s kim kada trgovao...

I gle čuda?? Odgovorili su mi! Zahvalili se i rekli da je "predmet" otvoren, tj. da su kolegi xy dali predmet na kojem on radi!!! Like a Star @ heaven

Sad čekam...

Zakljućak: Pišite im! Ne budite lenji. Ako se niko ne buni oni spavaju svoj zimski san...
Slušam ceo život kako su Srbi hrabar narod, ali koliko vidim, čim se treba lično za nešto zauzeti, svi postaju kukavice (ali vole da kukaju) - vidi Jugoremedija!!

Prijavite ovde sve što mislite da treba! Sva povezana lica i sumnjive trgovine:
http://www.sec.gov.rs/index.php?option=com_contact&task=view&contact_id=32&Itemid=136

P.S. Obaveštavam vas ako uskoro dobijem info od K. za HOV!
a nadam se, ipak... sesir Obećali su mi!!!

A ako me ne "ispoštuju" - zna se: osveta će biti surova, imena, podaci, datumi, citati zakona i NARAVNO - krivična prijava!!!
comp

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime3/23/2011, 17:43

Sneki ::
Da vidimo... kafa

Elem, igrom (ne)sretnog slučaja (volim da se družim s ljudima love3 ) imala sam prilike da razgovaram s nekim osobama koje rade u gorepomenutoj instituciji (volim i da zujim po gradu - šta ću, ne drži me mesto)!!
......
......

Iz svega ovoga zaključujem, da treba da menjaš s kim se družiš
i razgovaraš, dok ne nabasaš na prave osobe.
I zato je dobro što te ne drži mesto.

Ma kakvi, jednom sam ja negde na nekom forumu pisao
kada su bile one dokapitalizacije pre izlaska na berzu,
( seti te se pre koliko godina je to bilo)
i ja ko dete Grujica pitam šta rade institucije i učeni ljudi,
i lepo mi čovek, vidim upućen al korektan i razume moju naivu,
objasni da ti učeni i iz institucija honorarno savetuju
ove za rupe u propisima i da su im oni glavni stručni šaptači za marifetluke.




Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime3/23/2011, 19:06

Bro,
možda je tačno to oko honoraraca... ne znam!

Ali ubijaju me te ideje da ne vredi ni probati!
Cela Srbija je nezadovoljna, ali malo je onih koji su STVARNO probali da se žale, da insistiraju na svojim pravima. Uglavnom se javljaju ljudi koji se ili plaše (mada mi nije jasno čega) ili one sveznalice koje unapred pokušavaju da osujete svaki pokušaj drugih ljudi.

Ne znam, videćemo, ne želim da kritikujem ako se nisam lično uverila da se radi o korupciji, kriminalu ili neradu.
Moje mišljenje ću izneti tek kada dobijem (ako ga dobijem) odgovor šta će preduzeti ili već šta...

Još jednom:
U pravnoj državi ne znači da država ide okolo i deli pravo svojim gradjanima!!
Ne, i u pravnoj državi GRADJUANIN mora SAM da se izbori za svoja prava i da na njima insistira!!
Ne radi to država za njega, ona samo odredjuje pravila.
Ako neko ne insistira i ne traži svoja prava, nema pravo ni da se žali na državu...
Samo tako i nikako drugačije !!!

P.S. Bolje bi bilo da si imao neki konkretan primer, a to što neko nije ništa preuzeo u zaštitu svoja prava jer "zna" da se ne vredi truditi, toga sam se naslušala...

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime3/24/2011, 00:15


Nemoj pogresno da me shvatiš,
jer ne želim negativno da utičem na tvoj optimizam.

U redu je to oko države, ali zar ti se ne čini
da nije cilj definisati dobra pravila i obezbediti da
oni funkcionišu, već da država formira pravila kako bi
omogućila da od probranih postanu tajkuni.

Jednostavno, ajde da čekamo odgovor.
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime4/2/2011, 01:15

Sneki
Cenim da se radi o UNBN ??
Tvrd će to orah biti, da ne citiram Njegoša!

U jednom se slažem: da je nas 100 ili 1000 pisalo Komisiji za HOV ne bi baš to išlo tako kako sada ide.
Kasnimo. A i strah je čudo! Odakle taj strah?
Nepoverenje u institucija - da, ali odakle STRAH !! affraid
Nazad na vrh Ići dole
Maca
VIP
VIP
Maca


Broj poruka : 1859
Godina : 47
Localisation : Sombor
Points : 5139
Datum upisa : 28.05.2007

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime4/8/2011, 01:16

BBrroo ::

U redu je to oko države, ali zar ti se ne čini
da nije cilj definisati dobra pravila i obezbediti da
oni funkcionišu, već da država formira pravila kako bi
omogućila da od probranih postanu tajkuni.

Jednostavno, ajde da čekamo odgovor.

BBro,
ako pravila ne valjaju, onda moramo da se borimo da budu promenjena!
Jednostavno, zar ne?
I jasno, jer ni to neće NIKO za nas da uradi!
Ako svi budu tražili da se neka pravila promene, političarima neće ostati ništa drugo nego da ih izmene!

GRADJANSKA INICIJATIVA - TOGA JOŠ NEMA U SRBIJI, KAO NI JAVNOG MNJENJA!!

Ako sedimo skrštenih ruku i samo kukamo, ništa se neće promeniti!!!


kafa

Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime4/12/2011, 22:16


Bio sam malo odsutan, pa evo tek sada
vidim da ima malo nejasnoca .

@ Maca Slazem se sa tobom.
I dodao bih . Promene nece uspeti od prve.
Prvi pokusaju ne uspevaju i njihovi nosioci budu
zrtve ( prvi pevci ... ) koje stvaraju uslove da bi se stvar
sire pokrenula i nakon sve masovnijeg prihvatanja uspela.

Izgleda da je ovo moje
<Jednostavno, ajde da čekamo odgovor.>
pogresno shvaceno u sirem kontekstu .
Mislio sam konkretno da Komisija za HOV nece nista
preduzeti i da ce to vreme pokazati. Naravno ja se zalazem
za suprotno, ali sam svojim postovima zeleo da ukazam da
je sistem napravljen i funkcionise upravo tako da Komisija nista da
ne preduzima. Znaci po mom sudu je
situacija taka, i ne mislim da je to dobro,
vec sam zeleo da ukazam i zasto Komisija nece nista
preduzeti.
A ovo sto Maca govori je vise druga tema,
koja je u nasem slucaju slozenija , a to je
kako taj sistem promeniti.
Kada zastite sistema ne funkcionisu ili cak suprotno
funkcionisu da zastite i omoguce upravo
ono sto treba da sprece, a mislim da je kod nas
takva situacija, onda je stvar slozena
i na zalost jako losa.


Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2052
Points : 5697
Datum upisa : 06.12.2008

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime4/12/2011, 22:59

Ti si druže baš apatičan.
Digao si izgleda ruke od svega - najbolje da ništa ne pokušavamo jer ionako je to osudjeno na propast. Da sedimo skrštenih ruku i da proklinjemo sudbinu?
E, pa baš lepo - zato nam je ovako kako nam je!
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime4/13/2011, 09:12

Ostavke u Komisiji za hartije od vrednosti
I profesor Malinić podneo ostavku

Autor: R. Ć. (DANAS)

Beograd - Kadrovski problemi u Komisiji za hartije od vrednosti, jednom od tela koje bi po nezavisnosti trebalo da se meri sa centralnom bankom, biće na dnevnom redu sednice skupštinskog Odbora za finansije zakazane za sredu. Narodnu skupštinu je u ponedeljak stigla ostavka člana te komisije dr Dejana Malinića, profesora Ekonomskog fakulteta u Beogradu. Tako je dr Malinić već drugi član Komisije sadašnjeg saziva koji je Narodnoj skupštini podneo ostavku. Pre njega je ostavku na funkciju člana Komisije još novembra 2004. godine podneo dr Dušan Bajec, kadar Demokratske stranke u toj komisiji. Bajec je ostavku podneo posle privatizacije firme „Knjaz Miloš„ zato što o toj privatizaciji nije bio potpuno informisan i nije imao garancija da tako neće biti i ubuduće.

Prema zakonskoj i skupštinskoj proceduri o ostavci se ne glasa, tako će Odbor za finansije sutra (tj. danas, prim.Greta) uputiti pismo poslaničkim grupama i pozvati ih da na mesto Malinića predlože drugog kandidata. Kako tvrde u Odboru za finansije, poslaničke grupe se najmanje u poslednje dve i po godine nisu mogle privoleti da predlože zamenu dr Dušanu Bajecu, pa on i dan-danas obavlja funkciju člana Komisije za hartije od vrednosti. Ostavka dr Malinića prilika je da je uspostavi legalnost i legalitet rada Komisije bar kad su kadrovska rešenja u pitanju. „I da nije ostavki i drugih kadrovskih kontroverzi, članovima Komisije za hartije od vrednosti istekao je mandat još u drugoj polovini 2009. godine. Više puta smo ponavljali pisma poslaničkim grupama, ali odgovora nije bilo“, kažu u Odboru za finansije i dodaju da Komisija odlučuje o poslovima preuzimanja firmi i da strankama nije u interesu da izgube te važne pozicije.

coca
.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime4/13/2011, 19:20

Profesor Dejan Malinić je svoju ostavku na članstvo u Komisiji za hartije od vrednosti, ističući da mu je „bila čast što je radio u toj instituciji“, obrazložio sledećim razlozima:“ Samostalnost i nezavisnost Komisije za hartije od vrednosti od političkih i uticaja različitih učesnika na tržištu kapitala i njeno efikasno funkcionisanje svakako se ne mogu obezbediti sada prisutnim netransparentnim prijemom novih zaposlenih i dominacijom političkih i privatnim interesima opterećenih kriterijuma u tom procesu“.
Malinić je podvukao i da ostavku podnosi „zbog načina vođenja Komisije za hartije od vrednosti u poslednjih nekoliko meseci, a posebno zbog prisutnog dubokog neslaganja u pogledu daljeg funkcionisanja i razvoja Komisije za hartije od vrednosti“.

U Komisiji za hartije od vrednosti zaposlena je 41 osoba. Tokom poslednjih šest meseci zaposlen je samo jedan novi službenik, a za celog mandata sadašnjeg saziva Komisije od 6,5 godina zaposlene su tri osobe.

Komisiju u aktuelnom VII sazivu čine:
Milko Štimac, predsednik,
Đorđe Jovanović,
Dušan Bajec,
dr Dejan Malinić i Miloš Selić članovi.

Bajeca je kandidovala DS, Jovanovića DSS, Štimca G17 plus, Selića SPO.
Svi su zamrzli stranačke aktivnosti. Tokom mandata ove Komisije na mestu njenog sekretara nalazila se Olivera Savović, a od pre nekoliko meseci nju je zamenila Aleksandra Gojković.

„Komisija radi u punom institucionalnom kapacitetu, sa profesorom ili bez profesora. Nema uticaja političkih i privatnih interesa na rad i zapošljavanje u Komisiji niti će ih biti dok mi u njoj sedimo“, kaže Štimac. On tvrdi da je iznenađen ostavkom dr Malinića.“ Nama tekst ostavke nije dat. Nama iza leđa ga je predao Skupštini“.

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
BBrroo
VIP
VIP



Broj poruka : 585
Points : 1870
Datum upisa : 09.03.2010

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime4/14/2011, 17:24

Momir ::
Ti si druže baš apatičan.
Digao si izgleda ruke od svega - najbolje da ništa ne pokušavamo jer ionako je to osudjeno na propast. Da sedimo skrštenih ruku i da proklinjemo sudbinu?
E, pa baš lepo - zato nam je ovako kako nam je!

Ma jok, jedno je kakva je situacija,
a drugo je kako i ko to treba da promeni.
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime5/2/2011, 18:14

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? 8f0189c987

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime5/17/2011, 12:11

Поштованa ....,

Комисији за хартије од вредности (у даљем тексту: Комисија) сте се обратили представком, као акционар издаваоца „Универзал банка“ а.д. Београд, у вези са власничком структуром издаваоца „Универзал банка“ а.д. Београд, у којој се указује на заједничко деловање повезаних лица, неких од акционара „Универзал банка“ а.д. Београд.

С тим у вези, обавештавамо Вас да је у току поступак прикупљања документације, у вези са наводима из достављене представке. Након спроведеног поступка, Комисија ће поступити у складу са својим надлежностима.

С поштовањем.

Goran Kuprešanin
Inspektor
Komisija za hartije od vrednosti
Omladinskih brigada 1, Beograd
telefon: ++38111311 60 38 ++38111311 6155
fax: ++381 11 21 37 924
e-mail: goran.kupresanin@sec.gov.rs
web: www.sec.gov.rs

_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Banaćanin
Still learning
Still learning



Broj poruka : 120
Points : 379
Datum upisa : 17.11.2010

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime5/17/2011, 13:24

Sneki ako si akcionar banke a i mi ostali mali akcionari kakvu korist imamo ako oni moraju da prodaju kao povezana lica jer da daju ponudu za preuzimanje ne mogu a ako moraju da prodaju moze to jos i dole pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Dusan
VIP
VIP
Dusan


Broj poruka : 5270
Points : 6307
Datum upisa : 23.03.2008

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime5/17/2011, 14:01

Samo napred Sneki TUCA

_________________
BelexClub na youtube!
Nazad na vrh Ići dole
Rogy
VIP
VIP
Rogy


Broj poruka : 517
Points : 2119
Datum upisa : 10.09.2009

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime5/18/2011, 11:11

Ne sumnjam u namere inspektora Komisije, ali u Milka ne verujem. Očigledno se bave nekim ucenama i kalkulacijama. Već ih je napustio drugi član, a da zamene nisu određene.

Drugo, čitava Komisija ima samo 5-6 inspektora. To je prilično neozbiljno imajući u vidu koliko Beogradska berza ima listiranih kompanija i investitora. verujem da su je sa razlogom tako koncipirali, da im bude izgovor za slabe rezultate, propuštanje Nelta, Delte, i drugih.

Sneki, u potpunosti se slažem. Najveća opasnost je večito propuštanje adekvatne reakcije "malih" zbog predubeđenja da je unapred osuđena na propast.

Potrebni su nam i "mali" borci, jer ne može ni Verica sve sama. Ključnu ulogu ovde imaju i mediji, posebno one redakcije novina koje su se deklarisale kao borci protiv tajkunskih i političkih mahinacija (Tabloid, Kurir...)

Dakle, pišite, izrazite sumnju, oni neka rade.

_________________
.
Nazad na vrh Ići dole
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime5/18/2011, 12:32

post2
Nazad na vrh Ići dole
Sneki
Beli Mag
Beli Mag
Sneki


Broj poruka : 5397
Localisation : Centar grada
Points : 6880
Datum upisa : 21.05.2007

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime5/20/2011, 20:22

BRAVO
Ars Vivendi!
https://www.aikb.net/t987p40-gradina-uzice-grdn#76378
aplauz
Bravo i za naše drugare sa JGRM koji su konačno skupili hrabrost da se odupru zlom menadžmentu!
https://www.aikb.net/t1278p120-jugoremedija-ad-zrenjanin-ii-deo#76370
aplauz
Ona dva advokata (?) neću ni da pominjem smoke

Dakle, u tel. razgovoru sa gospodinom inspektorom Komisije za HOV, jasno mi je rečeno da oni ne regauju sami na nepravilnosti, jer ih je malo i imaju "mnogo" posla,
ONI REAGUJU SAMO NA PISMENE PREDSTAVKE!

Dakle, ako im se ne obrate mali akcionari, oni neće ni reagovati... sramota, ali je tako kako je!

Zato sve što mislite da na Belexu nije OK - odmah mejlijte na ovu adresu:
http://www.sec.gov.rs/index.php?option=com_contact&task=view&contact_id=32&Itemid=136
ili na:
goran.kupresanin@sec.gov.rs

Druge nam nema. Niko neće umesto nas da zavrne rukave !!


_________________
Kupite akcije, uzmite pilule za spavanje, spavajte i kada se probudite bićete bogati...
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime6/18/2011, 14:48

Nova Komisija za hartije od vrednosti sledeće nedelje?

G17 plus ponovo predložila Milka Štimca

(DANAS)

U sredu 15. juna istekao je rok koji je Odbor za finansije Narodne skupštine dao poslaničkim grupama da predlože svoje kandidate za nove članove Komisije za hartije od vrednosti, pošto je postojećem sastavu te komisije odavno istekao mandat.
Na tu je činjenicu političke stranke podsetila nedavna ostavka profesora Dejana Malinića na članstvo u Komisiji, koju je Narodna skupština primila k znanju.

Kako je Danasu rečeno u Odboru za finansije do toga 15. juna je jedino G17 plus ponovo kandidovala Milka Štimca, sadašnjeg predsednika Komisije, za njenog člana, a PUPS je Odbor obavestio da nema svoga kandidata. U Odboru ipak ističu da imaju naznake da će ovoga puta poslaničke grupe ispuniti svoju obavezu i tokom sledeće nedelje predložiti budući sastav Komisije. Tako da će ga, po proceduri koja je i po novom Zakonu o hartijama od vrednosti ostala ista, Narodna skupština potvrditi na sledećoj svojoj sednici.


.


.

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
hey-ho
VIP
VIP



Broj poruka : 26
Points : 114
Datum upisa : 19.02.2011

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime6/28/2011, 20:55

bruka ako ovaj čovek i dalje ostane na ovoj funkciji
Nazad na vrh Ići dole
MYSTIC021
Our family
Our  family
MYSTIC021


Broj poruka : 210
Points : 745
Datum upisa : 29.06.2010

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime6/29/2011, 22:00

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.239.html:336154-Odlazi-predsednik-Komisije-za-hartije-od-vrednosti

cyclops aplauz cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Greta
VIP
VIP
Greta


Broj poruka : 1280
Localisation : Bgd
Points : 3147
Datum upisa : 28.05.2007

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime6/30/2011, 01:21

(sa sajta Narodne skupštine)

У наставку рада чланови Одбора размотрили су Предлог кандидата за председника и чланове Комисије за хартије од вредности, где је за председника Комисије предложен Зоран Ћировић, а за чланове Драгутин Радосављевић, Душан Бајец, Милко Штимац и Зорица Крњевић-Мишковић. Након расправе чланови Одбора већином гласова утврдили су Предлог одлуке за избор Комисије за хартије од вредности.

Znači, Milko Štimac neće biti predsednik, ali i dalje će biti član Komisije hartije od vrednosti. Pretpostavljam da time žele da očuvaju kontinuitet rada...

Prof. dr Zoran Ćirović

Prof. dr Zoran Ćirović je vanredni profesor finanisja na FEFA i direktor Centra za razvoj finansija u okviru FEFA Instituita. Obavlja funkciju pomoćnika ministra finansija u Vladi Srbije.

Diplomirao je 1992. godine, kao najbolji student u svojoj generaciji, magistrirao 1995. i doktorirao je 2003. na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Od 2003-06. bio je docent na Univerzitetu BK.
Od jeseni 2005. godine angažovan je kao gostujući profesor na ISM University of Management and Economics u Viljnusu, Litvanija, na predmetima Finansijska tržišta i institucije i Biheviorističke finansije na osnovnim studijama, kao i na predmetu Teorija finansija na poslediplomskim studijama (sva tri predmeta na engleskom jeziku).

Od leta 2005. godine angažovan je kao predavač na brokerskom kursu, a od leta 2006. kao predavač na kursu za investicione savetnike i portfolio menadžere u organizaciji Ekonomskog fakulteta u Beogradu i Komisije za hartije od vrednosti.

U periodu januar-maj 2006. boravio je na Haas School of Business, University of California, Berkeley, SAD, u cilju stručne edukacije i naučnog istraživanja iz oblasti ekonomije i finansija.

Tokom 1991. i 1992. godine boravio je na London School of Economics u cilju istraživačkog rada iz oblasti finansija. U periodu 1997- 2000. bio je član Upravnog odbora Beogradske berze.

U periodu 1996. - 1997. godine bio je direktor razvoja, a u periodu 1997. - 2000. godine izvršni direktor za poslove sa inostranstvom Karić banke u Beogradu.

Objavio je dve knjige - "Finansijski derivati" i "Portfolio menadžment:", kao i veći broj naučnih i stručnih radova.


http://www.fefa.edu.rs/index.php?option=com_content&view=article&id=53:prof-zoran-cirovic&catid=19:nastavni-kadar&Itemid=8&lang=sr

_________________
Samo hrabri pobedjuju
Nazad na vrh Ići dole
Boranija
Old member
Old member



Broj poruka : 2165
Points : 6023
Datum upisa : 25.07.2010

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime7/3/2011, 02:16

Posle izbora novih članova Komisije, u skladu sa zakonom o tržištu kapitala, bira se predsednik na pet godina, jedan član na četri, jedan na tri, jedan na dve i jedan član na godinu dana (sistem permanentne rotacije).

Odredbama novog Zakona previđena su krivična dela: manipulacija na tržištu kapitala, korišćenje, otkrivanje i preporučivanje insajderskih informacija i neovlašćeno pružanje investicionih usluga.
Komisija za hartije od vrednosti bliže propisuje postupke koji se mogu smatrati zloupotrebom tržišta kapitala.
Kaznenim odredbama predviđene su kazne za privredne prstupe od 500 hiljada do tri milona dinara a za privredne prekršaje od 100 hiljada do dva milona dinara.



Nazad na vrh Ići dole
Momir
Old member
Old member
Momir


Broj poruka : 2052
Points : 5697
Datum upisa : 06.12.2008

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime8/3/2011, 00:20

Dragot ::
Momir ::
Još neko je podneo žalbu kod Komisije za HOV !
sesir

danas sam saznao da je komisija dostavila zahtev mome brokeru da dostavi podatke o transakciji (prodaji akcija vpzr) u kojoj je učestvovala moja malenkost. osim transakcije pitano je i da li sam, po eventualnim saznanjima brokera, vezano lice sa "ekipom vpzr" (što ja nisam).
ako je za utehu akcionarima vpzr, očigledno komisija ipak nešto radi na osnovu njihovih predstavki. ISTERAĆE ZECA!?

Da, ja sam prijavio i ne mislim da sam pogrešio. Već je govoreno na forumu da Komisija reaguje samo na predstavke i kao što vidiš, nešto rade.
Tvoj broker će morati dobro da se zapita dali će tako nešto i drugi put da radi, ima on još da se dopisuje sa Komisijom, a mislim da će i od tebe tražiti izjavu.
Posebno ako si ti onaj Stojilković Saša. kafa
Što si to radio? Ako bi bio ljubazan da nam objasniš?
Samo nemoj da pričaš kako ti je trebala lova (ovo sve ako si ti taj Saša).

https://www.aikb.net/t490p352-vojvodinaput-adzrenjanin-vpzr#82444
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: xxx   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime9/20/2011, 11:44



Predsednik Komisije za hartije od vrednosti Srbije Zoran Ćirović upozorio je juče da će insajderske informacije i manipulacije na trižištu kapitala biti tretirane kao krivično delo. "Ta novina je omogućena Zakonom o tržištu kapitala čija primena počinje 17. novembra i Komisiji za hartije od vrednosti daje znatno veća ovlašćenja", objasnio je Ćirović. Do sada je Komisija mogla da predlaže kazne za privredni prestup i prekršaje, koje su, kaže on, bile skoro simbolične što je pogodovalo neregularnostima na tržištu kapitala i slabijoj zaštiti malih akcionara. Novim propisima o tržištu kapitala predviđeno je i osnivanje Fonda za zaštitu investitora koji će raditi pri Agenciji za osiguranje depozita, a za njegovu kontrolu biće nadležna Komisija za hartije od vrednosti. Taj Fond će investitorima garantovati isplatu do 20.000 evra u slučaju stečaja investicionog društva ili neke druge nemogućnosti ispunjavanja obaveza prema klijentima. "Davanjem garancija investitorima doprinosi razvoju tržišta kapitala u Srbiji jer ulaganja čini sigurnijim", ocenio je Ćirović. On je ukazao na nelogičnost da je novim Zakonom o privrednim društvima, koji još nije u primeni, predviđena prinudna prodaja akcija malih akcionara u slučaju da većinski vlasnik otkupi paket od 90 odsto akcija, dok je Zakonom o preuzimanju ta granica postavljena na 95 odsto akcija.

Sta ovo znaci.


Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
BoS
VIP
VIP
BoS


Broj poruka : 479
Points : 1359
Datum upisa : 05.01.2008

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime9/20/2011, 13:02

Koliko sam razumeo, to znači da će nastaviti da nas štite.
I dosad su bili jako efikasni, a odsad će i više.
Npr. odsad kad neko razbuca firmu kao što je "Fidelinka", država će da calne 20.000 evrića, pa kad se to podeli na 1.471.298 akcija ima da se investitori još i obogate. od
Nazad na vrh Ići dole
Aleks
Old member
Old member
Aleks


Broj poruka : 1305
Godina : 70
Localisation : Bezanijska kosa
Points : 3867
Datum upisa : 15.05.2009

Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?   Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi? Icon_minitime9/20/2011, 13:26

Ne to dali ce da otkupljuju akcije, mislim na druge firme.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.slobodnajugoslavija.com/drugTito.html
 
Da li Komisija za HOV zna za ovo ili se prave ludi?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BELEX Club :: BERZA, trendovi, aktuelnosti...-
Skoči na: